Skocz do zawartości

ALPINE CDE 196DAB - WYJŚCIE OPTYCZNE


Jarek S4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam instrukcji, schematu lub osoby, która dorobi wyjście optyczne na CDE 196 DAB.

Cel wiadomy - wyższa jakość. Plan: 196 - HELIX DSP - Wzmacniacz. Na marginesie czy warto dołożyć do DPS PRO zamiast DSP.2??? Różnica w cenie dosyć duża. Pytanie do użytkowników.

 

Chcę uniknąć niepotrzebnego przerabiania DA i AD po drodze.

Przy okazji czy istnieje jakakolwiek szansa any po tym optyku szło nie tylko CD ale również USB?

Kto może z tym pomóc? Do kogo uderzyć?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przy okazji czy istnieje jakakolwiek szansa any po tym optyku szło nie tylko CD ale również USB?

 

Da się. Sygnał cyfrowy będzie dostępny nawet ze wszystkich źródeł, ale będzie ściszony cyfrowo o ok. 6dB.
Do tego będzie zawsze przesamplowany na format 48/24, nawet jak puścisz płytę CD lub plik 44,1/16.

Generalnie - NIE POLECAM, bo cel "wyższa jakość", raczej nie zostanie osiągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej ci zastosować dobry dap Zamiast tego alpine ?

To ewentualnie też - myślę xduo x10t (chyba, że jest coś lepszeg). Ale nie ZAMIAST tylko OPRÓCZ.

Nie zawsze są warunki do używania oddzielnego playera (auto terenowe, jeżdżące w terenie) a w długich trasach audiobooki i te sprawy...

Da się. Sygnał cyfrowy będzie dostępny nawet ze wszystkich źródeł, ale będzie ściszony cyfrowo o ok. 6dB.

Do tego będzie zawsze przesamplowany na format 48/24, nawet jak puścisz płytę CD lub plik 44,1/16.

Generalnie - NIE POLECAM, bo cel "wyższa jakość", raczej nie zostanie osiągnięty.

A czy ograniczając się do CD da radę bez resamplingu? Jak przy USB?

CO do radia to oczywiście jest to dla mnie jasne, że nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ograniczając się do CD da radę bez resamplingu? Jak przy USB?

 

 

Powinno się udać, bo tam zdaje się jest podobny napęd do napędów w CDE-178 czy CDA-117.

Mi się udało z CDE-178 wyciągnąć "bit-perfect" z napędu, a kolega muchul333 zrobił to samo z napędu CDA-117.

Akurat w przypadku tych dwóch modeli, sygnał optyczny był też dostępny z USB.

 

Jednak w serii CDE-19x z zmienili ścieżkę sygnału z USB i wg mnie "bit-perfect" już się nie da z niego wyciągnąć.

Pozostaje tylko CD... co dla mnie osobiście, mieć radio z USB z wyciągniętym optykiem tylko z CD jest trochę bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...