Skocz do zawartości

Ciepłe brzmienie


Rekomendowane odpowiedzi

cześć , szukam osób które cenią sobie muzykalnosc we własnych zestawach.

Chciałbym dowiedzieć się , w jaki sposób mógłbym uzyskać brzmienie domowego wzmacniacza lampowego. Oczywiście nie wyobrażam sobie ze taki sam wzmacniacz zagra w moim Saxo. Chciałbym zbliżyć się ku ciepłemu graniu , auto niedawno zrobione pod względem technicznym więc przez kilka miesięcy nie będę chciał zmieniać a jest to Saxo 1.4 vts:) ( kupiony z polecenia dokurviatora :D )

Na początku myślę wyciągnąć wszystkie fotele , rozebrać drzwi i wygluszyc drzwi + podłogę. A może do tego czasu znajdzie się ktoś kto mi doradzi co gra muzykalnie?

Jak pozbieram wszystko z audio będę celowal w radio z wyświetlaczem na antku lollipop max marshmallow + root i audiomod jak viper/ Dolby atmos.

 

Lub

 

tablet, urządzenie oparte na open source , zoptymalizowany pod odtwarzanie teledysków , nawigacji , audio. z maksymalizacja życia baterii.

 

Zależy mi aby urządzenie było na antku lp lub mm , ma ktoś może doświadczenie z ewentualnie wyżej wymienionym tabletem? Znalazłem filmik w necie gdzie człowiek używał w ten sposób nexusa i sobie tak myślę że gdyby to wszystko zakończyć na kodi to by mogło mieć ręce i nogi. + ewentualnie jakiś wzmacniacz słuchawkowy do danego urządzenia tak aby bardziej spersonalizować dźwięk.

Oczywiście soft na urządzeniu zprotowany :P

 

Źródło usb i cd odpada , zbyt mało miejsca na personalizację pozostaje urządzenie które ewentualnie będzie można wzmocnić przez ciepłe harmoniczne.

I może lepszy kabel między urządzeniem a radiem kto wie.

Gdzieś w necie znalazłem osobę która posiada podobny soft do mojego w s7 , neutron + wzmacniacz słuchawkowy od Creative bodajże e5 i według niego na słuchawkach jest bomba. Sam się zastanawiam jak to wypadnie z dobrymi głośnikami zodeparowane zwr. itp.

W grę wchodzi tylko przednia scena , bardzo proszę o wasze propozycje lub ewentualne doświadczenia zbliżone do moich wymysłów :D

 

 

 

Co o tym myślicie ?

 

 

 

Edit

 

zapomniałem napisać o jakości , w radiach teraz już chyba standardem są daki z flac ale wydaje mi się że 96 lub 192khz nie obsługują. A jak już wyciszę mojego pierdzika to różnica w jakości będzie bo takową słyszę w domu.

A i nawiązując do baterii , lub ogólnie ładowania soft może by się dało ustawić aby lądował od 10% i wtedy urządzenie by mogło siedzieć na stałe.

Wzmacniacz słuchawkowy portable nie ma to tamto :D , użytkujac dziennie 2x 30km , i lądują w między czasie jak telefon ( nie doładowanie ) bateria będzie trzymać jak będzie szanowana , co myślicie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2drożny system czy 3drożny?

pasywny czy aktywny?

słuchałeś może jak można zrobić granie aktywne i pasywne w aucie?

na moim nikłym doświadczeniu, zacznij może od posłuchania kilku aut, wybierz się na jakiś spot, nie wiem z kąt  jesteś nie oczekuj że od razu ktoś poda ci gotowca to nie jest takie proste.

zacznij po mału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poczytałeś trochę forum? Jak nie to od tego zacznij! Jak tak czytam co napisałeś to nie bardzo wiesz co i jak.

jak Bartek pisze, wybierz się na spota. 5 tyś to wcale nie tak dużo. Dobry zestaw 3way to ok 2 tyś, wzmacniacz przynajmniej 1, a reszta na montaż i kable, jeszcze do tego jakiś przetwornik usb i ewentualnie dac.

Także lepiej zacząć od lektury :-)

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...