Skocz do zawartości

Spływy kajakowe - luźny temat o spływach i sprzęcie


kacpinio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Pływam ze znajomymi kilka razy w roku. Głównie wieprz i bystrzyca, chociaż mamy tu kilku pacjentów co inne rzeki zaliczali. Wieprz to rekreacja i nuda. Bystrzyca mnostwo zakrętów, powalonych drzew, wąska, ogólnie ciekawsza rzeka.

Nie wiem jaki sprzęt, wypożyczamy w tomikajaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o kajaki to ja też tylko wypożyczam, moją "przygodę" z tym sportem zacząłem raptem rok temu i byłem tylko na dwóch, trzydniowych spływach.

W zeszłym roku pływałem po Wierzycy (bardzo fajna rzeka z duża ilością przeszkód i atrakcji w postaci elektrowni wodnych itp) a w tym roku po Słupi (trudniejsza od Wierzycy, przynajmniej w początkowej części i niestety z sporą ilością długich przewozów kajaków :/)

 

 

tutaj mały filmik z tego rocznej zabawy kajakowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krutynia

 

Zwłaszcza odcinek przez jezioro Krutyńskie jest malowniczy.

Tyle że tam w sezonie trzeba rezerwować kajaki z wyprzedzeniem bo dużo ludzi, co niestety zabija frajdę ze spływu.

 

W tym roku dla odmiany spływaliśmy po Pilicy wrażenia bardzo pozytywne,

choć trafiliśmy niski poziom wody i kilka razy trzeba było pokonywać odcinki pieszo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wioseł z włókna szklanego. Wnętrze jest ze steropianu, bo raz złamałem... koniecznie skrętne. Modele które są wzorowanena tych, które były używane jakieś 10 lat temu na olimpiadach. Trzymają sie świetnie w rękach, nie mają okapników, a woda w ogóle nie spływa na rece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://images.tapatalk-cdn.com/16/01/03/b8f534199e058d3f3773853fcb8662a0.jpg

http://images.tapatalk-cdn.com/16/01/03/9d360f1e0040fd93f2249fe2ffc57a02.jpg

Tak wygląda wiosło. Całość wiosło około 2 metrów. I wiosło jest skrętne. Jakieś niecałe 90°.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...