Skocz do zawartości

Problem z systemem Bose


Łukaszd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem Łukasz i niedawno kupiłem Audi TT. Niestety dosyć sporo jeżdżę dlatego tym bardziej zależy mi na audio.

Póki co nie mogę dokładać wielkich sum więc muszę się skupić, żeby przynajmniej fabryka grała w miarę ok, a niestety tak nie jest.

System bose:

Mam problem z głośnikami (woofer i tweeter) w drzwiach. Najzwyczajniej w świecie nie grają. Czasem gdy przyhamuje albo auto będzie na pochyłym, bądź wykonam mocniejszy skręt załączają się oba głośniki z dwóch stron. Radio dałem do sprawdzenia i jest ok.

Próbowałem tez na innym wzmacniaczu i jest tak samo :/.

Podczas podpinania całej kostki do wzmacniacza i przy odpowiednim przyłożeniu przód się załącza z drzwiami ale bez tyłu. Ostatecznie po wpięciu w gniazdo kostki przód znowu nie działa a tył działa.

Możecie mi pomóc ?

Jak zdiagnozować bez rozbierania całego auta co jest nie tak ?

Dziękuje z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tez na innym wzmacniaczu i jest tak samo :/.

Podczas podpinania całej kostki do wzmacniacza i przy odpowiednim przyłożeniu przód się załącza z drzwiami ale bez tyłu. Ostatecznie po wpięciu w gniazdo kostki przód znowu nie działa a tył działa.

Jeśli na innym wzmacniaczu jest tak samo, to wygląda na porozginane piny w kostce, spróbuj je podoginać z wyczuciem.

Najlepiej wyjmować pojedynczo z kostki, żeby nie pogubić kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz rozbierać całe auto, skoro już zdiagnozowałeś problem? Albo jak kolega vbe mówi brak kontaktu na pinach kostki, albo zimne luty na wznacniaczu. Sprawdź piny delikatnie, a jak się okażą wporzadku to zorganizuj jakiegoś elektronika aby poprawił ci luty przy złączu we wzmacniaczu.

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piny wyglądają ok i trzymają się mocno.

 

b2c60026cd452ba9774890edfc142a29.jpg

 

Tak jak pisałem, sprawdzałem z drugim wzmacniaczem i było identycznie, więc raczej wejścia przy wzmacniaczu są ok.

 

Wpinam trochę poruszam i grają przednie bez tylnych ale nigdy razem.

 

Razem jedynie grają przy skręcaniu, pochyleniu albo hamowaniu [emoji20].

Nie jestem elektrykiem więc proszę mnie poprawić.

W kostce do radia powinny być dwie masy (radio chorus 1). Jedna od zmieniarki, która jest a od głośników nie ma. Miernik pokazuje coś ale nie pika. Czy może być to przyczyna niegrania przednich głośników ?

Tył ma oddzielną masę od wzmacniacza ?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...