Skocz do zawartości

Współczesna alternatywa dla Alpine IVA-D106R


czosnal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów,

 

Na wstępnie zaznaczam, że jestem tutaj nowy i nie znam się na sprzęcie audio.

 

Zakupiłem samochód z zamontowaną instalacją audio. Są wszyskie głośniczki, wzmacniacze i subowoofer oraz stacja multimedialna Alpine IVA-D106R wszystko pięknie gra prawie jak w sali koncertowej :-)

 

Instalacja została wykonana przez profesjonalną firmę wiele lat temu i zakładam, że cały sprzęt został odpowiednio dobrany, dlatego nie wchodzę tutaj w szczegóły dotyczące wzmacniaczy, głośników, kabli itp...

 

Chciałbym nieco zmodernizować zestaw grający i wymienić tylko stację multimedialną Alpine IVA-D106R na urządzenie bardziej współczesne, które łączy się z internetem, ma bluetooth, pociągnie Spotify, z USB itp...

 

Jestem w stanie sobie to samemu wymienić jeżeli będzie to kwestia przepięcia kabli z jednego urządzenia do nowego. W załączeniu przesyłam zdjęcie gdzie mam zamontowaną jednostkę multimedialną. Nowy sprzęt musi być tych samych rozmiarów z wysuwanym ekranem i z takimi samymi gniazdami aby wystarczyło tylko przepiąć kable.

 

Proszę czy możecie mi zaproponwać współczesną ciekawą alternatywę jednostki multimedialnej o zbliżonych parametrach do Alpine IVA-D106R?

 

Interesuje mnie alternatywa budżetowa 400-800zł lub wersja droższa jeżeli faktycznie będzie to miało znaczący wpływ na jakość dżwięku...

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć po ai-necie do tej stacji moduł BT i grać z telefonu. Kosztuje grosze a fajnie się sprawdza.

 

Cześć dzięki za info. NIe wiedziałem, że jest taka możliwość.

 

Znalazłem taki moduł na OLX, czy ten będzie pasować? https://www.olx.pl/oferta/bluetooth-alpine-jvc-ai-net-zestaw-glosnomowiacy-radio-cda-ida-dva-CID5-IDGFFOU.html#eb4fa96496

 

Być może wystarczyłby ten moduł bez konieczności wymiany całego urządzenia... Czy do tego Alpine można też podpiąć zestaw głośnomówiący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dzięki za info. NIe wiedziałem, że jest taka możliwość.

 

Znalazłem taki moduł na OLX, czy ten będzie pasować? https://www.olx.pl/oferta/bluetooth-alpine-jvc-ai-net-zestaw-glosnomowiacy-radio-cda-ida-dva-CID5-IDGFFOU.html#eb4fa96496

 

Być może wystarczyłby ten moduł bez konieczności wymiany całego urządzenia... Czy do tego Alpine można też podpiąć zestaw głośnomówiący?

W tym module masz zestaw głośnomówiący. Ten moduł nie współpracuje ze stacją, wszystko kontrolujesz z poziomu modułu a on tylko wysyła dźwięk do stacji w trybie AUX. Oryginalny moduł z którym możesz dzwonić, przewijać utwory z poziomu radia to KCE-350BT lub nowszy KCE-400BT z odpowiednią przejściówką.

 

Wysłane z mojego Xperia 5 Mark II przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym module masz zestaw głośnomówiący. Ten moduł nie współpracuje ze stacją, wszystko kontrolujesz z poziomu modułu a on tylko wysyła dźwięk do stacji w trybie AUX. Oryginalny moduł z którym możesz dzwonić, przewijać utwory z poziomu radia to KCE-350BT lub nowszy KCE-400BT z odpowiednią przejściówką.

 

Wysłane z mojego Xperia 5 Mark II przy użyciu Tapatalka

 

Dziękuje za wskazówki...

 

Taki moduł to jest jedno z rozwiązań, być może znalazłbym używke na allegro lub olx ale czy jest sens inwestować w archaiczny sprzęt?

 

Szczerze to wolałbym kupić nową jednostkę multimedialną, która posłuży kilka lat... Tylko nie wiem na co zamienić Alpine, stąd ten wątek...

 

Pomóżcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy gra z tej stacji czy ona służy jako ster dla proca np.h700? Bo wtedy byłyby schody.

Zrób jak ci radzą, moduł bt i będzie ok.

Jak zaczniesz kombinować to w ciemno ci mowie ze pogorszysz jakość dźwięku bo najwidoczniej ktoś tam w miarę to ustawił skoro jest prawie jak w sali koncertowej.

Moduł i słuchać.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...