Skocz do zawartości

Wysokotonowe - co wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam..obecnie posiadam tweeter Helix P-1T i gra na wzmacniaczu Helix A4 w systemie aktywnym..

Chcial bym cos zmienic i zastanawiam sie nad 3 glosnikami..

1. Brax Matrix 1.1

2. Dego Master 2000 T

3. Helix C-1T

 

Czy ktos posiadal te glosniki u siebie i moze je porownac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .mam 1.1. Napędzane co prawda m1 ale ogólnie słuchałem je i pod helixem .specyfika dość osobliwa i wyrazista .dla niektórych aż ostra .ja ten styl Lubie wiec u mnie są nadal .szczegółowe i chłodne a momentami naprawdę ostre .wymagające ale potrafią zagrać tak ze nie masz ochoty nic zmieniać .uważam ze graja naturalnie bez "dodatkow" musisz posłuchać a będziesz wiedział o co chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aanexssia przetworniki z górnej półki. Najrozsądniej byłoby posłuchać przed zakupem. Helixa nie znam natomiast 2 pozostałe miałem i trzeba przyznać, że są trudne w aplikacji i mają osobliwe uroki.

 

W połączeniu z Dego SP 6.5 poszedłbym chyba w Mastera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master w połączeniu z A4 będzie dość ... bezpłciowy - tak bym to ujął.

To bardzo fajny przetwornik, ale potrzeba mu żywego, ekspresyjnego wzmacniacza.

Jeśli już koniecznie z wymienionych (nie posiadałem nigdy C-1T) do tego pieca wybrałbym raczej Brax'a.

A jeszcze lepiej zrobisz wybierając któregoś ze Scan-Speak'ów z tzw "długim tyłem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .mam 1.1. Napędzane co prawda m1 ale ogólnie słuchałem je i pod helixem .specyfika dość osobliwa i wyrazista .dla niektórych aż ostra .ja ten styl Lubie wiec u mnie są nadal .szczegółowe i chłodne a momentami naprawdę ostre .wymagające ale potrafią zagrać tak ze nie masz ochoty nic zmieniać .uważam ze graja naturalnie bez "dodatkow" musisz posłuchać a będziesz wiedział o co chodzi

A to ciekawe bo u mnie ten tweeteer jest łagodny jak baranek, taki jak chce. Ostry może być dlatego, że Ty lub Twoj mentor nie potraficie ogarnąć. Ciepłym kluchem nie jest to fakt, ale nie nazwałbym go ostrym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to czy ten głośnik będzie ostry czy nie, niekoniecznie musi zależeć od strojenia.. To że Ty wystroiłeś go na ciepłą kluchę to nie znaczy że ten głośnik taki jest. Większość jakościowych głośników szczególnie tw, gra dość przezroczyście, i wystarczy tylko zmiana wzmacniacza, a głośnik nabiera zupełnie innego charakteru. Osobiście zgadzam się z M_A_X_A_M i też wybrałbym Braxa 1.1 - rewelacyjny głośnik w tych pieniądzach. Dosyć trudny w ułożeniu, ale na prawdę potrafi wiele. I ma super średnicę - jak na tw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to czy ten głośnik będzie ostry czy nie, niekoniecznie musi zależeć od strojenia.. To że Ty wystroiłeś go na ciepłą kluchę to nie znaczy że ten głośnik taki jest. Większość jakościowych głośników szczególnie tw, gra dość przezroczyście, i wystarczy tylko zmiana wzmacniacza, a głośnik nabiera zupełnie innego charakteru. Osobiście zgadzam się z M_A_X_A_M i też wybrałbym Braxa 1.1 - rewelacyjny głośnik w tych pieniądzach. Dosyć trudny w ułożeniu, ale na prawdę potrafi wiele. I ma super średnicę - jak na tw.

Ja nie napisałem, że wystroiłem go na kluchę - napisałem, że gra u mnie łagodnie a to nie oznacza kluchowatości w moim przypadku. A głośniczek rzeczywiście rewelacja, aż mnie zadziwił, ale niestety nie jak tak, że podłączysz i plumka od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe bo u mnie ten tweeteer jest łagodny jak baranek, taki jak chce. Ostry może być dlatego, że Ty lub Twoj mentor nie potraficie ogarnąć. Ciepłym kluchem nie jest to fakt, ale nie nazwałbym go ostrym.

po pierwsze mój mentor to moja sprawa i nic o nim nie wspomniałem wiec Ty tez to uszanuj !! ,po drugie skoro to mój system to tak stroiłem żeby był pod moje ucho a po trzecie niestety ale 1.1 jest przetwornikiem ktory ma pazur .ps.pod czym masz 1.1 i jakie radio lub proc ? pytam z ciekawosci bo zastanawiam sie co go tak fajnie uspokoiło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze mój mentor to moja sprawa i nic o nim nie wspomniałem wiec Ty tez to uszanuj !! ,po drugie skoro to mój system to tak stroiłem żeby był pod moje ucho a po trzecie niestety ale 1.1 jest przetwornikiem ktory ma pazur .ps.pod czym masz 1.1 i jakie radio lub proc ? pytam z ciekawosci bo zastanawiam sie co go tak fajnie uspokoiło .

H701, DLS A7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pod pionkiem ale to raczej powinno być lepiej .wydaje mi się ze dls robi z 1.1 takie kluchy.Ok nie mam nic przeciwko skoro Ty to lubisz ja jak juz napisałem wole ostrą górę.Ale jest tak jak uważamy obaj ,czyli to b.dobry tweet i wymaga dobrego strojenia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...