Skocz do zawartości

[Wzmak] pod - U-D mid 6


Elgardiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, co prawda to Mój 1 post na tym forum ale myśle że bedzie dość składny.

Biore się powoli za Moje CA, około roku czasu spędziłem na paru forach czytając i poszerzając swoje horyzonty na ten temat.

Wiadomo zaczne od usztywnienia i wygłuszenia drzwi. [mam już 9 mat Dynamata które spokojnie wystarczą na porządne wytlumienie drzwi]

Dystans+Panele+Słupki.

Wczoraj zostałem szcześliwym właścicielem Alpinki 9835

Jako zestaw przedni biore Woofer U-dimension mid 6 + tweeter Pro XT2 + konkretna zwrotka na komponentach mundorfa.

Kable Stingera. [właściwie to wszystko mam już zamówione więc nie bede się rozdrabniał]

 

Mam taki Problem.

Słucham Metalu-Metalcoru-Rapcoru itp ciężki rytmy.

Za rok chce rozbudować zestaw o wzmaka: U-Dimension Prox 500.24 Comp i Suba RE 10 z seri SR w closed

 

Czy możecie Mi doradzić pare używanych wzmaków do 400 zł. Które uciągły be zestaw przedni przez ten jeden rok.

Nie chce wydawać 800zł na wzmaka, bo i tak bede go zmieniał za rok. Ale co doradzilibyście teraz?

 

Na innym forum doradzano Mi: Alpinki v12, albo starsze wybrane modele soniacza np xm-4045

A takżę bym szukał jakiegoś Audio Arta, Phoenix Golda.

Przeczytałem FaQ o wzmakach z tego forum, lecz szczerze sam nie wiem co by było najlepsze.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie macie racje, że lepiej dołożyć troszke i kupić coś lepszego.

Plan na sierpień miałem taki:

Wygłuszyć wszystko, wsadzić alpinke, zestaw przedni. W sumie to wraz z materiałami dynamata troszke pociągło Mnie po kieszeni. A teraz na same kable będę musiał dać z 400-500 zł.

Wiadomo że same radyjko nie pokaże co mid 6 porafi ;/ Dlatego szukałem czegoś taniego co by po prostu na razie napędziło przód. Ale chciałbym się zoriętować ile kasy musiał bym przeznaczyć na dobre napędzenie przodu? Oczywiście mówimy o używakach ;D

 

Kolego Nerxu, powiedz coś więcej o tym Twoim sprzęcie. Nie ukrywam że jestem zielony w tych sprawach choć już jakieś pojęcie [podstawy mam ]

Ale rozumiem że mówisz o AUDISON LRX 2.150 i coś z 200pln musiał bym dołożyć tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dasz Mi czas do piątku, to może się ugadamy. Na dniach daje moje mk2 na warsztat. Zobacze ile $$$ Mi zostanie. Jeśli dostanie dosyć to myśle że się dogadamy. Ale jak już mówiłem na dniach bede targał golfine do warsztatu. A nie wiem ile tam mi pociagną bo mam dość dużo do wymiany. Poczynając od sprzęgła, pełna wymiana chamuców i poduszki silnika Bo co z tego że golfik będzie grał, jak z miejsa nie ruszy... heheh. Sam rozumiesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie Mi doradzić pare używanych wzmaków do 400 zł. Które uciągły be zestaw przedni przez ten jeden rok.

 

Na allegro wystawione są wzmacniacze DRAGSTER DA 602 i DA 1202 brałbym je na Twoim miejscu pod uwagę...

pomimo, że marka u nas mało popularna to wykonanie i dźwięk jest zacne...prawdziwa włoska robota i fajne brzmienie...Odsłuchałem w swojej Mazdzie 6 Kombi a zamontowane głośniki to DEGO PO-650 oraz w pierszym projekcie CA miałem czterokanałowego HERTZA EP4 ....ze znajomym zrobiliśmy mały test ....podłączyliśmy po HERTZU dwukanałową ALPINĘ z serii V, a później sześciokanałowego DRAGSTERA DA 606...ALPINA poległa na starcie...nie zaznaczyła się niczym co mogłoby zwrócić uwagę ...szybko została odłączona natomiast z DRAGSTEREM od razu można było zauważyć inną kulturę dźwięku...w HERTZU niby wszystko OK...lecz bez polotu... bezjajecznie...DRAGSTER lepsza dynamika, nie kłujące, łagodne wysokie tony, rozbudowany dźwięk w okolicach średniego basu i fajna scena ...przy odkręceniu gałki nogawki falują :D....

 

Jeżeli mogę zarekomendować wzmaki DRAGSTER to robię to w pełni świadomie ...w tej cenie naprawdę super sprzęt !!!

 

TESTY DRAGSTERA

 

w powyższym linku możesz odszukać testy DRAGSTERÓW...wszędzie są dobrze oceniane :-)

 

powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie Mi doradzić pare używanych wzmaków do 400 zł. Które uciągły be zestaw przedni przez ten jeden rok.

 

Na allegro wystawione są wzmacniacze DRAGSTER DA 602 i DA 1202 brałbym je na Twoim miejscu pod uwagę...

pomimo, że marka u nas mało popularna to wykonanie i dźwięk jest zacne...prawdziwa włoska robota i fajne brzmienie...Odsłuchałem w swojej Mazdzie 6 Kombi a zamontowane głośniki to DEGO PO-650 oraz w pierszym projekcie CA miałem czterokanałowego HERTZA EP4 ....ze znajomym zrobiliśmy mały test ....podłączyliśmy po HERTZU dwukanałową ALPINĘ z serii V, a później sześciokanałowego DRAGSTERA DA 606...ALPINA poległa na starcie...nie zaznaczyła się niczym co mogłoby zwrócić uwagę ...szybko została odłączona natomiast z DRAGSTEREM od razu można było zauważyć inną kulturę dźwięku...w HERTZU niby wszystko OK...lecz bez polotu... bezjajecznie...DRAGSTER lepsza dynamika, nie kłujące, łagodne wysokie tony, rozbudowany dźwięk w okolicach średniego basu i fajna scena ...przy odkręceniu gałki nogawki falują :D....

 

Jeżeli mogę zarekomendować wzmaki DRAGSTER to robię to w pełni świadomie ...w tej cenie naprawdę super sprzęt !!!

 

TESTY DRAGSTERA

 

w powyższym linku możesz odszukać testy DRAGSTERÓW...wszędzie są dobrze oceniane :-)

 

powodzenia :P

 

Dzięki Wielkie, każda porada jest cenna ;D Ogólnie mam zakupionego Sony XM 3040F. Ale Sytuacja się umnie znacząco pozmieniała.

I mam do dyspozycji 1k na na wzmaka. Szukam okazyjnie jakiegoś Proxa 500 24. i chciałem połączyć go z RE SR 10 d4 [w closet 15l]

Ale bardzo ciężko znaleść tego wzmaka używanego, a na nówke za 1800 zł mnie nie stać. Co było by dobre do napędzenia mid 6 + RE Sr 10 ?

 

Ogólnie czytałem taką opinie : "Tiaa, a wszystko zaczelo sie od wyboru subika dla mnie tzn. auto audi 80 b4, system cd400__prox500.24__dego po650.

Cel; subik ma byc na poziomie pozostalego sprzetu dobrze by cena samego przetwornika nie przkraczala 750-800zl. Kupa czasu konsultacji, wszystko utrudnione niesprzyjajacemu CA miejscu zamieszkania. Pare miesiecy na forach, porady osob kompetentnych.

Po konsultacji z Michalem - ,,sprobujmy p10 zarowno closed, a jakoze nie za mocny piec i auto sedan to rowniez w br''. Tak wiec poznalem kolege krzyzaka do ktorego mialem blisko i udalem sie na odsluch p10 w 15l. closed. Wrazenia niby ok. niby bo jakos tak jakby albo ciut malo mocy, a z drugiej strony p10 jakby gral ostatkiem sil. W bagazniku zamieszanie, a w kabinie wrecz jakby niedosyt. Zmiana fazy fajnie przeniosla basik na przod ale dalej nie bylo wooow. Rozmowa z Michalem, moje zyczenia (odsluch 27v1 w br, p10 w br. Michal ze swojej strony jak sam przyznal troche doswiadczalnie sciagnal re audio sr10d4 bo ,,parametrami fajnie pasuje do prox-a''

No i do dziela. Na pierwszy rzut w kufrze wyladowal 27v1-uuuuu delikatnie mowiac ten sub jest nieciekawy. Szybciutko go wypialem poprzedzajac jeszcze zmiana fazy ktora na nic sie zdała. W kolejce stal p10 w br- tu znaczna poprawa zniknelo dudnienie, bas bardziej z przodu, przez chwile pomyslelem ,,to pewnie bedzie on'' choc caly czas chodzilo mi o taki kompromis ktroy bedzie mial wszystkie zalety p10 w closed i p10 w br. No i czas na Re audio i tu?? lekki szok! zdecydowanie najlepiej z poprzednich, a jakoze glosniczek mial tendencje, prosil sie by pokazac od siebie cos wiecej podkrecalem i gain-a i sub na radiu, a on?-nic zero znieksztalcen fajny miesisty basik. Wiec Michal dlugo nie myslac ,,skoro on taki kozak w br, dawaj go do closed po helix-ie'' i tak tez sie stalo, a potem juz banan na moim ryju. Fajny szybki,miesisty, basik ktory spelnil co najmniej wystarczajaco moje oczekiwania. Tak wiec biorac pod uwage jego aktualna cene naprawde szczerze polecam szczegolnie do sedana w ktorym ciezko uzyskac z 12 szybkosc 10 , a z 10 miesko 12. Oczywiscie jak kazdy glosnik mimo wszystko przed zakupem zalecam odsluchac to jednak przy cenie 599zl. nikt rozczarowany z pewnoscia nie bedzie, a wiekszosc zadowolona."

 

Więc Suba raczej mam dobranego. Ale gorzej ze wzmakiem. Czy Tylko Prox napędził by go tak fajnie czy są jakieś inne rozwiazanai do 1 tys zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam okazyjnie jakiegoś Proxa 500 24.

 

W takim razie luknij tutaj :D

 

WYPRZEDAŻ

 

pozdrawiam

Nic z Tego. Ten wzmak był wystawiony na Allegro. Dziś rano go kupiłem poniekąd za te 900zł. Po czym dostałem wiad. od sprzedawcy że bardzo przeprasza ale jego klijent już wcześniej sprzedał wzmak. ;/ Życie.

 

A tutaj link na potwierdzenie.

http://allegro.pl/item676827577_u_dimension_prox_500_24.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Echhh...myślałem, że pomogę...wskazałem linka bo gdzieś na niego właśnie natrafiłem...

 

Wiesz też kilka dni temu szukałem wzmacniacza i po rozmowie z gosciem z TUNINGINSIDE zdecydowałem się na RM V41 do moich DEGO PO-650 ...w rozmowie padło właśnie porównanie do Proxa 500.24 ( niewielka różnica w dźwięku ) i powstrzymałem się przed wydaniem kasy...nie załuję :D

Jak na moje ucho gra to fajnie i odpuściłem wydatki, które nie zrobią już wielkiej rewolucji....poprostu wystudzilem sobie łeb zimną wodą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUDISON LRX 2.150

A ja powiem, że nie chciałbym tego wzmacniacza mieć pod Pro XT2 ze względów zgrania się tych tweeterów ze wzmacniaczem wyżej wymienionym.

Można nakupować duzo fajnych klocków, jakim ten Audison również jest, ale najważniejsze jest zgranie ich ze sobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...