Skocz do zawartości

Zwrotnica pasywna vs aktywna


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie budowy systemu w moim sedanie. Posiadam radio ze zwrotnicą aktywną oraz zestaw dwudrożny z fabrycznymi zwrotnicami pasywnymi. Które użyć ? Jakie są plusy i minusy użycia każdej z nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ustawienie nie jest problemem to skąd takie banalne pytanie?

Posiadanie kupy sprzętu i czekanie na wróżby userow

Eeeeee tam dwa wzmacniacze i dwa systemy dwudrożne to od razu "kupa sprzętu". Po co wyważać otwarte drzwi skoro forumowicze mają większe doświadczenie ode mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak wcześniej napisałeś to co powyżej...

 

Jeśli dla Ciebie wyrażenie, że coś "nie jest jakimś większym problemem" jest tożsame z byciem "banalnym", to proponuję cofnąć się do podstawówki i jeszcze raz zaliczyć umiejętność czytania ze zrozumieniem. Życie naprawdę nie jest zero-jedynkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie nie jest chyba jakimś większym problemem :-)

Aktywne strojenie jest bardzo podobne do Pasywnego. 

 

Eeeeee tam dwa wzmacniacze i dwa systemy dwudrożne to od razu "kupa sprzętu". Po co wyważać otwarte drzwi skoro forumowicze mają większe doświadczenie ode mnie ?

Ta wypowiedz świadczy o tym że nie masz pojecia o CA wiec udaj się do kogoś kto zrobi to za Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wypowiedz świadczy o tym że nie masz pojecia o CA wiec udaj się do kogoś kto zrobi to za Ciebie. 

Po pierwsze jakbym był dobrze obeznany w CA to nie pisałbym w dziale dla początkujących, to chyba jasne.

A po drugie mógłbyś sprecyzować co dokładnie w mojej wypowiedzi świadczyło o braku pojęcia o CA (nie pytam złośliwie, po prostu chciałbym wiedzieć)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum nie da się być początkującym, tutaj trzeba być guru CA, żeby się wypowiadać :> Nie mówię tego złośliwie, ale przez to forum z tego co widziałem przewija się tyle nowych, którzy piszą nowe tematy, a nawet nie zajrzeli do FAQ Nazara i nie przyswoili ani deka z tego poradnika, więc nie dziwię się, że praktycznie większość forum jest nastawiona negatywnie i co pojawi się jakiś nowy temat to lecą hejty ;)

 

jeśli chodzi o zestrojenie to znachor dobrze napisał :> w 2way powinno Ci się łatwiej ustawić aktywkę niż w 3wayu, ale nawet nie spróbowałeś zrobić tego na pasywce(co zajęłoby Ci kilka chwil), a znałbyś efekt(który jak byłby niezadowalający, to byś kombinował z aktywką :>).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zestrojenie to znachor dobrze napisał :> w 2way powinno Ci się łatwiej ustawić aktywkę niż w 3wayu...

To żeśmy się nie zrozumieli. Napisałem, że mam do dyspozycji zestawy dwudrożne: Maximo lub Dotech. A także, że mam wzmacniacze: Hifon albo Helix. Wydawało mi się jasne, że do jednego wzmacniacza podłączę jeden zestaw dwudrożny (drugi zestaw ze wzmacniaczem użyję w innym samochodzie). O jakimkolwiek 3-way'u nie ma tutaj mowy.

Czy teraz wyraziłem się zrozumiale ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszperaj na stronie morela na temat cięć jakie stosują, w aktywce, to będzie początek.

i w aktywce każdy głośnik musi mieć oddzielny kanał we wzmaku.

czyli na podział aktywny 2way potrzebujesz 4 kanałów

Ok, dzięki. Mam do dyspozycji 5 kanałów w Helixie to się pobawię aktywką w Clarionie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj właśnie pojawiło się to, o czym pisałem parę postów wyżej. Gdybyś poszperał w necie(nawet na tym forum) zanim stworzyłeś post, miałbyś skrócony czas poszukiwań ;)

 

#edit: poświęciłem parę chwil i:

 02d125b709405.png

czy spalisz tweety, oceń sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...