Skocz do zawartości

Subwoofer pod PrecisionPower DCX1000.4


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje subwoofera ktory gralby w malej zamknietej obudowie, naped to 2kanaly zmostkowane z DCX1000.4 500WRMS 4ohm przy 12V

Zasilanie Alfatec 35mm + kondesator

Muzyka glownie HH albo trance

Przednie glosniki to narazie u-dimension elcomp5

Budzet do 1500zl

 

Ja mam narazie jednego faworyta

MTX T812-22

 

Dane techniczne:

 

Moc RMS: 500W

Maks. Moc: 1500W

Impedancja: 2x 2Ohm

Pasmo przenoszenia: 32Hz - 200Hz

Czułość: 92,2 dB / 2,83 v/1m

Fs: 32,5 Hz

Qes: 0,65

Qts: 0,56

Vas: 48,7 litrów

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500W chcesz w SE zaladowac :) otrzasnij sie ;P

wstrzymałbym sie z taka opinia. Widze ze magia cyfr działa na wielu.

 

wzmacniacz jest wydajny ma 500WRMS przy 12V, to ze RE SE wytrzyma wiecej to wiadomo, ale mysle ze DCX dal by rade go kontrolowac

czekam na opinie uzytkownika SE pod tym wzmakiem

pozdrawiam

 

tak ja mam taka konfiguracje i działa znakomicie. Mam w domu drugi wzmak, ktory go napedzał (SE-10 D2) US. Amps XT1600.2 i mimo ze ma napisane 800W w mostku a DCX tylko 500W to nie zauwazyłem zadnej roznicy w ktorej US Amps lepiej by sobie radził z SE.

 

Nie powiem ze SE nie moze przyjac sporo ale dla mnie jest git pod DCX'em. W kzadym badz razie nabrałem chetki na bi amp i chyba XT zostanie wlasnie na suba a DCX zasili caly przod.

 

W tej chwili nie narzekam, słucham glownie Dance, Disco, HH i szeroko pojetej przez wielu "techniawki", suba mam w BR 35L/40Hz i w HH jest nisko a szybszym bit'cie sie wogle nie gubi i pieknie uzupełnia przod. W kazdym badz razie jak sie uporam z wazniejszym rzeczami to mam plan ze go wsadzic do klozet'a i zobaczyc jak gra. Bedzie rowniez dobrze to zostane przy klozecie z racji mniejszej gabarytowo skrzynki.

Ale to sie zobaczy.

 

W kazdym badz razie mozesz sie jeszcze zastanowic nad SR-12 D2 w klozecie. Gadałem z Krzyskiem z Media Centrum i glosnik ten schodzi jak swierze bułeczki. Gra bardzo dobrze i nisko schodzi w zamknietej skrzynce i zadowala sie nieduzym litrazem.

 

Jak znajde chwile czasu to moze podjade do niego (musze konektorki oczkowe do 50mm^2 kupic) i jak bedzie mial na polce to nie omieszkam wsadzic tej 12" zeby ja sprawdzic. A DCX z nia pewnie zrobi co bedzie chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Dego SB-10 P MKII sam go mam i pisałem Ci na pw. 4 miesiące temu też miałem taki dylemat i odsłuchiwałem re-audio z serii se no i niestety nie pasuje pod mostek w tym piecu. Wyraźnie czuć że jest on niedowartościowany mocowo. Żeby nie być stronniczy to polecam posłuchać rockforda z seri p3 oraz subiki dlsa. W każdym bądź razie polecam właśnie dego w wersji 2 x 4 ohm spinasz go w 8 ohm w mostku i dostaje 250 W przy 12 v. Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przypadek kolegi Disastera był swego rodzaju testem ale też potwierdzeniem, że cyferki nie grają.Suby tu też omawiane też są trochę z innych bajek, dego to wyższa szkoła jazdy a i przeznaczenie jego jest trochę inne.Jestem zwolennikiem,że na suba powinno się dawać więcej mocy niż ma, testowałem to wielokrotnie, dając subom często wielokrotnie więcej mocy niż mają i wyniki były zachęcające,ale jeżeli ma się wzmak to trzeba go wykorzystać maksymalnie.Na końcu i tak jest odsłuch i wnioski po nim, i nie ma tutaj co się dziwić,że może być za mało mocy itd.Dcx to już wyższa szkoła jazdy i tutaj nie może być mowy o lipie.Pytanie czy poszukujący suba szuka grania, mocnego,dobitnego,efekciarskiego (re tu się wpisuje, seria SR choćby ), czy po prostu uzupełniania przodu i od czasu do czasu łupnięcia.Tak na marginesie, wzmak zacny, kasa na suba spora a przodzik taki sobie.Nie lepiej doinwestowac w przód, i resztę przeznaczyć na suba?Jak dobrze poszukasz zmieścisz się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% padlo na RE SE12d2 w 30L closed, a co do przodu to drzwi w Audi A3 sa ANTY car audio, nie chce przerabiac tapicerek pod 16cm bo nie wiem ile jeszcze pojezdze tym autem, poki co drzwi wygluszylem jak sie dalo zalozylem el comp5 i z ogolnego efektu jestem zadowolony, w tylnych boczkach jest miejsce na 16cm glosnik i zastanawialem sie nad jakims kickbasem ale odradzano mi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem wczesniej byly seryjne glosniki, a przy wygluszaniu odrazu zamontowalem elComp5 i nie wiem jak graly bez wygluszenia, kolega w A3 ma niewygluszone drzwi i Helix DB 52.1 Dark Blue i slychac roznice, dzwiek bardziej "pusty" slychac bardziej tapicerke, ja zrobilem dekarska koszt 80zl wiec warto chociaz tak wygluszyc

 

a wracajac do subwooferow slyszal ktos cos z rodziny soundstream w przedziale cenowym kolo 1000zl??

 

myslalem tez o 2szt Helix E250 slyszal moze ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybor padl na ALPINE SWR-1222D w sumie nie wiem skad sie wzial ten pomysl, nie mialem wczesniej zadnego glosnika alpine i chyba ciekawosc i okazja cenowa sklonila mnie zeby zakupic ten glosnik :)akorat ma 500WRMS 2+2ohm, dostane go w skrzyni BR ale slyszalem ze dobrze sobie radza w malych closed'ach alpiny, slyszal moze ktos? ja wypowiem sie za pare dni na temat SWR najwyzej bedzie na sprzedaz a kolejne doswiadczenie w kieszeni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plany z dnia na dzien ulegaja zmianom dokupilem DCX600.4, jezeli alpine swr sie sprawdzi (25l closed) to dokupie jeszcze jedna sztuke pod DCX1000.4 a przod chce zasilic aktywnie.

Wiece gdzie mozna kupic jakies aktywne zwrotnice do 300zl bo na alledrogo maly wybor jest, nie wiem tez jaki budzet powinienem na taka zwrotnice przygotowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...