Skocz do zawartości

sygnał RCA w Clarionie DXZ778RUSB???


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

Mam do was pytanie czy ktos z Was sprawdzal ile realnie w radiu Clarion DXZ778 RUSB jest V na wyjsciu RCA. Producent podaje ze 6V ale czesto to co podaje producent a jak jest naprawde to dwie rozne sprawy.

 

Dlaczego pytam? Generalnie dowiedziałem sie od "mądrzejszych w tym temacie ode mnie" ze Gain na wzmaku to dokladnie nie jest swego rodzaju pokrętłem od głośnosci tylko ustawieniem czułosci na wejsciu poprzez RCA jakie generuje jednostka sterujaca i taka wartosc powinno sie mniej wiecej ustawic na wzmacniaczach (przepraszam moglem cos pokrecic ale tak to zrozumiałem)

 

 

takze nie do konca jest tak ze: ustaw sobie w radiu ok. 75% mocy i krec gainem do momentu usłyszenia trzaskow wtedy delikatnie cofnij gain i mozna przyjac ze takie ustawienie jest ok. Moze i jest to jakis sposob ale troche inaczej sie ma do tego co napisałem wyzej.

 

Mam wlasnie wzmacniacze z gainem z przedziału od 6V do 0.1V i majac to radio ustawione mam te gain'y na ok. 50%. Czyli generalnie tak z dupy, i mnie wiecej jakos to gra.

 

chciałbym sie wlasnie dowiedziec czy ktos realnie mierzył jakas aparatura ile faktycznie wysyła w/w Clarion na RCA zebym mogl ustawic to na wzmaku i ewentualnie delikatnie krecic na - lub + zeby dostawac przod do suba.

 

jesli tak to bylbym wdzieczny za informacje.

 

Pozdrawiam,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A samemu zmierzyć Zaratustra nie pozwala? :) Miernik i jazda :)

 

A tak na serio - dziś będę montował swojego 788 już ostatecznie, więc zmierzę miernikiem po zamontowaniu i tutaj napiszę.

 

Pozdro.

 

taaaa Zara.... cos tam . Nie mam miernika i nie znam sie na tym. Nawet nie wiem jaki musiałbym bym kupic, jak ustawic "pokrętełko" i gdzie dotknac czarnym a gdzie czerwonym. Takimi urzadzeniami sie nie bawilem.

 

Wiesz jak to moj teść (technikum-polibuda) mawia czesto w takich przypadkach: "Jak on ma to wiedziec jak on po liceum i po uniwerku" :)

 

Dlatego zapytałem, moze ktos to juz robił.

 

Ale fajnie ze dasz znac, czekam z niecierpliwoscia na info

 

Pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badaj voltomierzem w zaleznosci od czestotliwosci i jakosci czestotliwosci..Tylko wtedy mozesz ustawic sobie wszystko bardzo dokładnie.. Ja z 5V wyjscia na wzmaka wyciągalem nawet 7V-zabójstwo dla wzmaków i głosników.. ze skali 0-8 odpuszczałem skale "2" w dół i napiecie sie ładnie normalizowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj disaster3, mam do ciebie pytanie. Otóż zamontowałem sobie dziś Clarka 788 i odpaliłem do testu. W związku z czym mam pytanie odnośnie podświetlenia. Zmieniłem sobie kolor na zielony, bo mi pasuje pod podświetlenie deski i w momencie, kiedy radio chodzi, to kolor jest rzeczywiście zielony. Jak radio wyłączam, a mam w tym czasie załączone światła - przyciski zostają świecić na zielono, a ekran gaśnie. OK. Jak wyłączam światła - wyłącza się podświetlenie radia na amen. To też OK. I teraz uwaga. W momencie, kiedy znów włączam światła, to przyciski na radiu znowu się zapalają, ale na czerwono. I nie wiem czemu. Jak uruchamiam radio - kolor się zmienia na zielony, jak mam ustawiony w opcjach. Innymi słowy - kiedy radio jest wyłączone i zapalam światła w samochodzie - przyciski zaczynają świecić, ale z nie wiadomo jakiej racji na czerwono. Żeby zrozumiały, że muszą świecić na zielono muszę włączyć radio - wówczas zaczynają świecić na zielono.

 

O co chodzi? Da się to jakoś zmienić? Miałeś też podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj disaster3, mam do ciebie pytanie. Otóż zamontowałem sobie dziś Clarka 788 i odpaliłem do testu. W związku z czym mam pytanie odnośnie podświetlenia. Zmieniłem sobie kolor na zielony, bo mi pasuje pod podświetlenie deski i w momencie, kiedy radio chodzi, to kolor jest rzeczywiście zielony. Jak radio wyłączam, a mam w tym czasie załączone światła - przyciski zostają świecić na zielono, a ekran gaśnie. OK. Jak wyłączam światła - wyłącza się podświetlenie radia na amen. To też OK. I teraz uwaga. W momencie, kiedy znów włączam światła, to przyciski na radiu znowu się zapalają, ale na czerwono. I nie wiem czemu. Jak uruchamiam radio - kolor się zmienia na zielony, jak mam ustawiony w opcjach. Innymi słowy - kiedy radio jest wyłączone i zapalam światła w samochodzie - przyciski zaczynają świecić, ale z nie wiadomo jakiej racji na czerwono. Żeby zrozumiały, że muszą świecić na zielono muszę włączyć radio - wówczas zaczynają świecić na zielono.

 

O co chodzi? Da się to jakoś zmienić? Miałeś też podobnie?

 

heja, wiesz co nie mialem takiej jazdy ale jeszcze sprawdze te wszystkie opcje, ktore Ty podajesz (włącz, wyłącz, zapal, pójdź na fajke.... :) ) a tak na powaznie ja tez zmieniłem opcje kolorów na "bursztynowy" bo u mnie jest taki kolor w desce.

Dzisiaj zobacze jak bede wracal z roboty i dam znac, czy w ktoryms momencie zmieni mi sie kolor na inny niz mam ustawiony w radiu.

 

Pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.W.W, może się nie znam, ale może tak się dzieje, jak nie masz podpiętego napięcia stale pod memory? może masz po stacyjce? objawem są kasujące się zapisane stacje radiowe w większości radii, ale sam miałem clarka, co leżał odpięty 1 dobę i pamiętał stacje, czyli miał w środku baterię, która podtrzymuje pamięć, ale u Ciebie może nie pamięta koloru klawiszy? pozdrawiam Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podpięte zasilanie, podtrzymanie i uruchamianie (czyli kable żółty i czerwony z kostki ISO) bezpośrednio do zasilania :) Specjalnie przepinałem złączki na kostce po to, by mi radio działało również na postoju, a nie tylko przy stacyjce. Tak więc stacje się nie kasują, ustawienia się też nie kasują - jedynie podświetlenie przycisków.

 

Mam takie przeczucie, że po prostu jest na to jakaś opcja gdzieś w menu, a ja nie wiem gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, faktycznie, sprawdzilem u siebie u mnie tez tak jest :) tylko nie zauwazylem tego od razu bo tak jak wspominalem mam bursztynowe podswietlenie. Jak zapale tylko swiatla i wlacze radio od razu sie zmienia na moj kolor tylko przejscie jest lagodniejszy niz u D.W.W bo u mnie nie ma zielonego, niebieskiego czy fioletowego......

 

hehe ale opcja..... :]:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, faktycznie, sprawdzilem u siebie u mnie tez tak jest :) tylko nie zauwazylem tego od razu bo tak jak wspominalem mam bursztynowe podswietlenie. Jak zapale tylko swiatla i wlacze radio od razu sie zmienia na moj kolor tylko przejscie jest lagodniejszy niz u D.W.W bo u mnie nie ma zielonego, niebieskiego czy fioletowego......

 

hehe ale opcja..... :]:D

 

To mnie nie pociesza :] To znaczy, że pewnie się nic z tym nie da zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak. A sprawdzales moze przy okazji napiecie RCA?

 

Jeszcze nie :) Na razie tylko wrzuciłem, odpaliłem, sprawdziłem czy działa i już. Teraz muszę to jakoś sensownie wszystko zamocować, wykończyć itd. Ale napięcie sprawdzę, nie zapomniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do użytkowników 778; nie mam instrukcji a podłączyłem zestaw blt 443 i nie wiem co dalej, mruga mi na niebiesko czyli zasilanie mam i jeszcze jedno: który kolor RCA jest do wzmacniacza subofera ? różowy ? sorki za off, również nie znam się na miernikach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do użytkowników 778; nie mam instrukcji a podłączyłem zestaw blt 443 i nie wiem co dalej, mruga mi na niebiesko czyli zasilanie mam i jeszcze jedno: który kolor RCA jest do wzmacniacza subofera ? różowy ? sorki za off, również nie znam się na miernikach

 

z tego co pamietam to ten najkrotszy komplet RCA to subwoofer (chyba różowy o ile sie nie myle)

 

@D.W.W

 

jakis update'cik w sprawie napiecia :P miales chwile zeby sprawdzic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D.W.W

 

jakis update'cik w sprawie napiecia :P miales chwile zeby sprawdzic....

 

Tak, sprawdzałem, ale jakoś mi miernik nic nie pokazał :P Tylko wartości biegały bez sensu całkowitego. Skala najmniejsza dla prądu zmiennego u mnie tam 200V, miernik najtańszy z możliwych. Chyba się nie nadaje do takich zastosowań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to pokazywał prawdę, czyli napięcia chwilowe, ale że słuchamy muzyki a nie melodyjnego ciągłego buczenia stąd ten problem.

Według mnie do zmierzenia napięcia na wyjściu należy posłużyć się utworem testowym, nie wiem dokładnie jakiem, powiedzmy 1kHz, mamy wtedy ciągły sygnał w czasie (słyszymy buczenie? nie wiem:P), ale nie należy podłączać głośników/wzmacniacza, zrobić max głośno, a na wyjściu radia powinno być wtedy stałe, maksymalne napięcie, i nam nie będzie ono skakać w rytm muzyczki

Tak uważam. Częstotliwość prawdopodobnie powinna być inna, nie mam pojęcia dokładnie jaka, nie krzyczeć na mnie;) pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do zmierzenia napięcia na wyjściu należy posłużyć się utworem testowym, nie wiem dokładnie jakiem, powiedzmy 1kHz, mamy wtedy ciągły sygnał w czasie (słyszymy buczenie? nie wiem:P), ale nie należy podłączać głośników/wzmacniacza, zrobić max głośno, a na wyjściu radia powinno być wtedy stałe, maksymalne napięcie, i nam nie będzie ono skakać w rytm muzyczki

Tak uważam. Częstotliwość prawdopodobnie powinna być inna, nie mam pojęcia dokładnie jaka, nie krzyczeć na mnie;) pozdrawiam Tomek

Masz rację, żeby to poprawnie zmierzyć trzeba zapuścić sinus.

Nikt tylko nie wziął na poważnie mojego postu, a szkoda.

Tanie mierniki mają problem z pomiarem powyżej 100Hz, a najlepiej byłoby zapuścić sinus 50Hz(czyli tyle ile w sieci), wtedy miernik miałby najmniejszy problem.

Co innego jak mamy miernik z true rms, wtedy taki miernik nie ma takich problemów z f np. 1kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie analogowy Ja nawet nie chcę wiedzieć, ile by taki kosztował

http://www.allegro.pl/search.php?string=tr...amp;category=18

Najtańszy 190zł, górnej granicy nie będę podawać.

 

Ściągnij sobie sinus 50-60hz, nagraj na płytę i puść to w radiu. Zrób wtedy pomiar, będzie on powiedzmy, że wiarygodny(nadal nie będziesz wiedział czy przypadkiem nie masz już przesteru na wyjściu)

O konkretny sinus może poprosić chociażby invalida:

http://strefacaraudio.pl/forum/topics3/cze...towe-vt4925.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...