Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie tweeterów do Seata Corodoba/Ibiza 6L


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam auto Seat Cordoba II, 6L, 2004r. Jakiś czas temu kupiłem i zamontowałem głośniki JBL CS760. Wybrałem te głośniki z racji tego, że są niedrogie i na allegro sprzedawane są w zestawie z dystansami do Cordoby 6L. Tak czy inaczej z ich brzmienia jestem zadowolony (oczywiście podłączone są pod dobry wzmacniacz). Teraz potrzebuję jednak pomocy, porady przy zakupie tweeterów, które będą pasowały mi w fabryczne miejsca w samochodzie, czyli w trójkąty koło lusterek. Dodam, że z fabrycznych tweeterów z jedwabną kopułką byłem bardzo zadowolony, gdy grały pod radiem. Oczywiście, gdy podłączyłem głośniki pod wzmacniacz o większej mocy, to tweetery zaczęły grać głośniej a tym samym drażnić, "kłuć" w uszy. Stąd moja chęć ich wymiany na mocniejsze. Proszę o poradę, jakie dobre tweetery do maksymalnie 100zł mógłbym kupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co teraz oglądałem w internecie to podany przez Ciebie jbl jest zestawem dwudrożnym, to nie rozumiem tego teraz.

Nie masz tych twetero czy chcesz jeszcze jedne zamontować?

Bo jeśli masz to spróbuj je rozebrać, troche weny twórczej i moze sie zmieszczą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest zestaw dwudrożny. Jednak na aukcji, gdzie kupiłem głośniki, nie wiem dlaczego, sprzedający oferował tylko woofery + dystanse do Cordoby ze śrubami montażowymi. Zestaw pozbawiony był tweeterów i zwrotnic, które normalnie znajdują się w komplecie. Zauważyłem to dopiero po otrzymaniu przesyłki. Wcześniej nie przeczytałem dokładnie opisu sugerując się tylko opisem zestawu na innych stronach.

 

Poza tym, w międzyczasie znalazłem na allegro tweetery od zestawu Crunch gti 6.2c w cenie 79zł. O tym zestawie czytałem dużo dobrych opinii. Jednak chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o samych tweeterach. Czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił prawdopodobnie z tej aukcji i faktycznie nie ma tam tweeterów. http://allegro.pl/jbl-cs760c-glosniki-seat-arosa-ibiza-cordoba-6l-i6302138779.html a może po prostu te tw co teraz masz podłączysz pod radio a nie wzmacniacz jak piszesz że tam fajnie grały. Wtedy głośność wooferów sobie ustawisz pod głośność tw na wzmacniaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko, że musiałbym przerabiać instalację, poprowadzić do drzwi dodatkowe kable a wolałbym instalacji nie zmieniać. Obecnie kable które idą od kostki ISO obciąłem przy drzwiach i tam za pomocą łącznika/skrętki połączyłem je z tymi idącymi od wzmacniacza. Tylne głośniki zostały pod radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...