Skocz do zawartości

zasilanie


kris8888
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie 2 pytanka

- mam 2 wzmacniacze 2-kanalowke pod przod i monobloka pod suba, kable 20mm2, kiedy podkrece troche mocniej swiatla migaja jak na dyskotece myslicie ze kondzio 1F wystarczy

 

-chodzi o suba a wlasciwie o cewke jak jest roznica miedzy np cewka 2" a 3".Mam suba 400w rms z 2,5" cewka a ostatnio widzialem 1000w rms z 2" cewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris8888,

mam 2 wzmacniacze 2-kanalowke pod przod i monobloka pod suba, kable 20mm2, kiedy podkrece troche mocniej swiatla migaja jak na dyskotece myslicie ze kondzio 1F wystarczy

nie nie pomoze

....trzeba wymienić aku ,poprawić masy i sprawdzic ładowanie

ewentualnie zastosować BIG III

 

poza tym kondzior to nie studnia bez dna ,jak słuchasz szybkiej muzy to sie nie zdąży naładować po kilku bitach z konkretnym basem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator na 100% nie rozwiąże problemu. Lepszym wyjściem jest już dołożenie drugiego aku - jeśli jest faktycznie taka potrzeba i alternator na to pozwala. Najlepiej zrób tak jak piszą poprzednicy - sprawdź masy i wymień przewody na grubsze. A na początek zbadaj stan naładowania akumulatora i wogóle ładowanie w aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo spłycając temat można stwierdzić, że im większa średnica karkasu cewki, tym większa moc głośnika - ręczysz za te dane producentów, które przytoczyłeś?

 

Zagłębiając się bardziej należy stwierdzić, że moc głośnika zależy od:

- średnicy drutu nawojowego

- średnica karkasu

- materiał z jakiego wykonany jest karkas (aluminum, NOMEX, ... - ma to wpływ na

odprowadzanie ciepła)

- materiał z jakiego wykonane jest uzwojenie (miedz węglowa, zwykła,

beztlenowa, itd.)

- ilość warstw i nawojów uzwojenia oraz sposób nawijania drutu (luźne, zawalcowane,

prasowane, itp.)

- wielkość i materiał z jakiego wykonany jest magnes (ferytowy, neodymowy, ...)

- sposób i rodzaj wentylacji cewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- materiał z jakiego wykonany jest karkas
NOMEX

Hęęęę :)

cewka z "materiału" ??

Po za tym koggi, dobrze pisze :)

Jako przykłąd moge podać PG audio gw1512 (miał go IGE póżniej młody1921 a potem ja), cewka 4" producent podawał 500W RMS Ale dostawał czasem ponad 3x więcej prądu i cewka nawet sie nie odbarwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...