Skocz do zawartości

Zestaw na przód do 400 pln + wzmak 300 pln


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie kumam tego :) mam CP i gral dobrze poki sie nie zagrzal
sorry stary ale kiedy zagral dobrze? kiedy zasilal z kanału Twoje MAX'y? Nie zartuj...
a jakbym nie wyczail od niego tego CP uzywki to i tak ten sam wzmak bym kupil nowy zeby pedzic te lanzary :?:
... Bez komentarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ruby1986,

Piszesz ze carpower wyrobil sobie jakas renome - masz racje - budzetowe zasilenie malego i slabego jakosciowo suba , jezeli chodzi o zasilenie przodu to smiech , kiedys mialem bezposrednie porownanie 1502 i blaupunkta gta4 pod system przxedni ( ten ktory mam aktualnie ) no i gdybym musial to bym juz bral tego blaupunkta dzwiek carpowera to tragedia , nawet niew ma co sie zabardzo wywnetrzniac bo to jest popularna opinia na temat carpowera ,

 

Ja uwazam ze lepiej kupic juz troche lepszy sprzet niz szajs typy helix + carpower

 

za 700 - 800zł jest wybor

 

[ Dodano: 2009-05-18, 23:55 ]

ty pedzisz 400watowym CP 2 x lanzar max ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22 na spocie sub byl spiety na pale :) byleby cos tam gralo, bo nie mialem kiedy sie nim bawic wrzucilem na szybko, spialem na "pale" i przyjechalem pod M! :?: niech Ci ache potwierdzi jak na tym wzmaku i te lanzary narobily lomotu u niego pod garazem :) dopoki CP nie padl :] mialem czas i zasiagnalem lektury, potem porady naprawde madrego czlowieka w tym temacie i moj sprzet gral tak ze potrafil wygiac blache w aucie :D wiec prosze Cie bez zjeb... dla średnio-zaawansowanego Car Audio maniaka

 

[ Dodano: 2009-05-19, 00:05 ]

sanders156 no tak dwa Lanzary MAX12D pod jednym HPB-1502 :D zreszta i CP klamie co do mocy w mostku :D i lanzar napewno nie ma mocy 500RMS na jeden glosnik :?: szczerze w to watpie, razem te dwa suby to moze wtedy maja 500RMS wiec styka im na tym CP :D na crunch'u od ache'a nie wiem jak on tam jest mocowy w mostku ale chyba 400RMS tez oba dawaly rade, bez najmniejszego oporu rozchulaly bude ze az sam sie zdziwilem ze taki glosnik potrafi wygiac blache na dachu i w drzwiach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item629773260_hertz_...aw_wys_0zl.html

hewrtz space - jezeli poraz kolejny nie zostana docenione ( bo malo kto je zna ) to kupisz tanio a warto :)

 

Ja jeszcze bym sie zastanowil nad RAINBOW SLX 265 mi przynajmniej sie podoba ich charakterystyka

 

wzmak np. http://www.allegro.pl/item634919120_wzmacn...a_gornicza.html - wzmak alpina

 

http://www.allegro.pl/item631940691_xetec_...z_kartonem.html - xetec

 

http://www.allegro.pl/item639520987_audio_...m_ads_9002.html - audio system

 

To tylko przyklady ale i tak lepsze od carpowera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyslam sie ze lepsze :] ale ja poluje na starego hifona ino nazwy zapomnialem :) pamietam ze cos oznaczone NZ lub NX :?: jakos tak chyba i mial przy 4ohm w mostku 600RMS :?: ale narazie musze rozwiazac sprawe z ziomkiem co mi tego CP sprzedal, a potem bede myslec :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na crunch'u od ache'a nie wiem jak on tam jest mocowy w mostku ale chyba 400RMS tez oba dawaly rade, bez najmniejszego oporu rozchulaly bude ze az sam sie zdziwilem ze taki glosnik potrafi wygiac blache na dachu i w drzwiach :)

 

Ktosa zmierzyl ze carpower ma w mostku okolo 400wat bo gadanie ze ma 404 jak to ludzie podaja jest bez sensu bo z pewnoscia pojedyncze egzemplarze sie roznia moca , tak czy inaczej o ile lanzar by przeklamywal moc to i tak slaby ten wzmak do napedy 2 lanzarow , jeden by pod nim zagral a dwa robia lomot

 

p.s kiedys pedzilem sub helixa 350wat wzmakiem blaupunkta ktory mial okolo 160wat w fiescie mojej laski i wycieraczka na tylniej szybie latala lusterka lataly a mi sie wydawalo ze jest zajebiscie as pozniej dalem temu subowi 400wat i grsc jakosci i wqtedy dopiero bylo ok

 

[ Dodano: 2009-05-19, 00:24 ]

Słuchaj polecasz chłopakowi coś co nie gra

 

i nie podniecaj się tym 1502

 

tylko posłuchaj czegoś z Jakością

 

sam oczekujesz podpowiedzi odnosnie sprzętu

 

ale sam walisz juz na pałe !

 

wpierw posłuchaj i później doradzaj

 

 

No tu sie zgodze , polecasz sprzet bo duzo razy o nim czytales ale to jeszcze nie oznacza ze jest dobnry , tak jak helixy db wszyscy je polecajja wiec i ty to polecasz ale te glosniki to szajs nawet za okolo 200zł mozna znalesc lepsze a jezeli ktos chce glosniki za 400 to bez sensu jest mu je polecac

 

Bez obrazy ale caly sprzet z opisu masz robiony na pale sony , caliber , lanzar , carpower , glosniki z tylu ,

 

Nie pije do tego za jaki hajs jest to sprzet tylko jezeli na codzien sluchasz czegos takiego to nie wypowiadaj sie o jakosci

 

[ Dodano: 2009-05-19, 00:27 ]

Bo za te pieniadze ktore wydales na ten sprzet ( niech zgadne caliber kupowany w norauto ? ) przy twoim zamilowaniu do nowek to pewnie lekko z 2000zł a za takie pieniadze juz mozna liznac jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caliber i TMA kupiony i polecony przez kumpla z Sonia Draga w Katowicach :?: badziewia mi nie wciskaja bo znam te glosniki ktore posiadam chocby z odsluchu ich dwoch demo carow, gdzie ten sprzet byl zalozony :?: a lanzary kopia ostro bo tak lubie :) a co do jakosciowego grania to na jesien wyladuje inny sub i wzmak czyt. Steg K2.02, 2x JBL P-1222 (tu z jakoscia raczej nie halo, ale lubie duzo bassu) lub 2x JL Audio 12W3v3-4, natomiast radio kupilem ze wzgledu na jego funkcjonalnosc i duza liste jego mozliwosci znajdz i poczytaj sobie o nim jest w nim wszystko czego ja akurat osobiscie potrzebuje :] sub i wzmak w sumie za bardzo sie napalilem na to dlatego po okazyjnej cenie to kupilem 800zl za 2 suby, skrzynke i wzmak oczywiscie w uzywce, wiec nie wiem do czego pijesz :) jak bede chcie jakosciowych zestawow to sobie je wymienie na Morel tempo 6 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caliber i TMA kupiony i polecony przez kumpla z Sonia Draga w Katowicach :) badziewia mi nie wciskaja bo znam te glosniki ktore posiadam chocby z odsluchu ich dwoch demo carow, gdzie ten sprzet byl zalozony :)

 

ok w sonia draga nie bylem ale calibra slyszalem jakosciowo 0 , mowisz ze badziewia nie polecaja hmmm.... a mi sie jednak wydaje ze tak chyba ze nie maja tamn nic innego :]

 

natomiast radio kupilem ze wzgledu na jego funkcjonalnosc i duza liste jego mozliwosci znajdz i poczytaj sobie o nim :?:

 

no wiesz duzo funkcji to maja tez chinskie radia na allegro gdzie za 500zł masz stacje multimedialna co nie oznacza ze to dobrze bo ten siony to choinka i ma duzo bajerow ale nie generuje dobrego dzwieku , ale to juz indywidualny wybor jeden lubi skromnie z jakoscia a innychj lubi jak sie blyska :D

 

jak bede chcie jakosciowych zestawow to sobie je wymienie na Morel tempo 6 :D

 

 

Nie bede sie czepial morelkow ale to dopiero lizniecie jakosci :?:

 

 

p.s

Widze po sprzecie ktory wymieniasz ze chyba za wiele klockow nie masz obsluchane bo steg 2.02 to bardzoi dobry wzmak ale mam wrazenie ze go nigdy nie slyszales a kozaczysz jego zakupem bo innyi pisza ze jest zajebisty ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tylu glosniki beda w drzwiach byleby tylko "uzupelnic" cala instalke, a ze mam taka mozliwosc w aucie to dlaczego nie skorzystac nie bedzie tam zestawu tylko zwykly coaxial i tyle, chce po prostu wykorzystac 4-kanalowy wzmak skoro juz go mam, a z reszta na radiu jest opcja FADER prawda, wiec ja nie widze problemu, a Wy panowie co po niektorzy je stwarzacie i wkurw.... ludzi pozna pora :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i cie wkuyr.... ale nie nawidze jak doradzac probuje ktos kto cala wiedze ma w teori a rozkoszuje sie dzwiekiem z takich wynalazkow jak powyzej , poleca badziew laikowi i monci mu w glowie , naprawde posluchaj kilkunastu dobrych instalacji moze nie high endowych ale jak najbardziej zroznicowanych , zbuduj od podstaw cosw sam , czytaj nie tylko forum , a pozniej dobiero doradzaj

 

[ Dodano: 2009-05-19, 01:00 ]

Bo polecenie za kwote 800zł helixow db i carpowera hpb jako dobrego sprzetu w tej kasie moze sie wydawac racjonalny tylko uzytkownikwi calibra :)

 

[ Dodano: 2009-05-19, 01:00 ]

DOBRANOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kozacze i fakt nie mam osluchanych wiele sprzetow ale pare w swoim zyciu uslyszalem chocby w Sonii gdzie sprzet maja typu Genesis, Eclipse, Nakamichi, Morel, Focal, Caliber jak dla mnie i mojego budzetu poki co jest wystarczjacy :) mlody i glupi jestem dlatego lubie duzo lupania dlatego taki sprzet :?: a sony jest dobry bo fakt ma duzo bajerow ale tez przydatne 3 wyjscia na wzmacniacz co przy mojej 4-kanalowce jest to idealne rozwiazanie :?: jakbym mial talaru troszku wiecej to bym mial w aucie alpine CDA-9887R ale sorry ograniczony budzet na to nie pozwala :) do tego najwyzsza serie Moreli i wzmak z gornej polki JL Audio bogaty nie jestem wiec wszystko powoli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec co do radia to uwiez clarion dxz 948 ktorego jeszcze pare miechow temu moznba bylo upic za 500 600 zł to klasa swiatowa przy sonym , chodzi o to ze nie trzeba miec wcale duzo kasy zeby ladnie gralo , a jakbym tonal w kasie z pewnoscia nie bralbym alpiny cda 9887

 

Tak na marginesie to ja bym wybral bez ograniczen cenowych

 

Radio McIntosh MX406 , Nakamichi CD700 , Clariuon HX-d2

Przod Brax Matrix

Wzmak przod Brax X2000.2 GE

 

A tyl to zaleznie od kierunku grania ale raczej nie nawalanka zreszta takich przodow lepiej nie zagluszac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym teraz zas do moich Caliberkow sie przyczepili :) jesli chodzi o moj budzet to glosniki jak dla mnie sa zajebiste :?: nie siedze w sprzecie tyle co wy ale mi sie podobaja, graja mocno kiedy trzeba czyli tak jak lubie :?: jezeli chodzi o cene Caliber CCE 6 nowka przeszlo 600zl. a Morel Tempo 6 prawie 800 zl., wiec moj budzet pozwolil mi na Caliberka i styklo mi kasy na Dynamat'a, jak nazbieram hajsu to wroce do jakosciowego grania i bede myslec o takich firmach jak Dego, DLS, Morel, Focal, pozdro http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to ja bym wybral bez ograniczen cenowych

 

Radio McIntosh MX406 , Nakamichi CD700 , Clariuon HX-d2

Przod Brax Matrix

Wzmak przod Brax X2000.2 GE

...a ja przed wywaleniem kasy najpierw bym posłuchał.Miałem w życiu już dziesiątki takich pewniaków...zostałem przy mało znanych klockach.Nie istnieje jedyny słuszny system"recepta na dobre granie"!

 

[ Dodano: 2009-05-19, 10:54 ]

sanders156 za dużo się audiocar'u naczytałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz tylko chodzi o to, że wypowiadasz sie bardzo autorytatywnie.. a sam ładujesz głośnikie do tyłu żeby "uzupełniały" instalacje.. i tu sie pewnie zastanawiamy czy rzeczywiście słuchałeś dobrze nagłośnionego auta (nie mowie o democarze napakowanym głośnikami, który jest swoistą jeżdżącą półką na głośniki).. Oczywiście każdy moze mieć inny słuch i dla jednego np. tweeter jest zimną arktyką, a dla innego przejrzystą detalicznością.. Ale głośniki z tyłu to podstawowy i kardynalny błąd początkujących, którzy nie słyszeli dobrze "zbudowanej" sceny. Montaż głośników z tyłu tak żeby nie psuły przedniej sceny jest cholernie trudny i wymaga ogromnego doświadczenia (o ile w ogole jest to w 100% mozliwe??).

oczywiście bez urazy :wstyd:

 

 

Moim zdaniem bez sensu jest polecać najniższą półkę, skoro budżet kolegi wystarcza na skok o 2 schodki wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tylnich drzwiach wyladuja najwzyej same midbassy z tej samej serii co z zestawu przedniego :) a tak na marginesie co macie do firmy Caliber :D

to jest moj zestaw z przodu:

 

Caliber CCE 6

- http://www.caliber.nl/product_info.php?cPa...products_id=299

 

i wlasnie dla mnie tweeter jest bo musi byc :D tylko po to dla mnie istnieje :] zeby tez slyszec co ludzie spiewaja :D a tak wole wiecej bassu, jak mowilem jak zmadrzeje i wydorosleje :) to bede sie bawic innymi krystalicznymi dzwiekami zestawow z polki hi-endu :wstyd: pozdro

 

p.s. taka ciekawostka - Caliber

 

demo car

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mowilem jak zmadrzeje i wydorosleje :) to bede sie bawic innymi krystalicznymi dzwiekami zestawow z polki hi-endu :wstyd: pozdro
a to akurat prawda ja 2 lata temu jak sobie przypomne to miałem dziwne pojęcie a car audio http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif co ciekawe coraz lepszy sprzęt powodował, że zacząłem słuchać zupełnie innej muzyki :D teraz słucham przede wszystkim jazzu, rocka i muzyki klasycznej a juz bardzo mało hh i techno.. wszystko przed Tobą :) dobra koniec off topu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze dyskusja troche rozgorzała:P Generalnie mialem okazje wczoraj posluchac hertz DSK 165 i niby fajnie ale glowa boli od tego tweeteraxD i słyszałem też te Focal'e A1 zupełnie inna bajka. Jak to miło grałoXD i chyba na te focale sie zdecyduje:)

 

http://www.allegro.pl/item629773260_hertz_...aw_wys_0zl.html

hewrtz space - jezeli poraz kolejny nie zostana docenione ( bo malo kto je zna ) to kupisz tanio a warto :D

 

Ja jeszcze bym sie zastanowil nad RAINBOW SLX 265 mi przynajmniej sie podoba ich charakterystyka

 

wzmak np. http://www.allegro.pl/item634919120_wzmacn...a_gornicza.html - wzmak alpina

 

http://www.allegro.pl/item631940691_xetec_...z_kartonem.html - xetec

 

http://www.allegro.pl/item639520987_audio_...m_ads_9002.html - audio system

 

To tylko przyklady ale i tak lepsze od carpowera

 

jeszcze tylko nie wiem jak focale mają sie do tych Hertzow space co kolega sanders156 podał. Które lepsze?? i czy te wzmacniacze będą dobrze grały z tymi zestawami??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe rozgorzala to malo powiedziane :D "krzykacze" :D ja juz nic nie doradzam wybrales zestaw a wzmaka to juz kolega sanders156 fachowo doradzi ci na czym lepiej to zagra :D

 

p.s. pamietaj o tlumieniu drzwi :D i to chyba moge doradzic "mlodemu", prawda fachowcy :D:) jak dla mnie jest najlepszy Dynamat Extreme bo nim tlumilem swoje drzwi w aucie :D ale zakladam ze twoj budzet bedzie troche nizszy wiec szukaj Soudala i do roboty oraz milego sluchania :D

 

pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystanse to grosze 25zl za komplet do drzwi :) gorzej z tlumieniem bo Dynamat Extreme w granicach 300zl. :D a soudal (nie wiem ile tam jest metrow) 120zl. chyba :D wiec masz porownanie no i kabelki, ale w tym temacie nie siedze wiem tylko ze metr kabla ktory pozniej mnie bedzie interesowac, czyli Dietz 50mm^2 kosztuje 38zl. :D o reszcie nie mam pojecia, szukac na alledrogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jakoś dam rade zrobić, dystanse zamierzam sam zrobic:) bo mam gdzie wiec sobie sam dopasuje jakie chce:) Kabelki jakoś sie dobierze jest dużo tematów wiec jakos dam rade:D troceh sie wygłuszania boje zeby nei zjebac ani nicXD ale no cóż jeszce troche poczytam sie doszkole popytam w razie wątpliowści i jakoś pojdzie:D Kto nie próbuje się nie nauczy:P:D:D:D Jedyny problem to wlaśnie z dobrym systemem bo no kompletnie sie nei znam i nie mam takiego doświadczenia jak tutaj wszyscy:D ale już w miare sie rozjasnilo na głosniczki sie chyba zdecydowalem:D jeszcze tylko z wzmakiem wątpliwosci ale licze ze juz niedlugo:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...