Skocz do zawartości

CA w Mazda 323F by SUERTE


suerte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak na marginesie to sie ciesze ze w moich Caliberkach jest regulacja tweeterow na zwrotce :) bo inaczej przy chuj... doborze gwizdkow bylbym niezle wkurwi..... :D najgorsze co moze byc to chuj.... gwizdek typu hertz z serii esk :] sorry ale to jest najbardziej wkurw.... tweeter jak dla mnie :D

 

Przypomina mi się w związku z tym kawał:

 

Idzie sobie ksiądz po wsi i nagle widzi, jak chłop z toporem, piłą, gwoździami kombinuje coś u siebie na ogródku. Ksiądz myśli, żeby się zintegrować z ludem prostym - podchodzi i zaczyna zagadywać: "Co robicie synu? Widzę, że jakieś prace wykonujecie?". Na to chłop: "Ano tak, proszę księdza - kibel sobie tutaj naprawiam, bo mi się stary rozje..ł". Ksiądz speszony nienormatywną leksyką chłopa próbuje go naprowadzić na słuszną drogę: "Oj synu, a nie moglibyście tego jakoś inaczej - jakoś bardziej owinąć w bawełnę?" Na to chłop: "A i co ksiądz pierd.li? Po co mam owijać w bawełnę - dechami opierd.lę naokoło i ch..j!"

 

:D

 

Ale do rzeczy.

 

suerte ten zestawik ci polecam :D :

MOREL - Tempo 6

- http://www.soniadraga.com...54e41c48b6b2745 :D

glosniczki wymiataja konkret, bo mialem przyjemnosc je uslyszec :P i sam sie bije w piers ze ich durny nie kupilem sam ale moze w przyszlosci zmienie Caliber'a na Morel'a :D bo to bedzie sama przyjemnosc :D poki co jednak zbieram kase na RE Audio SX-15 D2 i STEG K2.02 :]

 

Całkowicie potwierdzam. Jak na tę cenę, to głośniczki bardzo muzykalne i całkiem niezłe. Właśnie jestem w trakcie odsłuchu pod RM-em V41 i całkiem nieźle im idzie. Tylko o jednym trzeba pamiętać:

- to są głośniki do współpracy z subem

- raczej wymagają jakiegoś porządniejszego wzmaka

- raczej nie nadają się do łupaniny - mają za mało "poweru" na to. Ale do kulturalnej muzyki - jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są głośniki do współpracy z subem
a moze to przez Twojego rm'a??? Sprobuj zapiac im jakiegos sold'a i porownac... Musimy sie kiedys spotkac, chciałbym odsłuchac szczególnie rm'a i porownac jak sie ma do jr...

 

Powiem tak - ustawiłem im cięcie na 100 Hz i poniżej puściłem na suba, ponieważ czytałem, że właśnie w taki sposób spisywać się będą najlepiej. Nie dawałem im basu, bo nie chcę męczyć ich, jak są jeszcze nowe. Ale to dopiero pierwszy dzień, kiedy je odpaliłem w samochodzie - więc jeszcze się nie testowało różne rozwiązania. Trzeba spróbować je pociąć nieco niżej, wyżej, pokombinować ze zwrotnicą w radiu, regulacją fazy suba, korekcjami czasowymi na suba i kanały lewy prawy, regulacją tweetera na zwrotnicach. Jest jeszcze duuużo kombinowania :) Ale o tym już nie tutaj - tutaj to offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj uporałem się z tym nieporządanym dźwiękiem o którym wspominałem w pierwszym poście. Rozebrałem po raz kolejny boczek i podkleiłem maskownice które były baaardzo luźne i brzęczały, gdy głośnik dostał troche więcej niskich :D

 

tutaj fotka z tego zabiegu :padam: pierw chciałem to zakleic jakimś klejem typu "kropelka" ale jednak nie dało rady, więc zrobiłem to w inny sposób :D podgrzałem zapalniczką ten plastik, po czym rozprowadziłem go uzyskując tym samym coś na wzór plastikowego nitu :D efekt - zadowalający :D

 

http://img91.imageshack.us/img91/3729/dsc00428e.jpg

 

następnie wpadł mi do głowy inny pomysł, aby zmniejszyć ryzyko nieporządanych dźwięków wydawanych np podczas uderzania boczka o drzwi (blache, dekarke), co możę byc nieprzyjemne dla ucha, dokleiłem do dystansu i w kilku innych miejscach gąbkę, aby amortyzowała że tak powiem wibracje powstałe podczas sluchania muzyki. Po pierwszych odsłuchach widać różnice, nie ma już żadnych "brzdęków", myślę że to głównie zasługa podklejonych maskownic, ale kto wie czy ta gąbka też czegoś nie dała :)

 

tak to wygląda

 

http://img91.imageshack.us/img91/3374/dsc00429w.jpg

http://img91.imageshack.us/img91/2836/dsc00431l.jpg

 

dzisiaj jazda autkiem słuchając muzyki jest o wiele przyjemniejsza niż przed tym zabiegiem :D))

 

[ Dodano: 2009-05-04, 16:27 ]

mam pytanko, w związku z moimi planami co do rozbudowy systemu CA w moim bolidzie :D zastanawiam się czy do tych helixów z przodu dokupić w najbliższym czasie jakiś dwukanałowy piecyk i w późniejszym czasie dokupić jakiego monobloczka pod tube? czy lepiej dozbierać troche kasy i zakupić jakiś 4 kanałowy piec i później ciagnac nim przód i suba w mostek? jakie rozwiazanie jest lepsze? czekam na porady, dzięki z góry :D pzdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...