Skocz do zawartości

Nie drogie kable sygnałowe RCA 5m


Fahoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No ja wlasnie bede sobie takie sznurki. Kupiłem swego czasu 2 kable 5,5m Eagle MC-60 ale troche zmieniła mi sie koncepcja i w sumie tylko jeden taki długi jest mi potrzebny zeby puscic sygnal L R z radia do procka w bagaju. Za to potrzebuje 4 krotkie sznurki po ok 1m zeby z procka do wzmaków puscic i zeby nie byc stratnym to potne tego jednego MC-60 na 4 rowne odcinki po ok. 1,15m (bo kabel tam jest dobry) i przylutuje sobie wtyki (wlasnie czekam na 12szt, Neutrika). Zobaczymy co z tego wyjdzie. Lutownice kolbową 30W z cieniutką koncoweczka tez kupiłem (raptem kilkanascie złotych) a z tego co mi Herdi sprzedał duzo łatwiej bedzie to zrobic niz tradycyjna lutownicą transformatorową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disaster3, zdecydowanie kolbowa będzie lepsza, polecałbym Ci się jeszcze zaopatrzyć w fosol, kwas ułatwiający lutowanie, maczasz powierzchnią do której chcesz przylotuwać drut kwasem i od razu wszystko ładnie wiąże, nie ma problemów z nagrzaniem podłoża, klejeniem się cyny do lutownicy, 3s i po robocie, a butelka 250ml starczająca na ok 2 lata normalnego użtykowania kozstuje max 5zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dużo lutuje i mi kwas nie jest potrzebny, jak zdejmiesz izolacje i kabel jest "dobry" oraz masz porządną cynę a nie jakieś chińskie gówno to łapie jak malina i równiutko się rozpływa.

 

Kwas to używał ale mój ojciec jak łączył rynny na garażu i tam trzeba wytrawić ocynk żeby lut złapał(ale znów po kwasie lubi rdzewieć).

 

I tych oporowych nie trawie tylko się naczekać trza aż to g... się rozgrzeje. Transformatorowa i jazda z kablami.

Ale kto co woli.

 

A kalafonia jest ważna jeśli już masz używać "wspomagaczy" lutowania, jak nie masz to zdrap trochę z sosny/świerku czy jakiegoś iglastego krzaka tego laku i nim, dobry zamiennik kalafonii jak się jej akurat nie ma a druty są zaśniedziałe lub zasyfione.

Ale wtedy dobrze lekko nożem je podrapać aby zedrzeć ten syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie kiedys za radą mastah22 i cursor'a kupiłem sobie paste UniFix3, jak zarabiałem koncowki spawary 50mm^2, wiec teraz przypuszczam ze tez wykorzystam to do lepszego przylutowania kabli do wtyków. Rozumiem, ze mam lekko posmarowac koncowki kabli, nabrac troche cyny na grot, przylozyc kabel do miejsca styku i rozgrzac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabrac troche cyny na grot, przylozyc kabel do miejsca styku i rozgrzac?

To jest największy błąd jaki ludzie popełniają.

Grzejesz element, który lutujesz i w rejonach grotu dokładasz cynę, która ładnie się rozpływa po przewodzie.

Biorąc cynę na grot wytapiasz topnik w niej zawarty zanim trafi ona na przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się temat o lutowaniu zrobił :D

Ja takie małe pierdułki lutuję tak jak napisał DR, no i oczywiście to co

Grzejesz element, który lutujesz i w rejonach grotu dokładasz cynę, która ładnie się rozpływa po przewodzie.

Biorąc cynę na grot wytapiasz topnik w niej zawarty zanim trafi ona na przewód.

to święta racja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i w koncu zrobilem sobie 4 komplety RCA z MC-60. Pociałem go na 4 rowne czesci, kupiłem wtyki Neutrika no i troche sie pobawiałem. Troche sie tego bałem bo lutownik ze mnie jak z koziej dupy trąba, to jest jedyna rzecz, ktorej nienawidze, ale nawet jakos poszło

 

http://img203.imageshack.us/img203/4392/img2483r.th.jpg

http://img203.imageshack.us/img203/7315/img2482r.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez Was kocham mozecie mi berło wypucować :D:D

 

a urodziny miałem w lipcu

 

kredka to Twoje kable? W koncu wymienisz te paździerzowe Stingery. Ale to chyba nie ten nowy drut o ktorym Herdi wspominał w sobote. Bo niebieski jak niebo to on za ch*j nie jest :D

 

Herdi, Ty lepiej tam Bit One'a pilotuj czy na stock wpadł i daj mi znac.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miales urodziny i nie postawiles wodki?? nieladnie - bedziesz hapał dzidę!!!!

 

co do RCA to tak - oto moje nowe kabelki pomiedzy procka a wzmaki

nie jest to co prawda niebieski jak niebo przewod, ale w zamian za czarny brzydki kolor, dostajesz od shellera bardzo dobrą jakość, co w połączeniu z końcowkami Nakamichi daje bardzo dobre kabelki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Panów proszę o spokój i o nie obnoszenie się z hapaniem bereł, na walnych forach, gdyż to kulturalnym ludziom nie przystoi. Proszę się pogodzić i postawić sobie na znak zgody po lodziku, no mze po dwa ale oby nie w ilości większej niż wyprodukowała ich Algida gdyż wtedy suma sumarum deficyt śmietany w kraju nastanie a i tak kryzys mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra przepraszam za siebie i kolegow

 

ale wracajac do tematu wlozylem dzis kabelki pomiedzy sprzety w bagazniku i powiem szczerze ze warto bylo pol dnia dzis siedziec w jamie i bawic sie koncowkami z chlopakami. nawet herdi nauczyl mnie bslugi lutownicy i ostatnie lutowania wyszly calkiem ladnie

 

polecam wszystkim wymienic stingery na cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra przepraszam za siebie i kolegow

 

ale wracajac do tematu wlozylem dzis kabelki pomiedzy sprzety w bagazniku i powiem szczerze ze warto bylo pol dnia dzis siedziec w jamie i bawic sie koncowkami z chlopakami. nawet herdi nauczyl mnie bslugi lutownicy i ostatnie lutowania wyszly calkiem ladnie

 

polecam wszystkim wymienic stingery na cos innego

 

Czyli jednak nie będzie przesiadki na optyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...