Skocz do zawartości

Kompletny zestaw za 1200zł, sugestie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym się zorientować a raczej umocnić w przekonaniu co do słusznego doboru klocków. Typ muzyki, którą preferuję jest bliżej nie określony, mam na myśli, że zarówno wolne bity z niskimi zejściami jak i szybki bass często występują w muzyce której słucham. Szukałbym w miarę uniwersalnego zestawu mieszczącego się w kwocie podanej w temacie. W grę wchodzą nowe klocki, gdyż z używkami mam złe doświadczenia i chciałbym się od nich uchronić. W budżecie muszę uwzględnić także kable, wygłuszenie drzwi już wykonane. Oczekuję od zestawu dużej dawki ciśnienia lecz z zachowaniem przyzwoitości co do jakości dźwięku (oczywiście wiadomo, że z pustego nawet Salomon nie naleje, więc pisząc o wymaganiach mam na myśli inne komponenty w tym przedziale cenowym ) O to co narazie wypociłem samemu, liczę na przydatne wskazówki:

 

 

 

 

Radioodtwarzacz - Kenwood KDC-W313

Wzmacniacz - Blaupunkt GTA460

Głośniki przód - PowerBass e-s6c

Subwoofer - Magnat Xpress 12'

Okablowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1200 caly zestaw i do tego drogi, hmmm nie widze jakos tego..... i zeby jeszcze mozna bylo w czym przebierac..... hmmm dalej tego nie widze.

A co z montazem, wygłuszeniem drzwi itp. to tez ma sie zmiescic w tym budzecie? Bo jesli tak to juz wogle tego nie widze w tej kwocie.

 

jesli masz tylko tyle na chwile obecna to ja bym proponowal wygluszyc najpierw drzwi, kupic zestaw odseparowany na przod, jakies radio z przynajmniej 2 wyjsciami RCA i wzmacniacz 2-kanalowy na przod. Dobrze zrobione powyzsze na poczatek Ci wystarczy i bassu tez baedziesz mial, nie tyle co subem ale bedzie.

 

Pozniej dozbierac kolejne z 600-700 PLN i wtedy uzupelnic sekcje suba ze wzmakiem

 

Radio ktore wybrales ma tylko jedno wyjscie RCA (odpusciłbym je sobie)

 

a zlozylbym np cos takiego:

 

Radio - Clarion DXZ388 - 399 PLN (dobre do dalszej rozbudowy)

Glosniki przod - moga byc te PowerBass S-6C - 299 PLN

wygłuszenie - (najbardziej po bandzie) to dekarka ok 100 PLN + dystanse z mdfu ok 40 PLN + kable lacznie z RCA + oprawka z bezpiecznikiem ok 150 PLN)

 

zostaje 200 PLN na wzmacniacz. Takie rzeczy to tylko w erze. W tej cenie z nowych klockow cos zlozyc to masakra. Zeby kupic jakis nowy wzmacniacz 2 kanałowy do napedzenia tego przodu to potrzebujesz co najmniej jakies 500 PLN.

 

A gdzie jeszcze sub, skrzynka, wzmacniacz do suba?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż oraz wygłuszenie (pisałem, że wygłuszenie już wykonane). Możemy odjąć także od tego budżetu kable wraz z dystansami (które posiadam) oprawkami bezpiecznika etc... W obecnej sytuacji cena 1200zł uwzględnić ma;

 

 

-radio

- sub

- przód

- piecyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio i glosniki Ci juz podałem i zostaje 500 PLN na jakas 2 kanałowke nowa ( o subie i zakupie nowej 4 kanałowki to zapomnij w tym budzecie jak juz Ci wpsomniałem, chyba ze chcesz cos ze stacji "pzidzingów" itp.)

 

2 kanałowka w tej cenie, ktora cos gra z nowych to np.

ESX Quantum Q-300.2

μ-Dimension μ-Glow 2075v.2

 

 

i na tym przez chwile pozostal. Dozbierał kase i pozniej kupil suba i wzmak pod niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tylko nowy sprzęt, bez używek, i jeżeli "z zachowaniem przyzwoitości co do jakości dźwięku" to musisz liczyć około 1 kzł na radio, 1 -1,2 kzł na wzmak 4-kanałowy, 0,6 - 0,8 kzł na głośniki przód, i 300-400 na suba, pod warunkiem zrobienia skrzynki samemu. I oczywiście jeszcze kable. Inaczej mówiąc - nie mając uzbierane minimum 3,5 - 4 kzł nie ma się co nawet zabierać za składanie zestawu z nowych sprzętów, z zachowaniem przyzwoitości w jakości dźwięku. Poniżej tej kwoty będzie albo bez nowych sprzętów, albo bez przyzwoitości w jakości. Cuda się niestety nie zdarzają :niepewny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę dlatego napisałem, iż "(oczywiście wiadomo, że z pustego nawet Salomon nie naleje, więc pisząc o wymaganiach mam na myśli inne komponenty w tym przedziale cenowym ) ". Mam na myśli co zamienić w początkowym ustawieniu mieszcząc się w cenie, ażeby wybrać mniejsze zło ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz, że początkowy zestaw nie zadowoliłby mnie jako początkującego w samochodowym audio ? Czy po prostu nie jest to zestaw godny uwagi dla 'starego' wyjadacza ;]?

 

Ja bym powiedział, że każdy zestaw zadowoli początkującego, który słyszał dotychczas radio seryjne. A potem - jak każdy woli. Jedni montują "byle coś gra", jedni montują "fabrykę basu do rozwalania czachy", inni szukają "zachowania przyzwoitej jakości". Można dać na audio 1000 zł, a można 30 000 zł - to zależy od tego, kto na ile się uzależnił od CA i na ile owe środki do wydania ma :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na sam poczatek

 

DXZ388

PB S-6C

u-dimension Glow 2075

 

powinien wystarczyc. Nie sa zle klocki ale lepsze od tanich jbl'ow, "pizdzingów", itp.... wielu na takim czyms jechalo i dalo rade na poczatek.

 

Ale umowmy sie napewno o sekcji suba i napedzenia jego moze zapomniec w tej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę dlatego napisałem, iż "(oczywiście wiadomo, że z pustego nawet Salomon nie naleje, więc pisząc o wymaganiach mam na myśli inne komponenty w tym przedziale cenowym ) ". Mam na myśli co zamienić w początkowym ustawieniu mieszcząc się w cenie, ażeby wybrać mniejsze zło ;]

 

Ja bym na twoim miejscu zrobił jedyne słuszne rozwiązanie - budowałbym system po kolei. Czyli przykładowo - początkowo nabyłbym niezbędne minimum - radio, głośniki przód. Następnie zbierałbym kasę i nabyłbym wzmaka. Potem znów zbierałbym kasę i nabyłbym suba. I tak dalej i tak dalej. Wówczas dałoby się coś ładnego wykombinować. Tak zrobiłbym ja. Jeśli zaś chciałbyś od razu kupić cały sprzęt (radio, przód, wzmak lub kilka wzmaków, sub) za 1200 zł - wybieraj to, co ładnie wygląda. W tej cenie nowe sprzęty wszystkie zagrają na podobnym poziomie, nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojecie..to zalezy czy planujesz jakies koszta pozniej.. Jak napisali ci chlopaki wyzej-ciezko jest dobrac cos sensownie w tej cenie-tu glosniki, tu radyjku, tu subik i piecyk.. Tutaj to chyba bysmy tylko w peiyingu rzadzili.. Wiec musisz sie zdecydowac jak mamy sie rzadzic kwotą.Bo jak cala kwota ma isc tez napewno na suba to kupujemy radio za 300-400zł, do tego Glosniki Heliksa aby radio dało sobie rade je uciagnac a pozniej jakis tani piecyk z tanim subem bo duzo kasy na popisy nie mamy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to lepiej by kolega zrobil gdyby jednak przekonal sie do uzywek.... Nie dysponujesz kasiora na tyle duza aby moc sobie przebierac w nowych klockach. mozesz poszukac/popytac w swojej okolicy czy ktos czegos nie ma apozniej uderzyc z tym tu i napewno poradzimy czy warto czy nie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...