Skocz do zawartości

Woofery do 3way


slaw369
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam wooferów z niskim zejściem do 3way 165mm ,będą grać od 500hz,wzmacniacz 60wat rms

Po dłuższym namyśle rezygnuje(na razie)z subwoofera i montuje kombinowany trójdrożny zestaw.

Tweetery mam Wavecora TW030WA03 i średnie Infinity z zestawu 6913cs.

W sumie mam woofery z Tonsil speed 1700 które ładnie grają, ale raczej w 2way,i aż szkoda je tak nisko ciąć.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to zabrzmi bardzo dziwnie ale moj znajomy ktory prowadzi zaklad CA, montowal kiedys te woofery wlasnie w trojdroznym systemie do zestawu DLS chyba UR6 :) Kolo wlasnie nie wozil suba bo ponoc w zupelnosci wystarczalo mu to http://www.allegro.pl/item721112650_glosni..._mega_bass_fv.h

 

i jesli chodzi o jakosc tez dawalo rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz robić 3way, skoro ten wavecor może być dosyć nisko cięty?

 

Wszystko z powodu cięć na wzmaku,woofery grają najlepiej na 5 i 6 kanale a tam są cięte od 500hz i sam wavecor nie wystarczy.Nawet go szkoda tak nisko,bo chyba by długo nie pograł a naprawde dobry tweeter.

Gdy połącze tweetery pod 1 i 2 kanał a woofery pod 3i 4 ,mam duże możliwości zgrania ich ze sobą,i jest prawie super,jednak ewidentnie brakuje wooferom dołu na tych kanałach.

 

Opis wzmacniacza w tym temacie http://strefacaraudio.pl/forum/topics5/jak...iacz-vt6155.htm

 

Dzięki za sugestie i czekam na jeszcze,dodam że woofery będą grać na dystansach w wygłuszonych drzwiach w bmw e34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dla mnie coloris do 3-way to tak średnio.

a dlaczego?

Przecież sam producent zaleca go do 3-way z microprecision 3.8 i neo29 i jest nawet do tego zwrotnica:

http://www.micro-precision.eu/

klikamy w 5-series i w zdjecie microprecision 3.8 i włala

ja właśnie o takim zestawie myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to jest zależne od aplikacji, ale mi się coloris podobał na średnicy, a kick wydaje mi się precyzyjniejszy i ciekawszy u młodszego brata. A nad 5.8 też się zastanawiam :)

a wiesz, że odniosłem takie same wrażenie

 

no to może 5.16 no dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi załatwisz do testu micro 5.8, to chętnie poeksperymentuje praktycznie, bo teraz nie ma żadnej sztuki ani Arek, ani Czarek więc nie wiem gdzie mogę go sobie posłuchać.

No nie mam, ale chociaż byście porobili jakieś symulacje zestrojenia, przebiegów faz itd czy w ogóle się uzupełni i nie będzie jedno od drugiego odstawać a wy tylko kombinujecie po logach a nie parametrach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam jeszcze takiej wiedzy i tyle czasu żeby się bawić takimi programami, oczywiście po skompletowaniu sprzętu będę się wybierał do osoby, która jest obyta z takim oprogramowaniem i będzie stroić system. Ale nadal nie rozumiem da się przeprowadzić symulację przebiegu fazy w speaker workshop, bez posiadania fizycznie przetwornika, która by dała jakieś praktyczne wskazówki co do jego wyboru. Nie pytam się złośliwie tylko przyznam szczerze że wiele o tym nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co masz należy pomierzyć, a 5.8 można zasymulować z parametrów, oczywiście nie będzie to to samo ale 85% współczynnik zgodności to już coś :), poza tym to raczej środek niż dół, tak mi się wydaje, ja bym nie miał sumienia pchać go na kick'a bo w zasadzie do czego innego sie nie nadaje .

a środek byłby piękny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...