Skocz do zawartości

Radio do 700zl


ememensik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zastanawiam sie nad kupnem radyjka do samohodu. Dlugi czas szukalem i strasznie spodobalo mi sie Alpine IDA-X200. Nowoczesny design i podwojne wyjscie RCA. Jak z brzmieniem? bo nie mialem okazji slyszec jeszcze. Jesli to radyjko sie nie nadaje to prosze o pomoc w wyborze tak do 700zl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy majac radyjko obslugujace AAC, musze ograniczac sie do MP3? niekoniecznie

 

Jestem pewny ze nie wychwycil bys roznicy gdybys uslyszal CDAudio a AAC(320kbs)

 

No ale skoro twierdzisz, iz radio jest do bani polec cos konkretnego, bo wlasnie o to pytam w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie bym poznal bo juz probowalem sie przezucic zeby nie kupowac tyle plyt ( slucham tylko orginalow chyba ze nie moge zdobyc to nagrywki ) Tylko sciagam AAc 320kbs i robie z tego audio cd innych nie slucham , co do polecania to nie wiem czy nowki czy uzywki , nie znam reszty systemu , nie wiem jakie masz oczekiwania , opisz dokladnie swoj system oraz muzeke ktorej sl;uchasz , napisz jak bardzo jest dla ciebie wazny wyglad i bajery a na ile jakosc dzwieku

 

[ Dodano: 2009-04-27, 01:32 ]

A jeszcze jedno niestey widze rozxnice pomiedzy orginalem a nagrywka aac na audio cd , jakosc orginalu jest zazwyczaj naprawde dobra chyba ze to polska produkcja wtedy bywa roznie , pomiedzy dwoma orginalami tez mozna wychwycic roznmice w dzwieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze DXZ778 http://www.allegro.pl/item619690139_clario...ta_gratisy.html (to moje :hyhy: )

 

ten 9885 dopiero po podlaczeniu Imprint kita i procka bedzie mial to co ten Clarion juz posiada (ale musialbys drugie tyle dolozyc zeby miec tamten zestaw.)

 

Po prostu przedstawiam Ci alternatywe w ok. Twojego budzetu. (bez pilota na kierownice, powinienes sie zmiescic w budzecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten 9885 dopiero po podlaczeniu Imprint kita

Na pewno? Z tego co kojarze to 9885 nie jest "imprint ready" jak 9884 i 9886

 

ups, faktycznie zapedziłem sie... :hyhy: ale to ze jest łyse to sie chyba nie pomyliłem :) Nie ma chyba aktywnych zwrotnic i korekcji czasowej ?

Nie znam tego modelu, bardziej sprawdzałem wlasnie te powyzsze 84 i 86...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam ze wpadl mi w oko ten Alpine CDA-9885R, ciekawy nowoczesny design (choc mysle ze IDA-X200 go przebija pod tym wzgledem), jednak co nowe to nowe, jakos zrazilem sie co do uzywanych rzeczy tego typu. Za ile mozna wyhaczyc nowego?

 

Zapomnialem takze wspomniec, ze chcialbym zeby radyjko bylo w czarnym kolorze (tak wiem mam duze wymagania :D)

 

Co do Clariona opcji widze ma pelny pakiet :) Ale ten design nie przypadl mi do gustu.

 

Powiecie pewnie, ze nie patrzy sie na wyglad radia, tylko na to co potrafi, a przyznam ze ma dla mnie znaczenie wyglad jak i funkcjonalnosc.

 

Czekam na propozycje pozostalych uzytkownikow forum, na pewno wybiore cos z radyjek, ktore mi polecacie. Pozdrawiam

 

EDIT:

 

opisz dokladnie swoj system

 

Systemu badz co badz nie ma aktualnie, ale z racji tego ze wiosna nastala planuje cos zamontowac Prowadzilem juz konwersacje na forum, i od tego czasu ciagle czytam, czytam i jeszcze raz czytam. Aktualnie planowany przeze mnie zestaw to:

 

Wzmacniacz: Hifonics Brutus BXi2608D

Skrzynia z glosnikiem Orion HCCa 15.2

Kabelki 50mm2

Kondensator 5F (jakis z elektronika)

Pojemny akumulator 1x120Ah pod maske badz 72Ah pod maske i 44Ah do bagaznika

Wytlumienie drzwi i podlogi

 

zestaw na przod

Wzmacniacz Hifonics Son of Europa

glosniki ALPINE SXE-1350s

i byc moze kondensator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem radyjka do samohodu. Dlugi czas szukalem i strasznie spodobalo mi sie Alpine IDA-X200.

 

Mam to radio. Moje doświadczenia w obcowaniu z tym radiem na forum.vwgolf.pl

Już tyle się tam naprodukowałem, że nie warto znowu wszystkiego pisać tutaj. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to służę pomocą.

 

[ Dodano: 2009-05-02, 19:28 ]

U siebie bym poznal bo juz probowalem sie przezucic zeby nie kupowac tyle plyt ( slucham tylko orginalow chyba ze nie moge zdobyc to nagrywki ) Tylko sciagam AAc 320kbs i robie z tego audio cd innych nie slucham

 

Tylko wiesz, że to co ściądgasz, to może być np. 192 rozkodowane i zakodowane do 320. Tak jak ktoś sobie chce prestiżu dodać, że robi release`y w hi-bitrate :D

Jeśli rzeczywiście chcesz zweryfikować czy słyszysz różnicę, to zripuj jakąś oryginalną płytę którą masz dobrym programem (np.EAC) z ustawoną korekcją błedów. Później skompresuj to dobrym kodekiem (np. LAME) z dobrze ustawionymi parametrami. I dopiero wtedy porównuj. Najlepiej żeby płyty zmieniał kto inny, bo siła sugestii może Cię okłamać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie planowany przeze mnie zestaw to:

 

Wzmacniacz: Hifonics Brutus BXi2608D

Skrzynia z glosnikiem Orion HCCa 15.2

Kabelki 50mm2

Kondensator 5F (jakis z elektronika)

Pojemny akumulator 1x120Ah pod maske badz 72Ah pod maske i 44Ah do bagaznika

Wytlumienie drzwi i podlogi

 

zestaw na przod

Wzmacniacz Hifonics Son of Europa

glosniki ALPINE SXE-1350s

i byc moze kondensator

 

Zastanow sie bo jak widze system w ktorym gra 15' w bagaju a z przodu jakies nedzne 13cm. to dochodze do wniosku ze albo wlasciciel nie wie co robi albo kocha bas a muzyka to juz nie koniecznie , druga sprawa kontek do przodu jest ci zupelnmie nie potrzebny. Ten orion pedzony klasa D to tez nie porozumienie a przynajmniej blad.

 

Tylko wiesz, że to co ściądgasz, to może być np. 192 rozkodowane i zakodowane do 320. Tak jak ktoś sobie chce prestiżu dodać, że robi release`y w hi-bitrate :D

 

No roznie moze byc :D

 

 

Jeśli rzeczywiście chcesz zweryfikować czy słyszysz różnicę, to zripuj jakąś oryginalną płytę którą masz dobrym programem (np.EAC) z ustawoną korekcją błedów. Później skompresuj to dobrym kodekiem (np. LAME) z dobrze ustawionymi parametrami. I dopiero wtedy porównuj. Najlepiej żeby płyty zmieniał kto inny, bo siła sugestii może Cię okłamać

 

 

No napewno slepy odsluch to jedyna roznica :?: Ale spojzmy prawdze w oczy ile znasz miejsc z ktorych mozna pobrac tak przygotowane pliki jak piszesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spojzmy prawdze w oczy ile znasz miejsc z ktorych mozna pobrac tak przygotowane pliki jak piszesz ??

 

No właściwie tylko jak je sobie zrobisz samemu to masz pewnoeść tej jakości :D No i tak do tego podchodzę: żeby nie wozić sterty płyt w schowku, sam je ripuję i kompresuję.

Jeszcze póki jadę do sklepu albo do pracy to mogę sobie wziąć ulubioną płytę lub dwie. Ale jak jadę na wakacje to musiałbym brać walizeczkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc DXZ778 będzie lepsze od CDA-9885R, a może warto dołożyć 100 do 9886R ??

778 będzie "praktyczniejszy" od 9886, a tym bardziej od 9885. Clarion ma już wbudowaną zwrotnicę aktywną(2/3 drożną) i korekcję czasową. Żeby z tego skorzystać w przypadku 9886 trzeba dokupić procek imprint. 9885 nie jest nawet imprint ready

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ze to ze 9884 wtedy mozna bylo kupic nowke za niecałe 800 PLN a procka i mic'a za 650 PLN, calosc polaczona ze soba oferowala min. to co 9887r a komplecie kosztowalo mniej niz 9887R

 

jednak majac teraz do wyboru to z tych 3 alpinek wolabym wlasnie clarka 778/788 ewentualnie poszukalbym jakie 789X, tylko teraz tez "paździerz" na allegro i ceny z dupy, dlatego chyba obecnie do 700 pack +-100 to clarek jest bezkonkurencyjny,

 

Caly czas sie zastanawiam czy dobrze robie ze chce sprzedaz Clarka (juz aukcje allegro wycofałem) na razie siga nie zmieniłem ale naprawde nie ma obecnie nic ciekawego na aukcjach za to ceny ida w gore jak grzyby po deszczu.... ehhhh :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no generalnie tez fajne radio ale powiem szczerze ze ta oferta za 775PLN to podejrzana. Zero info na temat czy ma fakture zakupu, pudełko i wszystko, poza tym gosc z jednym komentarzem.

No ja nikomu ni bede mowil jak ma robic ale ja omijam takie aukcje bokiem.

Z tego co widziałem to P88RS w uzywce srednio chodzi w ok. 1k PLN (+-50 PLN), caly czas wrzucam sobie do obserwacji zeby miec wlasnie ceny w jakich dane modele chodza, zeby pozniec wiedziec czy kogos np. nie popier**** jak wystawi jakas cene z kosmosu, czy np., cena nie jest zbyt niska co mogloby sugerowac ze moze jest cos nie tak. Czasami faktycznie mozna trafic na okazje (no ale ja w to nie wierze).

Wole dac srednia rynkowa za cos i miec wieksze prawdopodobienstwo ze jest ok niz sie przejechac na okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas sie zastanawiam czy dobrze robie ze chce sprzedaz Clarka (juz aukcje allegro wycofałem) na razie siga nie zmieniłem ale naprawde nie ma obecnie nic ciekawego na aukcjach za to ceny ida w gore jak grzyby po deszczu.... ehhhh :P

 

A ja się szczerze zdziwiłem, jak pisałeś, że masz na Clarku mało basu. Nie wiem czym to masz spowodowane, ale ręczę, że nie klarka to wina. Potwierdzam własnym przykładem - u mnie pod tym klarkiem chodzi MDS08 co prawda w BR, ale sam jedyny i w sedanie. 120 RMS. I powiem, że nie wiem kim trzeba być, żeby u mnie wymagać więcej basu. A Clarek chodzi na sub-volume 0, gain na wzmaku na subie jest na połowie, a nawet mniej. Tak że sprawdź u siebie instalację, naprawdę coś musi być z nią nie tak, skoro masz basu za mało.

 

[ Dodano: 2009-05-07, 00:05 ]

a ze to ze 9884 wtedy mozna bylo kupic nowke za niecałe 800 PLN a procka i mic'a za 650 PLN, calosc polaczona ze soba oferowala min. to co 9887r a komplecie kosztowalo mniej niz 9887R

 

A to w ogóle jest tragikomedia musicalowa, bo to co mówisz, to jeszcze nie wszystko. Żeby taką 9887R zestroić, to KTX-100EQ kosztuje 600 PLN. Czyli płacisz za Imprint z radiem 1600-2000, a potem jeszcze 600 za kabelki i płytkę i gniazdka. Na początku myślałem, że coś się pomyliłem, że to proc cały PXA-H100 kosztuje 600, a zestaw kalibracyjny do 9887 to KTX-H100 i koszt jego to jakieś 140. Ale nie - zestaw kalibracyjny do 9887R to KTX-100EQ i zobaczcie sobie, ile on kosztuje na przykład tutaj Czyli generalnie są alternatywy:

 

- 9887R + KTX-100EQ

- 9886 + PXA-H100 + KTX-H100

 

Łatwo sobie policzyć ile co kosztuje.

 

Kurde, rozumiem, że 9887 to dobre radio, ale żeby wyceniać go na 2600 nowe? Z taką kasą to ludzie patrzą już w stronę HX-D2 używanego, który i obok tej alpiny nie stoi klasowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas sie zastanawiam czy dobrze robie ze chce sprzedaz Clarka (juz aukcje allegro wycofałem) na razie siga nie zmieniłem ale naprawde nie ma obecnie nic ciekawego na aukcjach za to ceny ida w gore jak grzyby po deszczu.... ehhhh :P

 

A ja się szczerze zdziwiłem, jak pisałeś, że masz na Clarku mało basu. Nie wiem czym to masz spowodowane, ale ręczę, że nie klarka to wina. Potwierdzam własnym przykładem - u mnie pod tym klarkiem chodzi MDS08 co prawda w BR, ale sam jedyny i w sedanie. 120 RMS. I powiem, że nie wiem kim trzeba być, żeby u mnie wymagać więcej basu. A Clarek chodzi na sub-volume 0, gain na wzmaku na subie jest na połowie, a nawet mniej. Tak że sprawdź u siebie instalację, naprawdę coś musi być z nią nie tak, skoro masz basu za mało.

 

chodzi tez juz u mnie git. Ja na sub-volume ma +4 ale gain na wzmaku od suba tez jest 50%, daje rade......

 

[ Dodano: 2009-05-07, 00:05 ]

a ze to ze 9884 wtedy mozna bylo kupic nowke za niecałe 800 PLN a procka i mic'a za 650 PLN, calosc polaczona ze soba oferowala min. to co 9887r a komplecie kosztowalo mniej niz 9887R

 

A to w ogóle jest tragikomedia musicalowa, bo to co mówisz, to jeszcze nie wszystko. Żeby taką 9887R zestroić, to KTX-100EQ kosztuje 600 PLN. Czyli płacisz za Imprint z radiem 1600-2000, a potem jeszcze 600 za kabelki i płytkę i gniazdka. Na początku myślałem, że coś się pomyliłem, że to proc cały PXA-H100 kosztuje 600, a zestaw kalibracyjny do 9887 to KTX-H100 i koszt jego to jakieś 140. Ale nie - zestaw kalibracyjny do 9887R to KTX-100EQ i zobaczcie sobie, ile on kosztuje na przykład tutaj Czyli generalnie są alternatywy:

 

- 9887R + KTX-100EQ

- 9886 + PXA-H100 + KTX-H100

 

Łatwo sobie policzyć ile co kosztuje.

 

Kurde, rozumiem, że 9887 to dobre radio, ale żeby wyceniać go na 2600 nowe? Z taką kasą to ludzie patrzą już w stronę HX-D2 używanego, który i obok tej alpiny nie stoi klasowo...

 

a no widzisz, byłem blisko dlatego tym bardziej twierdze ze w cenie do 1k PLN do Clarek jest najlepsza opcja z takich "swieżaków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...