Skocz do zawartości

JBL 1202D (dwucewkowy) + Boshmann i nie gra :/


maxxxior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

dziś przyjechał do mnie kumpel zebym mu podłączył sprzęt w aucie...

 

Ma głośnik JBL 1202D (dwucewkowy). i na aukcjach pisze że Impedancja(fabryczna) - 4ohm. To znaczy że 2x2ohm tak??? czy 2x4ohm??

fa

i podłączyłem go pod jakiegoś Buszmena 2 kanałowego, w mostku , tak jak pisało w instrukcji na forum, jak się podłącza 2x2ohmy, czyli +od wzmaka do + jednej cewki, a - od wzmaka do - drugiej cewki, a pozostałe plus i minus połączyłem razem i NIE GRA :hyhy: za to, zamiast połączenia tego wolnego plusa i minusa połączyłem 2 plusy to głośnik gra...

 

tylko że jak on podłączał wcześniej, kombinował, to paliły mu się bezpieczniki...i mam kolejne pytanko, CZY MOGĄ SIĘ PALIĆ BEZPIECZNIKI ZA TO,ŻE MA kabel zasilający masowy mniejszego przekroju niż plusowy??? ja myślę że tak...i powiedziałem mu żeby zamontował mase takiego samego przekroju...

 

a, wzmak jest stabilny do 4ohm-ów.

 

z góry dzięki za pomoc

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie! tak mu podłączyłem! i dupa, nie gra! :)

 

[ Dodano: 2009-09-06, 09:36 ]

a ma to jakieś znaczenie, że podłączyłem mu tak, że połączyłem + z - te znajdujące się po lewej stronie na rysunku?? tzn wiecie o co mi chodzi?! czy obojętne którą pare + i - połącze to powinno grać? czy tylko na jednej parze?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź bateryjkę(np. 4,5 lub 9V) i podłącz na krótko najpierw do pierwszej, a później do drugiej cewki i sprawdź czy tak samo się membrana wychyli przy tym samym połączeniu(w sensie, jeśli do pierwsze cewki łączysz baterię zgodnie z biegunami, to do drugiej cewki też).

Jeśli membrana wychyli się w tym samym kierunku, to zepnij cewki jeszcze raz szeregowo(te wewnęrzne styki ze sobą, a zewnętrzne do bateryjki) i sprawdź czy teraz też reaguje na baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli membrana wychyli się w tym samym kierunku, to zepnij cewki jeszcze raz szeregowo(te wewnęrzne styki ze sobą, a zewnętrzne do bateryjki) i sprawdź czy teraz też reaguje na baterię.

 

to czyli mam spiąć + jednej cewki z - z drugiej cewki, i pozostałe + i - mam podpiąć do bateryjki tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli membrana wychyli się w tym samym kierunku, to zepnij cewki jeszcze raz szeregowo(te wewnęrzne styki ze sobą, a zewnętrzne do bateryjki) i sprawdź czy teraz też reaguje na baterię.

 

to czyli mam spiąć + jednej cewki z - z drugiej cewki, i pozostałe + i - mam podpiąć do bateryjki tak??

 

Tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

 

 

 

Najpierw podłącz bateryjkę pod każdą cewkę osobno i sprawdź czy membrana wychyla się w tą samą stronę jak cewki połączysz w ten sam sposób do bateryjki.

Jeśli membrana wychyla się tak samo w obu przypadkach, to wtedy połącz dopiero cewki szeregowo i do zewnętrznych styków głośnika podłącz baterię, żeby sprawdzić, czy wszystko działa jak należy.

 

Możliwe, że producent popełnił błąd i jedną z cewek oznaczył odwrotnie i dlatego jak je zepniesz szeregowo, to nic nie gra, bo wzajemnie się znoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...