Skocz do zawartości

nic nowego problem z dobborem glosnika


zergus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szukam jakiegos dobrego glosnika 10" lub 12" (700zl) do techno, trance, hh najlepiej zebybyl 2 cewkowy 2x4ohm zasilany bedzie wzmakiem o takich parametrach

Klasa AB

4 ohm 2x85W

2 ohm 2x100W

mostek 4 ohm 300W

mostek 2 ohm 500W

mostek 1 ohm 780W

 

glosniki nad jakimi mysle to

 

FOCAL - 30 A1 DB (600zl)

moc nominalna: 250W

 

HED-12.4 , Cerwin-Vega (500zl)

moc nominalna: 250W

 

DLS W612 (650zl)

Moc: 210 W RMS / 400 W max

 

RE Audio SR-12 D4 (600zl)

tylko nie wiem czy piecyk nie za slaby ...

 

jak macie inne propozycje to prosze podac :)

 

ogulnie to fajnie bybylo zeby kilka osob zrobilo podzial glosnikow ze wzgledu na typ muzki, moc , cene...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powiedz jaki to wzmacniacz, może ktoś miał z nim styczność. Będzie wiadomo, czy te 500rms to dużo czy mało:)

 

Techno, trance a do tego HH. Troszkę różne wymagania co do suba.

 

Tak czy siak celowałbym w RE SR12D4.

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLS A5 fajny piecyk i te 500rms dobrze gra:)

 

Nie słyszałem wszystkich wymienionych ale...

Focali Access jakoś nie trawię, to nie to, niższa klasa choć cena nie mała. HED12 to fajny subik, choć nie powala ciśnieniem.

 

Ciągle stawiam na RE, który potrafi i zejść nisko z mięchem a także powinien nadążać za przodem.

 

Jest też kwestia przedniego systemu i dopasowania się do niego... tu już przydałby się odsłuch:)

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zainwestuj w taka skrzyneczke :)

 

rf he 2x12"

http://www.allegro.pl/item709443737_rockfo..._w_skrzyni.html

Sorry za offtopa. Rzeźnik naprawdę uważasz że na świecie istnieje tylko jedna firma 90% twoich wypowiedzi ostatnio to tylko kup rockforda, opanuj się trochę może i posłuchaj też czasem czegoś nowego.

Co do tematu to fajnie by było jakbyś się trochę określił bo opis muzyki słuchanej jako trance, techno i hh za dużo nie mówi. Bardziej zależy na ciśnieniu, zejściu czy szybkości, i czy koniecznie 2x12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec w sumie to chodzi mi tylko o jeden glosnik zeby byl szybki i w miare nisko schodzil ( zeby czuc basik na ciele :) )

 

mysle czy 12" do techno sie nadaje ... czy bedzie poprostu wyrabiac bo do hh raczej bedzie pasowac

 

zastanawiam sie jeszcze nad re czy jest sens czekac na nowa serie srx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak słuchałem tego i wiem ze to dobre glosniczki nie wymagajace duzo mocy.

 

co do muzyki powinno byc ok raz ze closed dwa ze glosnik ma lekka membrane do hh jest zejscie bo to 2x12 jednak

 

czy tylko 2x12 nie ale uwazam ze jest to zejebiscie dobre rozwiazanie, jesli slucha sie roznej muzyki, oczywiscie 2x10 tez jest dobre, no ale akurat nie ma takiej aukcji :)

 

a to ze przeglam czesto aukcje z RF a cena chyba by odpowiadala autorowi tematu to napisalem

 

 

slucham roznych rzeczy i nie twierdze ze RF jest the best i wogole ale jednak ma duzo produktow ktore sa warte uwagi i sa za dobre pieniadze np jak ta skrzynka.

 

 

tyle odemnie pozdro600

 

[ Dodano: 2009-08-11, 22:20 ]

a i pytanko czy te 90% to przeliczałeś jakaś srednia, by mysle ze nawet wiecej gdzies kolo 99% (powaznie). bo co znam to polecam a nie pisze kup Focala a g*w*o wiem na ten temat, bo po co - wisi na allegro, pod wzmak pasuje cena chyba tez i do muzyki moim zdaniem tez.

 

a i jak bym tego gdzies nie napisał moze nie jestem nie wiadomo jak osłuchany jak co poniektorzy - ale TAK

 

ROCKFORD ROBI ZAJEBISTY SPRZĘT http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

[ Dodano: 2009-08-11, 22:24 ]

a no i zapomnialbym w kwestii posluchania czegos nowego jak bys mial gdzies nowe t1652s to chetnie poslucham :przestraszony:

 

 

no a zamiast psioczyć to poleć coś sam http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

pozdrawiam. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec glosnik wybralem jutro odbieram (mam nadzieje ) RE Audio SR-12 D4 za 550 zl zamowilem w sklepie strefadzwieku.za.pl . sklep znajduje sie w bialymstoku na zwyciestwa 8

 

teraz zastanawiam sie nad budowa skrzyni... jak mozecie to pomozcie mi z doborem litraza. i czy go zrobic w closed czy br ??

 

dziekuje za rady z ktorych skorzystalem i bede korzystac w przyszlosci

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...