Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze/zrobieniu audio w bmw e38


bartekBMW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Pacjent to bmw e38 98r z fabrycznym dsp (bez navi).

Fabryczny zestaw audio jest słaby krótko mówiąc (jak we wszystkich bmw z epoki zreszta).

13tki w drzwiach P+T i do tego ten niby subwoofer w półce pod tylnia szybą..

 

Mój plan jest taki aby to wszystko wywalic/odłączyć i zrobić wszystko od nowa.

 

Na początek chciałbym wyrzucic głośniki z drzwi razem z komora i i w to miejsce zamontować 16tki( zestawy dwudrozne) na mdf plus wygluszenie (mowa o wszystkich drzwiach).

Do tego niewielki sub w bagażnik w obudowie zamkniętej JL audio (taki mam akurat). Pod tylnia półka jest kilkanaście otworów do bagażnika także myślałem żeby wyrzucić z niej głośniki i wyciąć dziurę odsłaniając te wszystkie otwory które prowadzą właśnie do bagażnika i zamontować ja spowrotem bez głośników oczywiście.

 

Głośniki w drzwiach miałby napędzac rodek r2180i (tymczasowo bo tez akurat mam) a do suba jakiś monoblok lub opcja druga czyli kupno 5cio kanałów i.

 

 

Jednostka sterujaca ma być radio 1din, coś z górnej półki Alpine lub kenwood tak zeby to też jakoś wyglądało itd lub ewentualnie jakiś kombajn multimedialny z androidem ekranem itd..

 

 

Bardzo będę wdzięczny jeśli będzie ktoś w stanie podpowiedzieć czy cos z tego będzie, a może coś zrobić inaczej?

 

Czy 16tki we wszystkich drzwiach maja. Sens czy może tylko przód a z tyłu zostawić oryginalne komory i włożyć zestaw dwudrozny ale 13tki itd.

 

Proszę też o podpowiedź jakie głośniki wybrać...

 

I tak. Teraz myślę że chyba będzie lepiej odrazu kupic wzmacniacz 5kanalowy a tamten zwyczajnie sprzedac (zaoszczedze miejsca).

 

Na głośniki (nowe) i wzmacniacz (używany) mogę wydać 2.5tys. Jeśli będzie mało to cos tam więcej się uskrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...