Skocz do zawartości

Axton - wzmacniacz


miniu211
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki oto problem z wzmacniaczem Axton C500x4. Parę dni temu włączając radio nie włączył mi się wzmacniacz i nie grały głośniki (dzień wcześniej wieczorem grał, wszystko było ok ), próbowałem wyłączyć radio i na nowo włączyć itp - nic. Po 3 godzinach wróciłem do auta, włączyłem radyjko i wzmacniacz nagle zaczął grać i grał aż do dziś. Tylko z tym że teraz wyłączył mi się w trakcie grania. Więc wziąłem się za sprawdzanie kabli i niby wszystko Ok. Napięcie do wzmaka dochodzi. Przy wzmacniaczu jak nie gra to nie pali się dioda, jak gra to pali się na czerwono.

Pod wzmacniacz mam podłączone: kanał 1,2 głośniki na przód.

Sinuslive SL165w

Moc Max: 140 W

Moc RMS: 100 W

Impedancja: 4 Ohm

Skuteczność (SPL): 91dB

Pasmo przenoszenia: 30 - 6.000 Hz

 

na kanał 3,4 zmostkowane i podpięty subwoofer

RE Audio RE 10' S4

Nominalna impedancja - Znom: 1x4 ohm

Moc RMS (wytrzymałość term.) - Pe: 175 W (Max.500W)

 

Co to jest za przyczyna takiego dziwnego zachowania się wzmacniacza?? Czyżby wzmacniacz kończył swój żywot???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu działa :/

Ale posprawdzałem kable zasilające i remonte . Kabel remonte miałem łączone na kostkę( taka jak się łączy kable w instalacji elektrycznej - pomarańczowa - może to była przyczyna ), więc go od nowa połączyłem ( zlutowałem ).

 

[ Dodano: 2009-08-24, 17:42 ]

Jaki masz bezpiecznik przy aku? Rurkowy czy ANL, jeśli ten pierwszy to profilaktycznie podmień go na inny :hyhy:

 

Mam rurkowy, wymienię go na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...