Skocz do zawartości

Upgrade audio Nissan Qashqai j10


Rekomendowane odpowiedzi

 Cześć!

Pacjentem jest Nissan Qashqai j10. Fabryczne nagłośnienie pozostawia wiele do życzenia, stąd decyzja o wprowadzeniu zmian. Po wielu różnych pomysłach na chwilę obecną plan wygląda następująco. Wymienić głośniki w przednich drzwiach oraz głośniki wysokotonowe z podszybia. Chciałbym zachować fabryczne radio, wprowadzając jednak modyfikację – zrobić wyprowadzenie do zewnętrznego wzmacniacza. Chcę wpiąć się jeszcze przed wbudowanym przedwzmacniaczem i zastąpić go własną konstrukcją opartą na Op-amp np. NE5532. Do zasilenia głośników kupić osobny wzmacniacz. Drzwi wygłuszyć matami butylowymi 2.5mm, boczki plastikowe pianką 6mm. Kwestią otwartą pozostaje subwoofer. Jak na razie to, co spędza mi sen z powiek to dobór głośników oraz wzmacniacza. Czytałem już tyle skrajnie różnych opinii… Na początku myślałem o Hertz, potem w oko wpadł mi Audio System, trafiłem jeszcze na firmę Morel i kilka innych. Jeśli chodzi o wzmacniacze to już w ogóle czuję się jak człowiek we mgle.  Od dźwięku oczekuję przede wszystkim jakości. Lubię nieraz grać głośniej, ale priorytetem nadal jest jakość. Przekrój muzyki, której słucham jest bardzo szeroki - od muzyki klasycznej, przez pop, po metal. Pewnie nic odkrywczego nie napiszę, ale zależy mi na uzyskaniu (oczywiście w miarę możliwości i świadom ograniczeń głośników montowanych w drzwiach)  dobrej jakości niskich częstotliwości, ale również fajnej wyraźnej średnicy i niemęczącej góry pasma. Budżet jaki przewiduję na głośniki oraz wzmacniacz to około 1000zł, nie wliczając do tego kosztu mat wygłuszających, kabli itp.. Głośniki chciałbym kupić nowe, jednak wzmacniacz z chęcią zakupię używany. Nie wykluczam też dokupienia za jakiś czas subwoofera. Nie chcę być „prowadzony za rączkę”, ale proszę Was o pomoc w dobraniu sensownego zestawu, bo ja się w tym już za bardzo pogubiłem :D

 

Pytań i wątpliwości mam jeszcze kilka, ale myślę że na to przyjdzie czas kiedy już będę chociaż w pewnym stopniu nakierowany na konkretne komponenty zestawu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na podobnym etapie, kolekcjonowaniem klocków do auta z 2016 roku z fabryczną jednostka.

 

Powiem Ci, że wzmacniacz i głośniki w budżecie 1000 które będą miały to czego oczekujesz - mało realne.

 

Dodatkowo samo wyprowadzenie sygnału RCA do wzmacniacza nie da Ci ustawień opóźnień itp.

 

Musisz jeszcze dużo więcej poczytać tutaj przede wszystkim na forum. Jeśli zależy Ci na jakości, to zacząłbym od kupienia procesora DSP, do tego 2x wzmacniacz łącznie 6 kanałów (4+2) , dobrze zrobiony przód i subwoofer.

 

Czy to ma być sprzęt nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...