Skocz do zawartości

Kabel zasilający wtyk i gniazdo


kucyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Z racji, iż chcę zabudować swoje car audio w skrzyni mam do was pytanie. Chcę stworzyć skrzynie w której będą znajdowały sie wszystkie podzespoły (wzmacniacze, konwertery, kondensator, rozdzielacz, bezpieczniki). Skrzynki nie chcę robić na stałe tylko chcę ją wyjmować z bagażnika w razie przewiezienia czegoś czy np. jak złapie kapcia i będę chciał wyjąć koło zapasowe. I moje pytanie czy macie jakieś pomysły na przyłączenie kabla zasilającego, aby było to zrobione estetycznie i zarazem bezpiecznie. Chodzi o jakieś gniazdo, które będę mógł zamontować w skrzyni i wtyk do tego gniazda tak, aby bez problemowo mozna było w każdej chwili rozłączyć zasilanie. (Tyczy sie to też przewodu uziemiającego) Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz Rozdzielacz to daj go blisko ścianki, jedna śrubka i z głowy

Nie uziemiajacy a masowy:)

Ze swojej strony polecę:

http://carsound.dk/produkt.asp?id=10922&pk=43&produkt=AIV_Connect_Sikringsfordelerblok_Mini-ANL,_2>4

Masz + i - na jednym boku

 

Co do zapasowki: zrób dodatkową klapę na spodzie zabudowy, w ten sposób nie blokujesz dostępu do koła i nie musisz wyciągać całości podczas kapcia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielacz już mam i myślałem, aby do ścianki zabudowy z tyłu wywiercić dziurę i dać tam śrubę aby przykręcać kabel z konektorem oczkowym od wewnątrz i zewnątrz.

 

Super sprawa i naprawdę dobre rozwiązanie, z tym że ja kable chinch będę miał w środku zabudowy i te złącze z chinch w tym wtyku jest mi zbędne, a po drugie maks przekrój to 20mm2. 

 

W załączniku dodaje plik z moim zamysłem.

post-21742-0-75735200-1498923689_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że ja chcę zrobić to tak aby można to było wyjąć z auta w każdej w chwili bez większych problemów. Dlatego szukam pomysłu na podłączenie zasilania i masy tak aby można to było w każdej chwili odłączyć.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arrow, dnia 01 Lip 2017 - 17:08, napisał:

Może coś takiego ?

http://m.ebay.pl/itm...744?_mwBanner=1

Super sprawa i naprawdę dobre rozwiązanie, z tym że ja kable chinch będę miał w środku zabudowy i te złącze z chinch w tym wtyku jest mi zbędne, a po drugie maks przekrój to 20mm2.

 

To może takie ?

https://www.euro-spaw.pl/product-pol-3279-Gniazdo-LP-50-Wtyk-LW-LP-50-LACZNIK-SPAWARKA.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie :D Czegoś takiego właśnie szukałem :D Brakujący element kompletu. Zamawiam czekam i zabieram się za montaż. Po zakończonej pracy pochwalę się co udało mi się stworzyć ;D

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsze napewno, ale sam fakt przy otwarciu bagażnika i zobaczenia czegoś takiego cieszy oko sama myślą że zrobiło się to samemu i w dodatku świetnie to wygląda. Raczej jestem osobą która dba o detale i coś takiego napewno będzie w jakimś stopniu zadowalające i przy tym mega doświadczenie o co najbardziej mi w tym wszystkim chodzi.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...