Skocz do zawartości

Połaczenie 2 wzmacniaczy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie, jako że włożyłem wzmacniacz 4 kanałowy do auta który ma napędzać przód i tył, a mam już wzmak do suba mam takie pytanie. Czy żeby przekazać sygnał audio przez czincze z jednego wzmaka do drugiego ten pierwszy wzmacniacz musi być włączony czy nie ? Chodzi mi o to że teraz z radia wychodzą czincze które są włożone do 2 kanałowca, od niego poprzez rozdzielacze chcę puścić sygnał na 4 kanałówkę. Tyle że ten wzmak od skrzynki będzie włączony tylko wtedy gdy ja będę autem jeździł i w związku z tym ptanie. Czy lepiej podłaczyć najpierw 4 kanałówkę a z niej wyjść na 2 kanałówkę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co piszesz (przynajmniej ja tak zrozumiałem) musisz mieć wyjście na wzmacniaczu umożliwiające podłączenie za pomocą kabli RCA innego wzmacnicza. Jeśli nie masz, na którymś z tych wzmacniaczy wyjścia SIGNAL OUT (lub coś w tym stylu, np AUDIO OUT itp.), to nie możesz tak zrobić i pozostają ci rozdzielacze. Ile wyjść (par) RCA masz w radiu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia na wzmaku są także nie ma problemu, może trochę zagmatwałem ale pytanie jest takie czy jak wzmacniacz nie jest zasilony to czy przekaże sygnał przez wyjście do drugiego wzmaka. Czy żeby było przez niego przejście sygnału to musi być włączony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na jednym i drugim masz wyjścia RCA, to po co kombinować. Najpierw podłącz ten 4-kanałowy, a następnie 2- kanałowy (jeszcze dodatkowo zaoszczędzisz na rozdzielaczach - no chyba, że masz 1 wyjście RCA z radia, to oszczędności nie będzie :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, wydawało się że proste pytanie...

 

Radio Sony modelu nie pamiętam, ma 1 parę RCA więc bez rozdzielaczy się nie obejdzie, wiem, właśnie chodzi o to że podłączenie zostaje dotychczasowe a dołożony zostaje wzmak 4 kanałowy. I jeśli nie będzie zasilenia na 2 kanałówce to czy wyjdzie sygnał z niego na drugiego wzmaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że nigdy takiego eksperymentu nie robiłem. Najlepiej podłącz drugiego wzmaka (tego 4-kanałowego) pod zainstalowanego 2-kanałowego - chodzi mi o kable RCA - i oddzielnie pociągnij REM. W ten sposób bardzo łatwo się przekonasz, czy bedzie sygnał przy wyłączonym wzmacniaczu 2-kanałowym. Jeśli będzie, to wtedy wszystko sobie popodłączasz już na dobre i gitara. A jeśli nie, to zrób odwrotnie (tak, jak pisałem wczoraj) - najpierw sygnał na 4-kanałowy, a z niego na 2-kanałowy. Swoją drogą ciekawe, dlaczego tak niechętnie zapatrujesz się właśnie na to rozwiązanie, które ze wszechniar jest bardziej logiczne?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podłączyć tak jak mówisz ale musiałbym dokupić czincze 0.5m... Oczywiście to nie jest problem z dokupieniem ale w sumie to spróbuję podłączyć tak jak mówisz i sprawdzę co się będzie działo. Dzięki za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...