Skocz do zawartości

Systemik przedni do 2500 zł kolejne kroki zabawy.


Woolly24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie chcę zmienić moje PO-650 na inny system który gra łagodniej jeżeli chodzi o górę. Sprzęt może być używany i taki chyba preferuje. Przeglądając allegro natrafiłem na kilka fajnych przetworników.

MOREL ELATE 6. - 1600 zł

HERTZ MLK 165 - 1600 zł

DLS IRIDIUM 6.3 - 2400 zł

Myślałem również o złożeniu zestawu z wooferów Lotusa oraz syków morela. Ok to tak zestaw ma zagrać mocno ma mieć wyrazisty kick bass oraz łagodną górę. Chcę aby dobrze odtwarzał vocal oraz instrumenty. Muzyka jaką słucham tu nie sprecyzuje bo bardzo różnej słucham. Przede wszystkim rap , rock , vocal trance sporadycznie pop rnb oraz muzyka filmowa i teatralna np z upiora w operze.

Ten systemik ma współgrać z subem Dego SB-10p mk II oraz Precision Powerem dcx 1000.4. Wzmacniacz ma to od siebie że gra górę ostro i wyraziście. Bym zapomniał radio to pioneer deh-7800. Wzmak wraz z radiem nie podlegają wymianie - po prostu to co one produkują odpowiada mi w 99 procentach. Czekam na wasze opinie bo taki sprzęt trudno odsłuchać a każda rada się liczy. Propozycje w zbliżonych cenach mile widziane. Pozdrawiam Woolly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszedl nowy zestaw RF - T1652-S podobno gra bardzo w strone SQ niz poprzednik T162S ktorego jestem posiadaczem i po testach nie narzekalem :) (kick i dynamika)

 

tyle ze lagodniej to T162S nie zagra

 

ale poczekaj jak T1652-S pojawi sie niedlugo w PL (lada dzien) 1,6 z tego co wiem bedzie kosztowal a warty podobno osluchania naprawde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

2500k zł to wystarczająca kasa na bardzo dobry system. Albo raczej bardzo dobre głośniki... bo jeszcze zostaje kwestia zestrojenia tego do odpowiedniego poziomu.

 

Klocki niezłe, ale wąskim gardłem będzie niestety Pioneer. Dziwne, że nie przeszkadza Ci jego jakość a mimo to inwestujesz sporo kasy w resztę, która już na starcie (jednostka główna) dostają w kość. Jednak może kiedyś podepniesz coś innego;)

 

Głośniki:

Używane Tec LS155 revelator + Morel Supremo/Supremo Piccolo.

Helix RS6

Lotus Reference

DLS Iridium 6.3 to 3way, też wchodzi w grę? kto to zestroi?

 

Kolejna kwestia to jest to, jak woofer zagra w warunkach w Twoim aucie.

Czyli mimo wszystko... odsłuch i odsłuch. Do tego polecam nad zastanowieniem się nad kierunkiem. Bo może jednak nie poczujesz, że to będzie coś extra, a 2500 to kasy nie mało;)

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z wyższych modeli Pionka więc i jakość jest na dobrym poziomie chyba, że się mylę. Zestrojenie zestrojeniem znajdzie się ktoś kto to zrobi. Wpierw i tak by bylo na ori zwrotkach tak jak kolega wspomniał nade mną. Jeżeli Pioneer to najsłabszy mój punkt to może polecicie mi jego wymianę? Jak tak to na co np z clariona czy alpiny? Jak to w CA ciągle mętlik :)

 

[ Dodano: 2009-08-10, 19:50 ]

Dodam że mój pionek 7800 to odpowiednik PIONEER DEH-P9800BT tylko bez rdsu i niebieskich ząbków. Bo może jakoś przekręciłem nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z wyższych modeli Pionka więc i jakość jest na dobrym poziomie chyba, że się mylę.

Mylisz się troszkę :)

Do systemu w wyżej wymienionych pieniądzach, a nawet i do Dego PO wypadałoby coś konkretniejszego zapodać.

A co, to zależy od budżetu i wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzmy że do 2000 zł radio może być używane nawet lepiej jak by było. Wymagania hmmm 3 x rca nie wyostrzanie dźwięku. Procesor był by fajną sprawą. Odtwarzanie formatów Wav mogło by być też mp3 bo czasem zapożyczam płytki do odsłuchu i potem kupuje sobie na ich podstawię normalną płytkę wykonawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z jednostek szukał bym coś w stylu

 

PIONEER DEH-P88RS

PIONEER DEH-P88RS II

 

CLARION DXZ788RUSB

Clarion DXZ 858 RMP lub wyższy model

 

Masz praktycznie wszystko co potrzebujesz na pokładzie

 

Pozdrawiam

 

No nie wiem, może mam przesadną awersję do Pionka ale jak dotąd to podobały mi się Dex P99 i P9. Mowa o tych z procem. Nawet p88rs nie trzyma poziomu, choć wygląda zacnie.

 

Z tą łagodnością to nie przesadzaj. Wrzucisz "łagodne" głośniki i radio, jeszcze "łagodnie" zestroisz i będzie kluchowato:)

 

Powinno grać naturalnie, z lekkim zabarwieniem w którąś stronę.

 

2kzł? to Alpine 7998r albo Clarion 958. Może procka Alpine H701 z ruxem. Wtedy się powoli prosi, żeby przedni system w biampingu zasilić, może nawet zestroić aktywnie i z korekcją na każdy kanał...:)

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

może się przyda

 

Przeprowadziłem ze sprzedającym mały "rekonesans" i tak;

 

radyjko przyjechało z Anglii razem z samochodem,

z wypowiedzi sprzedającego wynika ze jest wszystko Ok z jednostka

cena za jaka odda to radyjko to 650zł

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALPINE CDA-9887R a co powiecie o takim radiu? Jeszcze nie dodałem dosyć istotnej sprawy radio musi też jakoś wyglądać :) P.S słyszałem że alpinki ostrzą górę a przy moich ostrych sykach oraz szczegółowym w górnych rejestrach piecu będzie już strasznie przesadnie ostro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woolly24, ALPINE CDA-9887R wg mnie gra bardzo ładnie ( Lepiej od P88RS II - 87R = neutralna góra ). Jednakże wymaga zestrojenia urządzeniem wspołpracujacym z procesorem Imprint radia, a to znowu kosztuje 849 zł ( sama usługa z tego co pytałem 150 zł ale tą dostawkę warto mieć jak ktoś jest bardziej zaawansowany ) :) Bez tego ( niby ustawienia/aktywacji ) radio gra nijako i nie mozna zmieniac w nim dużej częsci parametrów zwiazanych z kształtowaniem dźwieku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woolly24, ALPINE CDA-9887R wg mnie gra bardzo ładnie ( Lepiej od P88RS II - 87R = neutralna góra ). Jednakże wymaga zestrojenia urządzeniem wspołpracujacym z procesorem Imprint radia, a to znowu kosztuje 849 zł ( sama usługa z tego co pytałem 150 zł ale tą dostawkę warto mieć jak ktoś jest bardziej zaawansowany ) :) Bez tego ( niby ustawienia/aktywacji ) radio gra nijako i nie mozna zmieniac w nim dużej częsci parametrów zwiazanych z kształtowaniem dźwieku.

 

Hmmm z tego co wiem to sam procek Imprint PXA-H100 to koszt 749zł - a 9887R ma go w sobie :przestraszony: Natomiast urządzenie kalibrujące to koszt 149zł - chyba tylko to jest potrzebne do ustawienia/kalibracji http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...