Skocz do zawartości

Jak podlaczyc signaty h15 i philipsa dap 650.....?


siwek404
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym pobawił się w biampling.

 

Skoro DAP600 daje radę napędzić woofery Vibe SE-K60, to 650 da sobie radę z signatami.

 

Jeśli masz sub, to włącz HPF na kanałach do których podłączone będą woofery i ustaw go jak Ci bardziej pasuje na 60 lub 80Hz.

Jeśli nie, to wyłącz filtr(ew. ustaw na 60Hz, jeśli nie będzie zauważalnej różnicy w brzmieniu).

 

Gain'a mam rozkręconego nieco ponad połowę(źródło to alpine 7897, a więc 4V RCA, a wzmak ma 2V) i dopiero wtedy wzmak gada "pełną piersią" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bi amp to jest tak ze jak masz 4kanały to 2 zasilaja ci tweetery a 2 woofery. Dobrze jest wtedy miec oddzielne sterowanie czesotliwoscią dla wysokich tonów i niskich tonów ale w twoim radiu nie ma takiej mozliwosci i straci sie troszke jakosci na zwrotnicach..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podasz więcej konkretów?

 

co masz na myśli więcej ?

 

do biampingu trzeba przerobić zwrotnicę bo c2 nie jest na to przygotowana, no chyba że siwek404 pisząc oryginalna zwrotnica od zestawu ma na myśli ten kondensatorek, wtedy to już w ogóle nie warto.

 

ok tylko mam pytanie gdzie mam podlaczyc plus i minus...?

 

tam gdzie jest power dajesz +12V, ground to minus, remonte to sterowanie wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do biampingu trzeba przerobić zwrotnicę bo c2 nie jest na to przygotowana,

Przeróbka zwrotnicy jest prawie taka prosta jak budowa cepa

 

no chyba że siwek404 pisząc oryginalna zwrotnica od zestawu ma na myśli ten kondensatorek, wtedy to już w ogóle nie warto.

Miałeś w łapach tego philipsa, że tak twierdzisz?

 

Ostatnio uwaliłem alpine 3544, podłączyłem zamiast niej philipsa dap600 i mimo, że różnica jest 100W na korzyść alpine, to nie czuć tego. Woofery to Vibe SE-K60, które mają bodajże 115W RMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka zwrotnicy jest prawie taka prosta jak budowa cepa

 

sądzę że przeróbka tej zwrotnicy była by problemem dla posiadacza, skoro ma problem gdzie podpiąć kable.

 

yeti napisał/a:

no chyba że siwek404 pisząc oryginalna zwrotnica od zestawu ma na myśli ten kondensatorek, wtedy to już w ogóle nie warto.

 

Miałeś w łapach tego philipsa, że tak twierdzisz?

 

a co ma piernik (kondensator z wysokotonówki) do wiatraka (wzmacniacza) ?

 

Ostatnio uwaliłem alpine 3544, podłączyłem zamiast niej philipsa dap600 i mimo, że różnica jest 100W na korzyść alpine, to nie czuć tego. Woofery to Vibe SE-K60, które mają bodajże 115W RMS.

 

a to niby co ma wspólnego z wypowiedzią o zwrotnicy, bo ja nigdzie o mocy wzmacniaczy nie pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeti napisał/a:

no chyba że siwek404 pisząc oryginalna zwrotnica od zestawu ma na myśli ten kondensatorek, wtedy to już w ogóle nie warto.

 

Miałeś w łapach tego philipsa, że tak twierdzisz?

 

a co ma piernik (kondensator z wysokotonówki) do wiatraka (wzmacniacza) ?

Zadałem Ci proste pytanie, dlaczego wg ciebie nie warto bawić się w biampling nawet przy tak prostej zwrotnicy jak sam kondensator do tweetera, jak widać nie potrafisz na to pytanie odpowiedzieć.

Moim zdaniem tym bardziej warto pobawić się w biampling, a 55W z tego wzmaka da sobie radę z signatami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem Ci proste pytanie, dlaczego wg ciebie nie warto bawić się w biampling nawet przy tak prostej zwrotnicy jak sam kondensator do tweetera, jak widać nie potrafisz na to pytanie odpowiedzieć.

 

Tak samo jak Ty nigdzie nie pisałeś dlaczego warto bawić się w biamping co on takie da przy tym zestawie głośników.

 

Pomijając fakt że polecasz (nie uzasadniając tego) biamping komuś kto ma problem podłączyć kable do wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to nie potrzebna wogole wasza klotnia ja prosilem o pomoc a wy sie klocicie... juz wiem wszystko wiec dziekuje za pomoc :P

 

[ Dodano: 2009-08-30, 20:59 ]

tylko jeszcze jedno do czego jest to wejscie acc +12v obok remote bo ogolnie wim jak wzmak podlaczyc tylko w tym przypadku mam problem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ACC to bodajze plus z pominieciem bezpiecznikow. Sadze ze powinienes tego nie podłaczac.

Tak samo jak Ty nigdzie nie pisałeś dlaczego warto bawić się w biamping co on takie da przy tym zestawie głośników.
Bo w kazdym warto... Chocby dlatego zeby zyskac mozliwosc regulacji głosnosci tweetera wzgledem midwoofera...

No mostek tego pieca wiekszych subów nie pociagnie na kanał zagra naprawde godnie, co tym bardziej przemawia za opcja biampingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jeszcze jedno do czego jest to wejscie acc +12v obok remote bo ogolnie wim jak wzmak podlaczyc tylko w tym przypadku mam problem....

 

raczej tam sie pojawia 12V po włączeniu wzmacniacza, trzeba by miernikiem sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...