Skocz do zawartości

pierwsze CA radio+wzmak+przod-potrzebne opinie, porady itp.


Czubi
 Udostępnij


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym dalej obstawał za jakimś starszym Alpine'm lub Clarion'em, no ale trudno ...

A z tych Pionków to jeszcze ten jakoś wypadł w moich uszach:

 

PIONEER

- http://www.allegro.pl/item719678891_pionee..._mp3_i_usb.html

 

głośniki: Rainbow, jak już ktoś radził

- http://sklep.axel2.pl/RAINBOW_SAX_26520_165mm-356.html

 

piecyk: RF

- http://www.allegro.pl/item717832483_wzmacn..._201s_600w.html

 

On na pewno będzie mieć więcej pomierzone niż tylko 50W RMS jak jest to podane, więc koło

60W RMS jakościowych wattów będzie mieć, dlatego jest to dobra opcja. Spokojnie powinien

poradzić sobie z tym zestawem, a w przyszłości jak będzie Ci mało to zmienisz piec na jakiś mocniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BAJKA RUBY :)!

Akurat ten pionner mi się prze zajebiście podoba tak liczyłem że może będzie coś grać.

Głośniki nagle rainbow?:P no ok mogą być, teraz tylko pytanie czy np. piecyk rockforda 200.2 za 450 zl czy ten co ty podałeś model 200.1 za 200 zl?

a może jeszcze coś innego wynajdę to tez się przyjdę zapytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BAJKA RUBY :)!

Akurat ten pionner mi się prze zajebiście podoba tak liczyłem że może będzie coś grać.

Głośniki nagle rainbow?:P no ok mogą być, teraz tylko pytanie czy np. piecyk rockforda 200.2 za 450 zl czy ten co ty podałeś model 200.1 za 200 zl?

a może jeszcze coś innego wynajdę to tez się przyjdę zapytać

 

No Rainbowy bo w Twoim budżecie się mieszczą, a zagrają również "uniwersalnie",

chociaż Hertz HSK byłby lepszym rozwiązaniem, no ale trzymamy się kasy :P

 

No ten RF będzie dobrym rozwiązaniem, na pewno. Tego "słabszego" RF'a raczej za 200 zł. nie wyrwiesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą nową wyższą serię Soniaka i naprawdę nie jest wart zachodu :P !!

Każdy Ci dobrze radzi, a Ty dalej brniesz w zaparte i pewnie też zrobisz po swojemu.

 

bo stare dobre radia zakończyły się na 2005 roku niestety ... no może max. 2006 ...

 

Wszystkie Clariony i większość kultowych Alpine ... to samo JVC

 

Jeśli zależy mu na bajerach to ja bym polecał JVC KD-SH1000, dźwiękowo też jest bardzo dobrze. ( czasem pojawiają się na allegro w dobrej cenie 400-600 zł )

Z niższej półki teraz słabo dostępny Clarion DXZ658RMP ( nie 668, bo mimo że następca, ale gorszy )

 

Z ciekawych wzmaków jest jeszcze ten :

 

http://www.allegro.pl/item715212359_precis...ax.html#gallery

 

tu już będzie przód dobrze pędzony + zostanie na przyszłościowy sub :) ( bo długo bez niego pewnie nie pojeździsz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie radia to Pioneer'a bym sobie odpuscil. Jesli chcesz dobrze grajace radio, ktore mozna kupic za nie wielkie pieniadze to poszukaj JVC SH-9101 lub SH909r lub SH99r . :) Mozesz byc pewien ze zagra sporo lepiej od Pajonier'a

 

o tak na szybko http://www.allegro.pl/item710780887_jvc_kd...00_sprawne.html - JVC SH9101

 

Odnosnie głosnikow i nie tylko napisałem Ci na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie co to głośniki nie wiem dlaczego takie średnie mi podałeś, to chyba te Hertze co ja pisałem wypadają lepiej;)?

 

No ja nie uwazam ze sa slabe , ich dzwiek mi bardziej odpowiada niz hertzow ktore mam w podpisie a jest to wyzsza seria od tej ktora cie interesuje ,

 

RUBY nie wiem dlaczego ty na slepo kazdemu dajesz po 10 linkow w temacie , zawsze typowe sprzety sony old , alpina old , RF , tylko uswiadom sobie ze to zadne cud nie sa i chociaz zastanow sie nad ich parametrami i nad tym dlaczego tak wlasciwie je polecasz i uzasadnij moze

 

Bo robisz metlik

 

 

Ja wiem z moich ostatnich doswiadczen ze mozna zbudowac za 1500zł system ktory zagra bardzo jakosciowo tylko potrzeba czasu na zakupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders123 chciał wzmacniacze, które godnie popędzą mu przód, nie prosił o opis każdego z nich na 15 stron, co, jak i dlaczego. Poza tym czepiasz się szczegółów, a i tak dobrze wiesz co te piecyki potrafią i że 50-60W RMS jakościowych czy to ze starej Alpiny, Phillipsa, Sony, Kenwooda poradzą sobie z tymi przetwornikami i nie potrzebuję żadnego kolosa mocowego, choćby do tych Rainbowów. Fakt, niektóre linki wrzucone były bez uprzedniego sprawdzenia, bo szukałem na szybko, a i pamiętaj o jego budżecie, więc się nie czepiaj :)

 

disaster3 wrzucasz mu linki z jednostkami o których My wiemy, że grają na przyzwoitym poziomie, ale kolega nie chce brzydkich jednostek, tylko coś ładnego i w miarę grającego, dlatego w moich uszach ten Pionek, którego mu podrzuciłem, jeszcze jakoś gra jak na choinkę. Wiem, wiem, że Pionek ostatnio troszkę się zeszmacił, no ale co poradzić ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam was Panowie ale nie rozumiem, dlaczego niby wszystkie radia po 2005 roku to już szmelc? przecież technika idzie do przodu! powinny być lepsze!

disaster3

wiem ze chcesz dobrze i polecasz mi to co byś sam wybrał, ale ja potrzebuje czegoś bardziej dostępnego to po pierwsze, po drugie nowszego stylistycznie a po 3 najlepiej na gwarancji :)

sh99r odpada całkowicie JVC SH-9101 lub SH909r już prędzej skoro są takie świetne.

dobra robię sobie kilka godzin przerwy bo już mi łeb pęka... od rana ślęczę, przeszukuje wybieram i nadal nic jak tylko powiem ze jedno mi się podoba ktoś potwierdzi ze jest ok, to zaraz ktoś inny mówi co innego masakra

 

już teraz nie wiem czy powinienem tego nowego PIONEERa DEH-P7000UB kopic czy nowego JVC KD-BT22 czy faktycznie szukać i grzebać za używkami.

Panowie tak szczerze czy ja odczuje różnicę pomiędzy tymi 2 radiami co padałem a czymś starszym ale lepszym. tzn czy ja odczuje ta różnice na moim dość bądź co bądź ubogim zestawie?

bo nie oszukujmy się ja do 1500zl hi-enda nie złożę nigdy tego nie planowałem.

teraz to jeszcze zaczynam mieć dylemata co do głośników:x heh musze ochłoną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam was Panowie ale nie rozumiem, dlaczego niby wszystkie radia po 2005 roku to już szmelc? przecież technika idzie do przodu! powinny być lepsze!

disaster3

wiem ze chcesz dobrze i polecasz mi to co byś sam wybrał, ale ja potrzebuje czegoś bardziej dostępnego to po pierwsze, po drugie nowszego stylistycznie a po 3 najlepiej na gwarancji

sh99r odpada całkowicie JVC SH-9101 lub SH909r już prędzej skoro są takie świetne.

dobra robię sobie kilka godzin przerwy bo już mi łeb pęka... od rana ślęczę, przeszukuje wybieram i nadal nic jak tylko powiem ze jedno mi się podoba ktoś potwierdzi ze jest ok, to zaraz ktoś inny mówi co innego :P masakra

 

już teraz nie wiem czy powinienem tego nowego PIONEERa DEH-P7000UB kopic czy nowego JVC KD-BT22 czy faktycznie szukać i grzebać za używkami.

Panowie tak szczerze czy ja odczuje różnicę pomiędzy tymi 2 radiami co padałem a czymś starszym ale lepszym. tzn czy ja odczuje ta różnice na moim dość bądź co bądź ubogim zestawie?

bo nie oszukujmy się ja do 1500zl hi-enda nie złożę nigdy tego nie planowałem.

teraz to jeszcze zaczynam mieć dylemata co do głośników:x heh musze ochłoną

 

Co do jednostek każdy Ci powie, że Alpine z serii CDA najlepiej 79xx to najlepsze rozwiązanie bo najlepiej gra :P

Tak samo Kenwood, tym bardziej seria XXV, ale to inna bajka, bajeczny i cholernie drogi model, używka !

A za 1500zł. jakbyś szukał samych używek to naprawdę idzie skleić dobry sprzęt :P

Ale fakt, każdy z Nas będzie proponował co innego. Raczej w tym wypadku szybko lub w ogóle do wspólnego porozumienia z kolegami nie dojdziemy, bo każdy ma swoją teorię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Ja juz sie nie odzywam...... bo po co, dlaczego podałem JVC bo wlasnie nie sa takie oczojebne, graja bardzo dobrze i napewno lepiej do tych powyzszych pioneer'ow i innych radyjek.

 

Mialem juz nowex'a jeden z najwyzszy modeli clariona DXZ778 (pomijam wyglad, bo dla mnie jest niewazny. radio ma grac a nie wygladac a jesli dodatkowo wyglada to tylko dodatkowy pozytyw)....... po 2 tygodniach chcialem go sprzedac.

 

Teraz mam Alpine CDA-7894r, ktora gra naprawde poprawnie i bardzo ładnie, ale ciagnie mnie teraz albo XXV-01D albo do naprawde starego alpine np 7906 o 7909 nie wspominajac.

 

Ale koncze....... bo to moja wizja, delikatnie liznieta tez przy odsłuchach. Jak graja obecne klocki a jak graja oldschoole....., ktore mialem okazje pomacac i posłuchac.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Ja juz sie nie odzywam...... bo po co, dlaczego podałem JVC bo wlasnie nie sa takie oczojebne, graja bardzo dobrze i napewno lepiej do tych powyzszych pioneer'ow i innych radyjek.

 

Mialem juz nowex'a jeden z najwyzszy modeli clariona DXZ778 (pomijam wyglad, bo dla mnie jest niewazny. radio ma grac a nie wygladac a jesli dodatkowo wyglada to tylko dodatkowy pozytyw)....... po 2 tygodniach chcialem go sprzedac.

 

Teraz mam Alpine CDA-7894r, ktora gra naprawde poprawnie i bardzo ładnie, ale ciagnie mnie teraz albo XXV-01D albo do naprawde starego alpine np 7906 o 7909 nie wspominajac.

 

Ale koncze....... bo to moja wizja, delikatnie liznieta tez przy odsłuchach. Jak graja obecne klocki a jak graja oldschoole....., ktore mialem okazje pomacac i posłuchac.....

 

:):P:PŚwięte słowa disaster3 :P:padam::padam:

 

Nic dodać nic ująć w tym temacie. A kolega i tak zrobi co zechce :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Alpine CDA-7894r, ktora gra naprawde poprawnie i bardzo ładnie, ale ciagnie mnie teraz albo XXV-01D albo do naprawde starego alpine np 7906 o 7909 nie wspominajac.

 

7998 nie wchodzi w grę

 

Ale koncze....... bo to moja wizja, delikatnie liznieta tez przy odsłuchach. Jak graja obecne klocki a jak graja oldschoole....., ktore mialem okazje pomacac i posłuchac.....

 

racja, bo kolega i tak weźmie Sony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disaster i ruby

serio dziękuje wam za poświęcony czas i opinie na temat sprzętów, radyjek itp.

Musicie zrozumieć jedną rzecz. Jestem początkujący - wy macie już wyrobione gusta, wyrobiony słuch i pewnie co najmniej po kilka zestawów CA za sobą. Rozumiem że stare radia super grają, może nawet nieporównywalnie lepiej niż te obecnie produkowane.

Jednak pewne aspekty które ja biorę pod uwagę sprawiają że w moim kręgu zainteresowania nie znajdują się owe "kultowe" jednostki.

Potrzebuję dobrego radia z obecnie oferowanych i dostępnych na rynku, na pewno mieliście z takimi styczność, więc moja prośba - podajcie mi modele z tych obecnych, które grają chociażby "poprawnie" w waszym mniemaniu, to na pewno dla mnie będzie to niebo a ziemia w porównaniu do tego co mam teraz fabrycznie :)

 

[ Dodano: 2009-08-21, 17:02 ]

hellsin

takie sarkazmy zachowaj dla siebie

pisałem już wcześniej, że Sony nie wezmę-zrezygnowałem po wielu negatywnych opiniach.

ciągle jednak obstaje przy którymś z jvc lub pionnerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie sprawdzonym starym/nowym radiem jest np.

Alpine CDA-9812, CDA-9833, CDA-9835, CDA-9855 (12 ma tyle samo zwolenników co i przeciwników gra ostro na gorze ale niektorzy to lubie) Jesli mialbys kupic to radio i np. Hertze HSK to poszukaj łagodnie grajacego wzmak, stare serie Sony XM, Audisona LRx'a, na pewno te wzmacniacze troche utęperują brzmienie HT25 w HSK (ewentualnie mozesz sie pokusic o dłubniecie zwrotek jak ja i zamiast fabrycznego kondka 6,8uF wsadzic o takiej samej wartosci Mundorfa) - troche ale zawsze uteperuje te gwizdki

 

Z innych sprawdzonych/nowych jednostek to.....

Clarion 858 badz 948 (wygladaja normalnie w stosunku do nowych serii) ale graja juz łagodniej niz w/w alpine'y i tutaj ze wzmakami mozesz troche szerzej szukac. Mozesz kupic jakie u-dimensiona Glow (mocniejszy jest ale mnie w nim finezji) lub u-dimension Jr (słabszy, od Glow'a ale bardziej muzykalny)

 

Kenwoody seria KDC-W6XXX lub KDC-W7XXX ( z tych nowych) ładne i dynamiczne brzmienia

 

no i chyba tak na szybko to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz:

Velocity by Blaupunkt VA 2100 700W klik allegro

 

pędzić przód tym to tragedia ...

to już lepiej kupić Helix-a DB Two ... z używek może nawet μ-Dimension był by, albo inna dobra sprawdzona konstrukcja ...

 

 

A ten Blau, że to chiński, nie grający szit :)

 

to ja spytam czy koledzy go wogóle słyszeli ?? czy tylko mają uprzedzenie do blaupunkta??

Niestety ja też uważam że ta firma nie ma zbyt wielu udanych modeli, ale VA 2100 zdecydowanie ładnie, ciepło gra gra i nadaje się na przód, w szczególności do Hertzów, które ponoć kują po uszach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja spytam czy koledzy go wogóle słyszeli ?? czy tylko mają uprzedzenie do blaupunkta??

 

Blauów akurat słyszałem wiele ... jeszcze ze starszych serii, a oprócz tego to raczej nie chcesz wiedzieć :) Wierz mi że trochę tego się przewinęło

 

w szczególności do Hertzów, które ponoć kują po uszach

 

ponoć, choć w tym przypadku to prawda, ale tak samo można powiedzieć o SAX265.20 ... ja nie podzielam tej opinii ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...