Skocz do zawartości

Kamera cofania problem :(


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam mały problem z kamerką cofania gdyz mruga obraz po wrzuceniu wstecznego  a wiec tak:

 

Auto: astra h

Radio : Pioneer MVH-Av290BT

Kamerka: no name, montowana w seryjne miejsce podwietlenia tablicy rejestracyjnej

Podłączenie kamerki :

+ z lampy (bieg wsteczny)

- z budy

czincz do radia które ma wyjscie na kamerkę

Dodatkowo jest puszczony dodatkowy kabel z + wstecznego do radia (wychodzi z kostki radia przewód reverse fioletowo-biały) aby wzbudzało kamerkę po wrzuceniu wstecznego i rzeczywiscie to działa ale.....

 

Kiedy jest wlączony tylko zapłon i wrzucam wsteczny obraz sie pojawia i wszystko jest okk. 

Natomiast jeżeli auto jest odpalone to juz zaczynają sie jaja, obraz sie wyświetla po wrzuceniu wstecznego ale skacze, włącza sie i wyłacza.

 

Radio ma dodatkowo funkcje zmiany polaryzacji : Battery oraz Ground. Mam ustawione na Battery czyli tak jak być powinno. Na Ground wgl nie działa.

 

Pomoże ktoś co jest przyczyną że obraz wariuje na odpalonym aucie ?

Wcześniej miałem inną stację multimedialną (JVC) i działało to, czasami tez skakał obraz (rzadko) ale myślałem ze to była wina kamerki ale chyba nie...

 

Teoretycznie wszystko jest niby dobrze podłączone, podejrzewam że winowajcą bedzie Can ale moze ktoś mądrzejszy sie wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jest napięcie podawane na żarówkę wstecznego (skad zasilasz kamerę).

Najprościej problem rozwiązać stosujac przekaźnik. Zasilanie podajesz bezpośrednio z aku lub ostki iso lub +12v po zapłonie a styki przekaźnika wyzwalasz z żarówki wstecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...