Skocz do zawartości

Alpine 7878R trzaski w głośnikach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem radio Alpine 7878R z uszkodzonym CD. Nie zależy mi na CD więc nie było problemu. Podczas słuchania radia w głośnikach są takie jakby strzały i szmery. Wydawało mi się, że to zimne luty. Przelutowałem większość możliwych rzeczy co widziałem i nie widziałem. Zauważyłem, że to pojawia się jak się rusza wtyczką, ale nie zawsze, czasami samo z siebie, udało mi się to nagrać na filmiku. Proszę o pomoc bo już rozkładam ręce... Na AUX też się raz zdarzył strzał...

Zapomniałem dopisać: radio podłączone kostką ISO do tego co jest. Brak wzmacniaczy itp. Tylko Helixy, zwrotnice i tweetery. Nic więcej. Z tyłu oryginalne głośniki oplowskie (Astra G).

Tutaj filmik:
https://yadi.sk/i/FLXrs-Ph4OuCEA

na GND nie powinno być zworek?

 

 

post-24408-0-99912500-1551438473_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz gdzieś zwarcia na przewodach głośnikowych ew. Zmień radio i wyklucza że to instalacja.

A jak działa potecjometr on też czasem może takie rzeczy robic?

2 inne radia działają poprawnie. POTENCJOMETR - on czasem przeskakuje o 2, czasem jak robię głośniej to robi ciszej. I zauważyłem, że jak po dziurach jadę to czasami to się dzieje i jak puknę delikatnie panel to wszystko wraca do normy. To jest dobry trop! Dziękuję bardzo za sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP

Potencjometr przelutowany. Ale jak ten szum się pojawia i robię ciszej, głośniej to nic się zmienia. Jak delikatnie puknę w panel przy guziku Eject to wtedy czasami zaskakuje, a czasami jest cisza. Czasami się to dzieje jak ruszam kostką od zasilania. Czy to może być przebicia od anteny radiowej? Czy może zwarcie gdzieś się robi? Radio gra bardzo sensownie (dla mnie, a ja dużych wymagań nie mam) ale denerwujące jest to kiedy zaczyna szumieć. Co mogę sprawdzić więcej?

 

Dodam tylko, że mam wymontowany napęd CD, ale z nim też to się działo, nawet częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...