Skocz do zawartości

Sub 12" w malutki closed


djrobus1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Mój znajomy sklecił ładna zabudowę w boczku bagażnika (sedan- duże audi) pod subwoofer bo potrzebuje wolnego bagażnika. Pojemność to ok.17l. Frontowa ścianka pozwala na wycięcie otworu pod 12" i na takiego zdecydował się znajomy. Głębokość montażowa 15cm (z 1,5-2cm zapasem z tyłu). Pożyczałem mu swoją 8" i doszedł do wniosku, że to "popierdółka" jak dla niego i potrzebuje mocniejszego uderzenia nawet bez zejścia (ze względu na poj. skrzyni).

 

Ja nigdy nie przerabiałem dużej 12 w tak malutkiej skrzyni closed. Nie wiem, czy wogóle są głośniki 12", które mogłyby od biedy zagrać w takim litrażu.

Dlatego mam do szanownego grona pytanie: czy znacie suby 12", które mogłyby jakoś zagrać w tej skrzyni?

Jeżeli nie, to będzie szukał 10", ale na razie jest nastawiony tylko na 12".

Z góry dzięki za podpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega jest taki wymagający to niestety ale niech zmieni skrzynkę na większą i wtedy można będzie coś myśleć. Oczywiście pewnie znajdziesz jakąś 12" do 17 litrowej skrzyni ale będzie to jakiś rarytas, na którego trzeba polować. Do 17 litrów może wsadzić P10W ale to 10". Pamiętaj, że skoro obudowa ma 17 litrów to do dyspozycji będziesz miał tak na prawdę około 14-15l, bo nie pomyślałeś jeszcze, że głośnik swoje zajmie. W takiej sytuacji pole manewru jeszcze bardziej się zacieśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetu sam nie znam ale znając podejście kumpla to coś koło 300zł i 200/250 na jakiś piecyk (bo wspominał, że ma wolne pińcet).

Skrzynia z pomiarów ma 17,7-17,9l. Wiem, że napęd i kosz deczko zabierają.

 

Narazie pożyczyłem mu 2ch i jak szukałem pieca znalazłem 10" w skrzyni br. Problem w tym, że ta skrzynia ma ok.28-30l i jak zobaczyła ją żona kumpla (spory klocek na środku bagażnika) to o mały włos nie straciłem suba.

 

Zabudowa musi być tak mała bo z auta korzysta w połowie żona i musi być miejsce na wózek, nosidełko i inne graty. Zabudowa ma aprobatę żony bo jest prawie nie widoczna i wogóle nie wpływa na funkcjonalność bagaja, nawet wycieliśmy otwór pod 8" na próbę. Pożyczyłem swoją 8" i to było duuużo za mało/słabo jak na jego preferencje.

10" w br co mu pożyczyłem od biedy, choć uparł się na 12. WIec jak bedzie głośnik to tylko sie dotnie otworek.

 

Kliknąłem temat bo zaproszę go na weekenda na pyfko i pokażę, co piszecie. Nie chcę, aby ktoś myślał, że wciskam mu ciemnotę lub coś źle doradzam. Ja tu tylko "sprzątam" i po koleżeńsku chcę pomóc.

Ja proszę o konkrety (nie o dyskusje czy warto) bo decyzja jest na 12". Ja w swoich zmaganiach z car audio miałem do czynienia u siebie tylko z dwiema 12 (na początku jak musiało grać basem) i do tego w sporym closed (28-30l). Tu było bez problemu.

Teraz używam 8" w deczko mniejszym litrażu (ok.15l) i też styka.

Dlatego z góry dzieki za konkrety i w miarę możliwości proszę, o nie polemizowanie czemu, na co, po co, moze lepiej 10".

Ja odpuściłem tłumaczenie bo facet uparty i jak sie sparzy to na własne życzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem, że budżet na głośnik to ok.400zł. Wzmak już jest. Więc solidne 300W w 4ohm i ponad 400W przy 2ohm starczą. Wiec można brać pod uwagę nawet dwucewkowe suby.

Jeżeli nic konkretnego nie podpowiecie to będę miał zagwostkę, bo powybiera z aledrogo/olx i będzie prosić o moją opinię :-/

Kappa to chyba raczej br bo wszystkie skrzynki do niej to br.

Poczytam o tych JL-ach tylko pewnie budżet nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem, że budżet na głośnik to ok.400zł. Wzmak już jest. Więc solidne 300W w 4ohm i ponad 400W przy 2ohm starczą. Wiec można brać pod uwagę nawet dwucewkowe suby.

Jeżeli nic konkretnego nie podpowiecie to będę miał zagwostkę, bo powybiera z aledrogo/olx i będzie prosić o moją opinię :-/

Kappa to chyba raczej br bo wszystkie skrzynki do niej to br.

Poczytam o tych JL-ach tylko pewnie budżet nie wystarczy.

Ta Kappa gra bardzo dobrze w ok. 30l closed.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...