Skocz do zawartości

CLARION DXZ588RUSB, DXZ788RUSB czy jakieś inne radyjko ?


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem że było kilka tematów na temat tych radyjek jednak nie było konkretnego porównania obydwu modeli. Zastanawiam się nad wymianą mojego radia Sony GT420U bodajże z powodu tylko jednego wyjścia RCA, poza tym nie gra rewelacyjnie. Teraz tak, czego oczekuję od nowego radia : 24-bitowy przetwornik, 3 pary wyjść RCA, filtr dolno i górnoprzepustowy, wejście usb. Więc widać że za dużych wymagań nie mam. Do wydania mam 700 pln więc nie za dużo. Nie planuję narazie zmiany zestawu przedniego (Hertz ESK 165) i w aktywki też się nie mam zamiaru narazie bawić więc czy warto wydać 500 zł więcej na Clariona 788 po to by mieć zwrotnicę w radiu i korekcję czasową ? Czy jest to do wykorzystania przy standardowym podłączeniu zestawu odseparowanego pod wzmaka 2 kanałowego i suba pod drugim wzmakiem ? Dodam że nie mam słuchu absolutnego i audiofilem nie jestem. A może do tej kwoty doradzicie coś innego, dobrze by było nowego bo mam jakiegoś pecha do używek Ewentualnie mogę do 900 pln dozbierać. Dobrze by było żeby wypowiedzieli się ci co mieli któryś z tych dwóch modeli Clariona i mogą się wypowiedzieć konkretnie za i przeciw. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ruby robił odsłuch i czytałem ten temat i jego opinie o nich, główną kwestią jest czy warto dopłacić do modelu 788 bo przetworniki pewnie te same w obu modelach tylko ta korekcja i zwrotki, czy to jest do wykorzystania przy standardowym układzie podłączania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ruby robił odsłuch i czytałem ten temat i jego opinie o nich, główną kwestią jest czy warto dopłacić do modelu 788 bo przetworniki pewnie te same w obu modelach tylko ta korekcja i zwrotki, czy to jest do wykorzystania przy standardowym układzie podłączania.

 

Ja niestety nie słuchałem żadnego z tych radyjek Jedno jest pewne - model 788 jest lepszym wyborem - ale czy warto dopłacać za korekcję, zwrotki i coś tam jeszcze - to już musisz sam zdecydować

 

Ja ostatnio byłem w podobnej sytuacji - też byłem na etapie zakupu radia. Tyle że w moim przypadku wybór był pomiędzy Alpine CDA-9886R a 9884R - jedyna różnica to wyświetlacz - natomiast w cenie to już spora różnica bo coś ok 600-650zł (mowa oczywiście o nówkach) :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem ze jak nie jestes audiofilem to nie przeplacaj te radyjka faktycznie graja inaczej 588 lekko uwypukla gore a 788 gra bardziej cieplo sluchalem obu kupilem tansze poniewaz spieszylo mi sie a jak kupilem 788 to po tygodniu sie rozsypal wiec oddalem i kupilem 588 i mimo ze jeszcze w miedzy czasie mialem 948 ktory pieknie gra to i tak jak narazie jestem zadowolony tylko szkoda ze teraz takie drogie to radyjko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kurcze mam problem z wyborem ale chyba ostatecznie wybór padnie na radio Alpine CDA-9884R, nie ma korekcji i zwrotki ale można nowe kupić już poniżej 800 zł bo raczej nie warto dopłacać 500 stów do modelu CDA-9886R za inny wyświetlacz. A Alpine ma tą zaletę że w razie przypływu gotówki można dokupić do niego procesor PXA-H100 za 750 zł bo jest kompatybilny i mieć full wypas. I raczej taki zestaw zagra lepiej niż Clarek 788 z wbudowanym procesorem. Czy może się mylę ? Jas sądzicie ?

 

maniek860824, ten alpine ma oczywiście3 pary wyjść rca tak ? Bo gdzieś przeczytałem że ma tylko 2... I filtry dolno i górnoprzepustowe na wyjściach rca też ma czy ma tylko dolny na suba a górny jest tylko na wyjściach głośnikowych ? Jak to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ery - przeczytaj sobie stronki 15-17 z TEGO Manuala - są tam wymienione wszystkie ustawienia radyjka

 

Ja również planuje w niedalekiej przyszłości zakup Imprinta i zestawu kalibracyjnego

 

Polecam jeszcze zerknąć na TEN temat z forum VKP - a konkretnie na post 83. Jest tam opinia Kolegi który do modelu 9886R dorzucił Imprinta - także bardzo zbliżona konfiguracja http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...