Skocz do zawartości

Opinie o Infinity Kappa 12 VQ


Soviet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać o Wasz opinie na temat głośnika Infinity Kappa Perfect 12 VQ jedna cewka 4 ohm 400W RMS regulowany współczynnik Qts. Głośnik wyjściowo będzie grał w dość dużej obudowie ciśnieniowej. Zasilany byłby wzmakiem Infinity 1600A 400W@4ohm.

 

Co myślicie o takim połączeniu a przede wszystkim głośniczku? Dużo porteafi?

 

Pozdrawiam

 

http://www.productwiki.com/upload/images/infinity_kappa_perfect_10vq-400-400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchałem tego głośniczka ... ah oh uh ... zajebitnie mi sie podobał. Grał dwa takie w dwóch połączonych skrzynkach zamkniętych po ~35 L każda. Bardzo fajny głośniczek. Grał dość mięsiście jak na rozwiązanie typu Closed. Jest bardzo lekki. Ogólne wrażenie jak najbardziej pozytywne. No i (co musialłem przetestować :):] ) przyjmuje na klatę 1kW i nic mu sie nie dzieje :D

 

pozdro!

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio okazje posłuchać tego głośnika a dokładniej to dwóch takich :]

Wspomagam technicznie pewnego klienta, który to właśnie dwa takie głośniczki sobie zakupił i za moją namową zostały one zamontowane w skrzyni zamkniętej dzielonej 2X30L (o ile dobrze pamiętam), głośniczki zasilane są JBL BPX 1100.1 a samochód to MEGANE II 3D

Mogę powiedzieć po wstępnym odsłuch że jest to przetwornik godny zainteresowania, reprezentuje sobą w tej konfiguracji szybki precyzyjny bas a kiedy potrzeba to potrafi nie źle zatrząść samochodem - w megance przednia szyba się gnie razem z początkiem dachu (pierwszy raz coś takiego na oczy widziałem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że na 2xkappa to mnie nie stać :) Ale myślę że i 1 da radę... Teraz kwestia pieca, nie jestem pewien czy kupować tego Inf 1600A czy może coś z zupełnie innej stajni, patrzyłem porównywalne Stegi Hifonicsy Helixy sam nie wiem. W grę wchodzi używka bo kieszeń płytka. Sinuslive Sla-1500 już odrzuciłem po konsultacji z "znajomym".

 

 

Skrzyneczka prawdopodobnie będzie z dębowego drewna 28 mm.

 

[ Dodano: 2009-04-27, 09:56 ]

Doradzicie coś apropo pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...