Skocz do zawartości

Dobór CA a3 8l


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zabieram się za zrobienie CA. Z przodu mam hertze dsk 130, do niedawna grały też oryginalne głośniki z tyłu, ale niestety po zmianie ori suba na normalną skrzynkę zaczęły "pierdzieć" (z tego co wyczytałem norma w a3). O ile z tyłem grało to fajnie, to same hertze grają mało zadowalająco (pomijając wysokie tony które bez regulacji eq gwałcą uszy). Mam trzy pytanka.

1. Jakie głośniki wrzucić na tył? Myślałem o jakiś wooferach jak np excursion sx-6m 165

2. Jak poprawnie podłączyć to wszystko pod wzmaka? Czy jest wgl sens podłączać te hertze pod wzmaka, a jeśli tak to czy pod jednym wzmakiem razem z tyłem? (hertze 15W rms słabsze od tych przykładowych excursionów).

3. Pytanie natury technicznej. Mam radio z dwoma wyjściami RCA, pod jedno mam już podłączonego wzmaka do skrzynki. Czy mogę rozdzielić to RCA idące już do wzmaka od suba i podłączyć na nim wzmaka od głośników? Wiem, że radio będzie wtedy widziało tył i suba jako jedno, ale myślę, że udałoby się wyregulować to na filtrach na wzmacniaczach. 

Radio Pioneer DEH-s310bt.

Zmiana radia odpada, tak samo rzeźbienie boczka. Chce to ogarnąć w miarę małej kasie i nie spodziewam się cudów.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na tył nie wrzucamy głośników, opieramy się na systemie tylko z przodu

2. Głośniki nie org jak w Twoim przypadku Hertz zawsze jest sens podłączyć pod wzmacniacz

3. Pod co masz podłączonego suba? Pod wzm który napędza głośniki z przodu? Czy jak? Masz wzmacniacz 3 kanałowy 2 kanałowy 4 kanałowy?

2 pary rca na wyjściu Twoje radio ma tzn Wyjścia RCA pre-out   (Przód, tył lub subwoofer) czyli 1 parę rca dajesz na sygnał głośników z przodu, 2 parę rca dajesz na sygnał na suba warunek że masz np 4 kanałowy wzm i możesz mostek zrobić na wyjściu

Żadnego sygnału rca wyjścia na radiu nie musisz rozdzielać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na tył nie wrzucamy głośników, opieramy się na systemie tylko z przodu

2. Głośniki nie org jak w Twoim przypadku Hertz zawsze jest sens podłączyć pod wzmacniacz

3. Pod co masz podłączonego suba? Pod wzm który napędza głośniki z przodu? Czy jak? Masz wzmacniacz 3 kanałowy 2 kanałowy 4 kanałowy?

2 pary rca na wyjściu Twoje radio ma tzn Wyjścia RCA pre-out   (Przód, tył lub subwoofer) czyli 1 parę rca dajesz na sygnał głośników z przodu, 2 parę rca dajesz na sygnał na suba warunek że masz np 4 kanałowy wzm i możesz mostek zrobić na wyjściu

Żadnego sygnału rca wyjścia na radiu nie musisz rozdzielać 

Wiem, że z reguły nie pakuje się głośników na tył, ale wiem też, że same te hertze nie zagrają dobrze nawet pod wzmakiem, a żeby włożyć na przód coś większego musiałbym robić rzeźbę w drzwiach, a tego chce uniknąć. Suba mam pod Audio System CO100.2 i tylko jego mam pod wzmakiem. Myślę, że jak na ori radiu przód+tył grało dla mnie nie najgorzej, to pod tym radiem, lepszymi głośnikami z tyłu i wzmakiem będzie grało jeszcze lepiej (pomijając wygłuszenie auta - na co przyjdzie czas). Dzięki za odp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...