Skocz do zawartości

jaki glosnik SQL (1-1,5kW) ?


guardian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

poszukuje glosnika klasy SQ(L) z mocnym wykopem kiedy bedzie taka potrzeba

Aktualnie RE SE10 daje sobie rade ale czasem wolalbym bardziej poczuc na plecach jego "oddech"

 

obostrzenia:

- jako ze mam sedana to raczej wchodzi w gre budka BR

- ze wzgledu na wielkosc bagaznika moge na to przeznaczyc do 50L netto

- aktualne zasilanie to K2.02 ale moge miec praktycznie każdy piec do 1,5kW @2ohm jezeli zajdzie taka potrzeba

 

z mojej strony: słyszał ktoś może w akcji nowe dziecko Morela czyli Ultimo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skrzynia z zalecanymi 4 portami 100mm wychodzi 96l

 

mowa o Cervinie oczywiscie?...w takim razie odpada definitywnie

 

z tego co widze fajne kompaktowe skrzynki robi sie tez pod głośniki Fi.

Tylko pytanie ktory model 12" w br zmiesci sie do 50l?

 

ze strony Fi > model Q12:

 

Sealed box: .8-1.5 cuft

Ported box: 1.8-2.5 cuft @ 28-33Hz

 

(1cuft= 28,3l)

 

[ Dodano: 2009-08-30, 23:23 ]

SQ(L)
i BR ? hmm małe szanse podobno :P

 

troche sie boje closed zebym sie nie rozczarowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dj Darecki napisał/a:

guardian napisał/a:

SQ(L)

i BR ? hmm małe szanse podobno :P

 

 

troche sie boje closed zebym sie nie rozczarowal

Znam ten ból , tylko SQ z BR raczej nigdy nie ma szans ( mowa oczywiście o 30 cm ) , no chyba ze Phase Aliante 12 LTD :wstyd:

 

A słyszałeś może jakieś ciekawe aplikacje zrobione na Fi 12"?

Aktualnie jestem za Fi Q12 tylo pytanie czy brac 2x1ohm czy 2x2ohm (przyszlosciowo patrzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszał ktoś może:

 

Fi Q12

 

Morel Ultimo 12"

 

Audio Pulse Epic (0,6kW) lub Revo (1,5kW) 12"

 

Ascendant Audio Havoc 12"

 

?

 

...to klocki rekomendowane na SMD forum któremu wprawdzie bliżej do SPL niz SQ, ale chłopaki słuchali już tego i tamtego. Najmniej opinii znalazłem na temat Morela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ultimo też w klozecie pod genesis dual mono extreme, w polo I. Grał dosyć ciepłym basem, trochę wolnawy ale grał przyjemnie i też dosyć ładnie schodził, chociaż nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak aliante.

 

to nawet dobrze bo cenowo najwyzej wypada :rotfl:

 

pozostaje magiczna trójca do rozważenia...

 

p.s. mały off > jak tam M44 sie spisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będe uparty dla twoich wymagań szykałbym aliante albo może rockforda hx2 jak już ze stanów możesz ciągnąć tam można dosyć tanio kupić.

A phoenix jeszcze w fazie testowania krótko słuchałem ale jest zadowolony, zaraz pozytywik poleci. Jak widzę jakie ludzie kupują wzmaki za podobne pieniądze to :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe mastach22 a miałeś kiedyś okazje posłuchać ? bo ja akurat miałem chociażby podłączonego po 650-700 rms pod jedna cewke i robił z Helonem 12 co chciał, a ostatnio miałem 15'' RFR 2215 i grał wszystko i nie mulił, ale co tu pisać swoje opinie skoro wy wiecie najlepiej :szok:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe mastach22 a miałeś kiedyś okazje posłuchać ? bo ja akurat miałem chociażby podłączonego po 650-700 rms pod jedna cewke i robił z Helonem 12 co chciał, a ostatnio miałem 15'' RFR 2215 i grał wszystko i nie mulił, ale co tu pisać swoje opinie skoro wy wiecie najlepiej :szok:

 

Pozdrawiam

A ty miałeś inny sprzęt w łapach?

Nikt nie twierdzi, że steg z seri k2.0x to złe wzmaki. Są to mocne wzmaki z dobrą wydajnością prądową, ale zachwalanie stega jako "najlepszy" to trochę przesada, a przez opinię na forach to ten sprzęt jest przereklamowany.

 

Na rynku istnieje wiele lepszych wzmaków i w dodatku słabszych od wspomnianych stegów, a radzących sobie z subami lepiej od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem ze jest najlepszy ??? NIE. Chodzi mi oto że skoro kolega juz ma K202 to można by spróbować konfiguracji z 12'' i nawet w br powinno grać szybko i nie lada miło.

 

Ale kolega Cursor juz prorokuje, pisze dyrdymały ze juz najlepszy, ty możesz sądzić ze jest to coś pokroju Peiyinga a ja i tak mam swoje zdanie KROPKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem ze jest najlepszy ??? NIE. Chodzi mi oto że skoro kolega juz ma K202 to można by spróbować konfiguracji z 12'' i nawet w br powinno grać szybko i nie lada miło.

 

Ale kolega Cursor juz prorokuje, pisze dyrdymały ze juz najlepszy, ty możesz sądzić ze jest to coś pokroju Peiyinga a ja i tak mam swoje zdanie KROPKA

Daruj sobie takie podjazdy, odniosłem się do tej wypowiedzi:

a jak wiadomo streg kontorlą jeszcze przyśpieszy taką 12'

Bo już nie mogę czytać tego wychwalania stega. Jak już mówiłem, nie twierdzę, że jest to zły sprzęt z nowych ciężko znaleść wzmak, który będzie mieć moc na takim poziomie i przy tym odpowiednią wydajność prądową, ale twoje wychwalanie stega zaczyna stawać się uciążliwe.

Nie przyrównuje stega do peiyinga, bo ten chinol stegowi do pięt nie dorasta, ale jak już mówiłem, posłuchaj też innych wzmaków i dopiero wtedy wyrażaj swoją opinie, bo będzie mogla być obiektywna.

Ty przesiadłeś się z badziewia jakim był sinuslive SLA-3000 na stega i teraz rozpowiadasz, że D klasa to szajs, najlepsza jest klasa A/B, szczególnie steg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...