Skocz do zawartości

Jakie radio po Pioneer DEH 4700 MPB ?


klimi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym zmienić radyjko, obecnie mam pioneera DEH 4700 MPB. Ostatnio słyszałem alpine cda 9885r i byłem w szoku co ono potrafi na głośnikach peiyinga za trzy dychy.

I teraz byście polecili po tymże pionku, wg mnie ma on dość ostry dźwięk, za mocny środek i górę, dół przesadzony i eq taki sobie. Szukam radyjka które zagra ciepło,

głownie muzykę rockową i metal. Może być używka bądź nowe, musi mieć 2 pary RCA, CD i niekoniecznie mp3 bezi bajerów typu usb czy karty sd albo wyjścia aux , może być kaseciak ze zmieniarkądo 700zł może nieco więcej. Płyt głównie słucham oryginałów i chciałbym czegoś lepszego i milszego mieć z tego dźwięku. Moje głośniki nie są może high endowe, posiadam MAC AUDIO MP 2.16 i do tego wzmak blau gta 460 no i suba na głośniku no name , i proszę tego sprzętu nie komentować

Więc wracając do tematu, jakie radio polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Juz sobie odpowiedziałes jakie radylko

To ten alpine'k nie pokazał jeszcze wszystkiego na tych glosnikach peiyinga

Podłacz normalne głosniki do tego radia to zobaczysz co ono naprawde potrafi :?:

 

Sam mam radyjko alpine I nigdy w zyciu nie przezuce sie na innego producenta

 

Alpine :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym zmienić radyjko, obecnie mam pioneera DEH 4700 MPB. Ostatnio słyszałem alpine cda 9885r i byłem w szoku co ono potrafi na głośnikach peiyinga za trzy dychy.

I teraz byście polecili po tymże pionku, wg mnie ma on dość ostry dźwięk, za mocny środek i górę, dół przesadzony i eq taki sobie. Szukam radyjka które zagra ciepło,

głownie muzykę rockową i metal.

Może być używka bądź nowe, musi mieć 2 pary RCA, CD i niekoniecznie mp3 bezi bajerów typu usb czy karty sd albo wyjścia aux , może być kaseciak ze zmieniarkądo 700zł może nieco więcej. Płyt głównie słucham oryginałów i chciałbym czegoś lepszego i milszego mieć z tego dźwięku. Moje głośniki nie są może high endowe, posiadam MAC AUDIO MP 2.16 i do tego wzmak blau gta 460 no i suba na głośniku no name , i proszę tego sprzętu nie komentować

Więc wracając do tematu, jakie radio polecicie?

 

 

no to alpine napewno nie gra cieplo, a juz na pewno nie seria CDA-98XX. Generalnie radia, ktore sa okreslane jako grajace cieplo i neutralnie sa clariony z serii np. DXZ

Kenwoody graja dynamicznie, maja fajna kontrole nad basem ale maja lagodna gore, JVC charakterystyka sa prawdopodobnie porownywalne do clarionow seria SH (info od mastah22 z JVC mial doczynienia z Clarionami nie ale wg mojego opisu co mu ostatni wyslalem na PW stwierdzil ze charakterystyka moze byc podobna) staraja sie byc rowniez neutralne.

 

Wiec jesli faktycznie szukasz radia grajacego neutralnie to wlasnie np. JVC SH99r, SH909r lub SH9101r, clarion DXZ778 / DXZ788

 

Ale rowniez duzo zalezy od glosnikow i wzmacniaczy, odpowiedni dobor poszczegolnych elementow nadaje barwe dzwieku w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi a czy korzystacie albo moglibyście powiedzieć coś o takiej kombinacji: deck+zmieniarka? Bo tak zajrzałem na allegro i dość dużo przynajmniej tak mi się wydaję jest modelów z wyższych serii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi a czy korzystacie albo moglibyście powiedzieć coś o takiej kombinacji: deck+zmieniarka?

 

nie za bardzo rozumiem tego :wstyd: przeciez do "nie decka" tez mozna podpiac zmieniarke..

Deck to jest radio bez koncowek mocy, wiec do grania potrzebuje zewn. wzmacniacza, np o ile dobrze pamietam to cala seria Alpine CDA-79XX to sa decki, czyli zeby zagraly w samochodzie musisz je podlaczyc do wzmaka.

 

Np. bardzo fajnym radyjkiem jest model CDA-7944r (ktory obecnie jest na allegro za ok 499 PLN) mialem przez 4 dni to radio u siebie u bylem pełen podziwu jak to radio pieknie gra. Poza tym tak jak przygladalem sie tej aukcji to wyglada na kogos kto bardzo dba o sprzet. Radio jest stare a mimo wszystko posiada do niego pudelko, instrukcje, wszystko jak w nowym radyjku. Gdybym tydzien temu radia nie kupil, powaznie bym sie zastanowil nad tym modelem.

Jedynym minusem w tym radiu (przynajmniej dla mnie) jest fakt ze ma klopoty z odtwarzaniem nagrywanych plyt CD-R. Sprawdzalem czyta niektore plyty ale bardzo dlugo wyszukuje kawalków jesli przelaczasz je recznie, a niektorych plyt wogle. Dlatego do tego radia dobra opcja jest m.in. zmieniarka.

 

jesli koniecznie chcesz alpinki to seria CDA-7XXX jest naprawde dobra i gra kulturalnie nie tak ostro jak seria CDA-9XXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie deck+zmieniarka to alternatywa jeśli chodzi o cenę a tego że nie ma końcówek mocy to nie wiedziałem

 

dlatego wyzej Ci napisałem co to jest deck :wstyd:

 

reasumujac deck to nie jest okreslenie jakiegos starego radia do ktorego potrzebna jest zmieniara zeby gralo tylko deck to jest radio bez koncowek mocy. W wolnym tłumaczeniu najbardziej łopatologicznie jak sie da. Zeby dzwiek popłynał z głosników to potrzebujesz:

a. zwykłego radia (95% dostepnych na rynku to zwykle radia z wbudowanymi koncowkami mocy)

b. deck'a + wzmacniacz (zwykle sa to "haj endowe" radia bez koncowek mocy dlatego potrzebny dodatkowy wzmak)

 

Zmieniarke o ktorej ciagle wspominasz mozesz podpiac do opcji A jak i B. Ale mojac tylko Deck'a + zmieniarke dalej nie usłyszysz dzwieku z glosnikow bo nie masz wzmacniacza. Natomiast majac zwykle radio + zmieniarke dzwiek juz usłyszysz

 

mam nadzieje ze juz wiesz co to deck i nie napiszesz w kolejnym poscie ze chcesz deck'a+zmieniare (jako alternatywe do zwyklego radia) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wstyd: Dobra chodziło mi o kaseciaka:) a tak wracając do tematu to wiele jest tych kaseciaków z wyższych półek. Czy warto się nimi interesować? Np. pioneer serii kex, jvc ks ? I tak jak widać w podpisie to jakiś tam wzmacniacz mam co prawda haj endowy nie jest :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...