Skocz do zawartości

Dobór głośników i skrzynki + chińczyk po RCA


Espineles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Koledzy, pomóżcie w dobraniu głośników w drzwi i skrzynki, bo im bardziej wnikam w temat tym bardziej czuję się zagubiony.

Mam już wzmacniacz Helix Dark Blue Four połączony przez RCA z radiem fabrycznym i chciałbym dobrać jakieś głośniki dwudrożne na przód bo brzmienie obecnych Focal Auditor (niska półka) jakoś mi nie leży. Szukając w budżecie do ok 500 PLN mam do wyboru Hertz, JBL, Morel, i jeszcze parę innych i tak naprawdę nie wiem czym się kierować. Zależy mi na uniwersalności bo w samochodzie słucham wszystkiego, od muzyki poważnej, przez jazz, po rapsy i goa psy trance. 

Skrzynka - teraz mam zamkniętą Clarion 25cm, ale chcę zmienić na otwartą 30cm. Budżet najchętniej do 400PLN. I znowu Hertz, JBL, Pioneer, Kenwood. Same skrzynie podobne, jeśli nie takie same. Z tym że tu mam swój typ - LANZAR MAX12 30cm ze względu na papierową membranę PRZYKŁAD. Znacie to i możecie coś powiedzieć? 

 

I drugi temat - radio. Mam radio/navi fabryczne które wyświetla kupę komunikatów, wizualizuje czujniki tył/przód, emituje sygnał kierunkowy z czujników i ma pełne sterowanie z kierownicy, więc wymiana na jakieś zwykłe radio pod kątem jakości dźwięku nie wchodzi w grę. Ale na Ali można kupić dedykowane radio na Androidzie które ma pełną integrację z CAN i wszystkie funkcjonalności fabrycznego. Jego oczywistą wadą jest jakość dźwięku, ale ma wyjścia RCA (4.1) i DSP. Czy jakość dźwięku z preampa takiego wynalazku będzie gorsza niż np. z radia fabrycznego? Podłączał już ktoś chińczyka do CA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...