Skocz do zawartości

Scean speak D3004/602010 opinie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Proa tutaj jest w zestawie z neo 29 http://www.extremecaraudio.pl/fotka.php?idkat=1&idpodkat=49&id=1035&a=. Jaki tweeter najlepszy do niego?

Wszystkie z rodzniny Scan Spekowatej D2904 lub D3004 (graja podobnie ale inaczej )lub ewentualnie Morel Picollo z tym ze to juz inny charakter.

 

Posluchaj u kogos i wybierz swoj profil lub kup i ten i ten i zaufaj wlasnym uszom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D3004 tweeter totalna kosa, a R3004 jeszcze wieksza kosa.

 

Ciekawe jest to, ze D29 nigdy mi sie nie podobal. Pozniej jednak mialem R29 i sie zakochalem. Do dzis zaluje ich sprzedazy. Pozniej dluugo jezdzilem z D3004 (dluga dupka). Od 2 miesiecy przesiadlem sie jednak na R3004 (tez dluga dupka). Zostaja na zawsze...

 

Ten tweeter ma to czego (jak dla mnie) na razie nie mial zaden inny. Mianowicie duuuzo detalu i duuuzo powietrza, a nie jebie mnie po uszach...

 

Mógłbyś napisać coś więcej o różnicach albo podobieństwach między R2904 i R3004?

 

Porownywalem z picollo mk2 i zdecydowalem sie na nie ze względu na pewne zblizone aspekty grania i niewielegorsze mozliwosci w zakresie srednicy od Morela ( nie mniej w wartosciach bezwglednych Morel jest lepszy,uwazam ze klase wyzej )

 

 

Mógłbyś rozwinąć myśl, czemu Piccolo mk2 są według Ciebie o klasę wyżej od R3004, mają pewne zbliżone aspekty a wybrałeś właśnie te drugie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze za 1-2 miesiace bedziemy miec kolejna opinie D3004/602010 vs R3004/602010 (kopulka duża dupka vs szpilka duza dupka ) na systemie pure passive z dograna zwrotka

Oki, dzięki za sprostowanie. Skrobnąłbyś coś więcej czemu akurat D3004 a nie Morel? :)

Bo Akurat wtedy nie mialem funduszy na Morela a szukalem czegos bardzo dobrego do 2 drog do micro precision 5.16 i lagodnym profilu ( bo Scan i ostrosc to bzdura powielana przez ludzi nie majacych pojecia o strojeniu )

 

Generalnie od tygodnia nastapil update i w przypływie gotowki zagościły nowe Morelki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ciekaw też jestem konfrontacji Moreli ze szpilkowym R3004/602010.

Niestety raczej na bezpośrednie porownanie w tym samym systemie z dwoma roznymi dogranymi pasywnymi zwrotkami narazie nie zapowiada się.

 

Ale moze na 1 listopada jak Szpilka zawita do jednego z naszych kolegow na dluzej bedziemy mogli porównać z tym ze to beda dwa różne systemy.

 

 

Generalnie korci cos i ciezko bez dobrego systemu sluchac ulubionej muzy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Akurat wtedy nie mialem funduszy na Morela a szukalem czegos bardzo dobrego do 2 drog do micro precision 5.16 i lagodnym profilu ( bo Scan i ostrosc to bzdura powielana przez ludzi nie majacych pojecia o strojeniu )

 

Potwierdzam, szpilkę scana mam od miesiąca i na pewno nie jest ostra. Nawet przy współpracy ze źródłem i prockiem Alpine które podobno ostrzą górę gra dość łagodnie :) Potwierdzone już przez kilka osób które u mnie siedziały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi dzis porownac R29 do R30, bo z jednej strony to jednak baaaardzo podobnie brzmiace tweetery. Z drugiej zas R29 mialem dawno. W innym aucie, w totalnie innym systemie itd. Roznice sa dosc subtelne. Jedno jest pewne. Dzis, z perspektywy czasu patrzac, gdybym mial znowu wybierac z pewnoscia nie doplacilbym do R29, ale ja juz sie chyba starzeje, bo z oddzielnego procka, 4 piecy i 3waya z przodu, obecnie gram na 2way+sub z radia ze zwrotka i jednego cyfrowego pieciokanalowca ;)

 

Co do porownania Scanow i Moreli, to... mialem kilka modeli Scana i duze Supremo. Nie mozna ich porownywac, bo to totalnie, absolutnie inne granie. Oba na bardzo wysokim poziomie, ale charakterem zupelnie rozne. Pisalem juz o tym pare razy, ze mnie osobiscie Morel totalnie nie przypadl do gustu. Brak mu pazura. Niby slychac w nim detale i w ogole, ale totalnie bez werwy i energii. Taki glosnik do kolysanek ;) Srednicy (wokale itd.) moze mu jednak pozazdroscic niejeden glosnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem, ze sie zacznie ;)

 

A tak na serio. Nie, nie sluchalem, ale jesli to blizniacza konstrukcja z tej samej miekkiej membrany, to i brzmienie bedzie dosc podobne (cos jak z R29 i R30) niby inna seria, inny glosnik, a jednak..., mnie chodzi o totalnie cos innego.

Wiem, ze Morel (na pewno nie bez powodu) ma wielu fanow. Ja ich jednak do Scanow przekonywal nie bede wiec i mnie niech zostawia w spokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże supremo to nie piccolo, jednak duzy gra nieco szerzej i odniosłem wrazenie, ze ma tez wiecej powietrza, oczywiście nie są to diametralne różnice. Faktem jest, ze duże supremo w dzisiejszych czasach rzadko wystepuja w stanie fabrycznym, większość to trupy po reconach i innych zabiegach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem, ze sie zacznie ;)

 

A tak na serio. Nie, nie sluchalem, ale jesli to blizniacza konstrukcja z tej samej miekkiej membrany, to i brzmienie bedzie dosc podobne (cos jak z R29 i R30) niby inna seria, inny glosnik, a jednak..., mnie chodzi o totalnie cos innego.

Wiem, ze Morel (na pewno nie bez powodu) ma wielu fanow. Ja ich jednak do Scanow przekonywal nie bede wiec i mnie niech zostawia w spokoju ;)

Nie, nic sie nie zacznie.

Już Raz widziałem na tym forum wojnę z Twoim udziałem i nie mam zamaiaru na nowo rozpoczynać.

 

Nie słuchałem R-ek wiec nie mam porownania.

Mam nowe D3004 krótkie.

Mam Nowe Picollo mk2

 

Miałem używane Picollo mk1

Miałem użyczone duże Supremo

 

W HA mam Morela Supreme ST.

 

I w porównaniu z Sacanem D3004 Morel Picollo mk2 ma lepsza górę , lepszą średnicę lepsze 3 plany i pogłosy, lepsze skupienia i wielkosci instrumentów.

 

Strojenie oczywiście Pasywne - Aktywka zabija zycie i magie w tych glosnikach.

 

A że roznica w cene obecnie taka a nie inna to inna inzszość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie dochodzimy do sedna. Tak naprawde wielka role odgrywaja tu osobiste preferencje. Scan zrobi mi ciary, a Morel juz nie. ;) Ty dla odmiany jestes zagorzalym fanem Morela.i tyle w temacie

Po prostu wydaje mi sie, ze dylemat Scan czy Morel wlasciwie nie ma prawa istnienia. To na tyle odmienne granie, ze decyzja wcale nie jest trudna.

 

P.S.

Supremo, ktore mialem byly nowka. Osobiscie je rozdziewiczalem ;)

 

P.P.S.

Zastanawiam sie, o jakiej wojnie piszesz, kojarze chyba tylko jedna - nt. RF HX2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie udzielać, ale co mi tam...

Po zakupie scanow, zrobiłem małe porownanie z morelami piccolo. Setup był ten sam, tylko wrzuciliśmy moje tweetery na miejsce pikolakow, trochę prowizorki i sie udało. Według mnie i znajomego, średnica lepsza jest na morelach, nie wiele, ale jednak. Przestrzeń, energia znacząco na plus dla scana. Po ich wpieciu system nabrał życia. Dla mnie morel jest za bardzo spokojny. Gdyby morele były w tej samej cenie co scany, to i tak bym wybral te drugie i to nie tylko moja opinia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsprzedaj mi te Morele w cenie scanow (uzywanych oczywiscie ) skoro wolisz Scana ; )

 

A tak na serio to :

 

Ile graly Scany przed porownaniem (pierwsze 30godzin grania to krew z uszu )

 

Jak zrealizowane ciecia (sposob i wartosci )

 

Jakie kąty glosnikow.

 

Jaki woofer towarzyszacy

 

Jakie piece i jakie źródło.

 

Chwała Wam za chec porownan i dzielenie sie spostrzeżeniami ale sorry winetu nie kupuje tego ;)

 

Takie porównania wprowadzają w błąd i robia niepotrzebne zamieszanie.

 

 

 

Coobach

 

Moze nie wojnie ale jakas tam wymiana zdan z podnieta w tle z Twoją osoba kojarzy mi sie ze byla na SCA i kiedyś przez przypadek trafilem na taki watek szukajac jakichs info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...