Skocz do zawartości

Honda Civic jakie car audio


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem trochę i wracam.

Radio: JVC KD-R501;

 

Przód:

165mm - Helix Dark Blue 62.1

Tył (Boczki)

130mm - Helix Dark Blue 5.1

100mm - Helix Dark Blue 4.1

Jeśli chodzi o tył wiem, że może nie być super efektu (bo pisaliście) ale za bardzo innego wyboru nie mam.

 

P.S.

Przez ten czas dowiedziałem się o głośnikach firmy peiying (niby b.fajnie graja i do tego są tanie w porównaniu do helix'a), miał ktoś do czynienia z tą firma ?

Ew. czekam na inne propozycje co do głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o peiying to nie mysl ze lepiej zagra od helix'ow :]

peiying moze sie pchwalic tylko dwoma wzmacniaczami ktore cena=jakosc (z jakoscia tez nie za bardzo tam jest) I tylko tyle

Z tego co widze nic nie wspominasz o wzmacniaczu

jesli chodzi o helix'y to calkiem niezle beda sie sprawowac pod samym radiem i mysle ze nic lepszego nie znajdziesz w tej cenie i zeby zagrało pod samym radiem

A jesli chcesz zeby pokazały tak naprawde co potrafia to radze dokupic sobie jakas 4 kanalowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i wracam.

 

Tył (Boczki)

130mm - Helix Dark Blue 5.1

100mm - Helix Dark Blue 4.1

Jeśli chodzi o tył wiem, że może nie być super efektu (bo pisaliście) ale za bardzo innego wyboru nie mam.

 

chyba nie za bardzo Ci sie udalo z tym poczytaniem. Przeczytaj to:

 

http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf <- to po pierwsze

 

po drugie o istnieniu peiyinga zapomnij najlepiej.

 

A po trzecie jak spelnisz 2 pierwsze to mozna temat kontynuowac mimo ze ich juz byly setki

 

Przede wszystkim porzadne wygluszenie drzwi, poprawne zainstalowanie systemu z przodu na zwrotnicach, przynajmniej jakis niewielki wzmak 2 kanałowy do napedzania przodu, odpowiednia instalacja kablowa i radio z przynajmniej 2 parami wyjsc RCA i na sam poczatek wystarczy (zapomnisz o tym ze woge pomyslales zeby cos z tyły w polke czy drzwi wsadzac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tylu nie ma drzwi to pomyślałem że to dobry pomysł aby tam umieścić głośniki. Co do firmy to już postanowione że to będą helixy teraz tylko jakie modele kupić bo trochę tego jest, a ja nie jestem specjalista od car audio . I pytanie czy taki zestaw może zostać, czy jakąś inna kombinacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole 4.0 stereo oczywiscie ze zmienna czasówka

 

dobrze ze dodales , wiesz zeby bawic jeszcze z glosnikami z tylu to juz trzeba miec troche wieksze pojecie na ten temat i poza tym radio z czasowką, a jak sam pewnie zauwazyles to autor topicu dopiero zaczyna swoja zabawe z CA wiec duzo rzeczy nie bral pod uwage myslac zaloze sobie sprzet zeby lepiej gralo. To co podalem na poczatek (czyli poprawnie zrobiony przod i wzmak) moze go zdziwic (w pozytywnym tego slowa znaczeniu) ale nie jest to tylko wlasnie glosniki, wzmak i radio. Dokladniej uscislajac:

 

1. Wytłumienie drzwi (najbardziej po bandzie) czyli dekara, benzyna ekstrakcyjna do odtłuszczenia, pierscienie z mdfu - ok 200 PLN (za same materialy) robocizny nie wliczam bo sadze ze sam bedzie robil

2. Jaki w miare sensowny wzmak 2-kanalowy (stary alpine, sony itp.) - do 200 PLN

3. kable: glosnikowe, zasilajace, RCA, oprawka, bezpiecznik - 150-200 PLN

4. Radio z conajmniej 2 parami wyjsc RCA (dobre w uzywce) - mozna wyrwac w ok. 400 PLN (tak na poczatek)

5. Glosniki przednie - niech bedzie ten najtanszy w miare grajacy Helix DB 62.1 - ok 220 PLN

 

mamy ok 1200 PLN na dzien dobry i niech chociaz to poprawnie zrobi a bedzie sie cieszyl juz w miare sensownym graniem. Pozniej z biegiem czasu moze zaczac eksperymentowac, dodac suba zmienic wzmak, glosniki itd... ale na poczatek nie mieszalbym z ze stereo 4.0 lub innymi rzeczami zeby nie zniechecac od poczatku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...