Skocz do zawartości

Helix DSP Pro


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 



Natomiast w PowerAmp masz w ustawieniach zaawansowanych -> Silnik dźwięku -> Jakość odtwarzania.

mam wersję Powerampa 2.0.10  trial,i nie mam opcji "jakość odtwarzania". hmm, może w trialu nie ma? Ty masz pełną wersję?


btw. ten screen to do jakiej aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak używasz tidala to nie potrzebujesz aplikacji...

w tidalu mam ustawione na hifi, czyli na najlepszą jakosć natomiast telefon sie nie wyrabia i tnie muzykę, chodziło by mi o to jak w systemie android nadać większy priorytet albo tidalowi albo w ogóle funkcji "odtwarzanie muzyki"

 

na iphone natomiast problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używasz tidala to nie potrzebujesz aplikacji...

Co do przeróbki airporta ta średnio sie nadaje, bywają cyrki z takim rozwiązaniem,

Najlepiej dobrej jakości przetwornice stepdown dać żeby sie to nie grzało

Jak jest użyty dobrany  heatsink powinno być OK. dużo czytałem o tych przeróbkach i widziałem kilka opcji, albo na usb albo na 12V. każda używała podobnego regulatora. Ważne zeby dodac przy nim kondensatory żeby utrzymać stałe napięcie. Będę miał swój to przetestuje czy się mocno grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tu jest np taka przetworniczka wporzo


w tidalu mam ustawione na hifi, czyli na najlepszą jakosć natomiast telefon sie nie wyrabia i tnie muzykę, chodziło by mi o to jak w systemie android nadać większy priorytet albo tidalowi albo w ogóle funkcji "odtwarzanie muzyki"

 

na iphone natomiast problem nie występuje.

Ja akurat testowalem na huawei p8 i ogolnie smigalo scinki pojawily sie moze kilka razy i to doslownie 1 sek.

Pozniej tez testowalem z Samsung Galaxy Tab Note 10.1 (ten miał wsparcie APTX a nie A2DP jak Huawei) jakościowo bylo duzo lepiej ale tu pojawilo się wiecej scinek.

Obecnie iPhone 6S i po bluetooth narazie smigam i jest spoko (też wsparcie aptx - tak sądze bo gra lepiej niż Huawei) ale i tak docelowo poleci przez airporta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękna robota :)

czekam na mojego airporta, widziałem taka "przetworniczke" też na amazon, ale nie byłem pewien czy najnowszy airport też działa na 3.3V, i sobie odpuściłem. łatwo można by to samemu poskładać.

 

a z innej beczki dziś sprawdzałem jak by to było woofery wyciągnąć przed tapicerkę i sobie odpuściłem bo nie jest to równolegle i trzeba by doklejać na przód tapicerki żeby ładnie zamaskować. brak doświadczenia.

 

Więc dokładnie wytłumiłem boczek i tak pewnie zostanie. A przy tych testach odkryłem że szyba przy maksymalnym opuszczeniu "całuje się" z górą głośnika. tak tyci tyci. fuck.

 

Wszystko działa ale jest niesmak :/

 

Brak czasu nie pozwala też pobawić się bardziej prockiem.  Mam mikrofon do kalibracji z kina domowego, kartę dzwiękową zewnętrzną, więc przy najbliższej okazji pobawię się wbudowanym RTA i korektorem. Może uda się coś ustawić.


 

 


Obecnie iPhone 6S i po bluetooth narazie smigam i jest spoko (też wsparcie aptx

 

Iphone 6s nie obsługuje aptx 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam ze podłączam do swojego helixa DSP pro i telefon samsung i telefon ajfon i za bardzo roznicy w jakosci dzwieku nie słyszę (po BT) ba nawet ajfon gra lepiej bo nie tnie a samsung czasem potrafi przyciąć.

U mnie,iPhone 6S ,który nie obsługuje aptx ,gra dużo lepiej po BT od Sony xperia z3 compact android,który obsługuje aptx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia ze ho ho.

Przyjechał airport walnięty :-/

Udało sie odpalić w domu na usb i ustawić tylko sieć.

Jutro pewnie przyjdzie z amazonu nowy regulator napięcia taki na szybko 12v na 3.3 w zamkniętej obudowie. Szybka robota i będę podłączał.

Czepiłem sie drzwi bo sie okazało ze głośnik wadził delikatnie o szybę.

Wyciągnąłem praktycznie z tapicerka, wywaliłem fabryczna maskownice i założyłem osłony co były w zestawie.

Stresu było trochę z pierwszymi drzwiami ale drugie poszły sprawniej.

Poprawiła sie dzięki temu średnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wybaczcie ale przekaźnik mnie pokonał.

Airporta naprawiłem na szybko.

Przekaźnik ma 4 piny.

85-86

30-87

Póki co remote mam tylko z helixa jak wyczuje sygnał po analogu. Wtedy załącza wzmaka (trochę schodzi aby system sie odpalił mimo ze radio już gra - jakieś 15 sekund)

 

Czy poprawienie to będzie jak podłączę tak jak poniżej.

30- plus z rozdzielni

87-do airporta a z airporta masa do rozdzielni

 

85-86 nie jestem pewien

Czy podłączyć tu rownolegle remote out i plus z helixa ?

Czy może tylko sam remote ?

Już chyba mi sie rozjaśniło jak obejrzałem filmik.

30 wyjście na airport plus

87 plus z rozdzielni

86 remote out z helixa

85 uziemienie

Airport tez uziemienie.

https://m.youtube.com/watch?v=vsZK1bgsnco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie ma

Udało mi się to wszystko podłączyć tak jak być powinno, remote z helixa załącza przekaźnik a co za tym idzie wzmacniacz i airporta.

Sieć jest tak skonfigurowana że muzyka idzie po airplay a telefon ma dostęp do neta po 3G/4G, plusem takiego ustawienia jest to że mogą strumieniować muzykę z mojego domowego serwera bez zapychania telefonu.

 

Co do jakości itp itd.

tak na szybko w pracy to na tym samym utworze puszczanym po analogu z CD, MP3 (320kbps ), światełkiem z aiporta ALAC bezstratny to ja zabójczej różnicy nie widzę :/ może po dłuższym osłuchaniu się wyjdą niuanse.

Oczywiście procesor nie był nic ustawiany, tylko przekierowanie wejść wyjść z analoga.

 

Na domiar złego coś mi się porobiło że mi zatyka ucho w aucie, o lataniu samolotem i uszach nawet nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...