Skocz do zawartości

różnica między CLARION DXZ778RUSB a DXZ788RUSB? sub do 160w


tomekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam wzmacniacz Hifonics Warrior Eagle(4x50w/2x160w), głośniki SinusLive SL 160 + NEO 25S, wygłuszone drzwi i dach, porządne kabelki, samochód kombi Mitsubishi Lancer;) czerwona strzała:P

 

miałem wcześniej radyjko clariona DRX9575Rz (stary deck na audio Cd) i grało świetnie, ale radio się uszkodziło, zmieniłem na clarion DXZ558RMP i gra nieco gorzej (ogólnie czysto i znośnie, ale ma chyba 0,2V wyjścia, i do tego dźwięk jest nieprzyjemny, przesterowany jak się zrobi bardzo głośno), chciałbym je zmienić, zainteresowałem się tymi dwoma radiami, i chciałbym wiedzieć:

 

1. jaka jest między nimi różnica : CLARION DXZ778RUSB a DXZ788RUSB??? poza ceną i nazwą:)

 

2. czy zauważę wyraźną poprawę, gdy zastosuję któreś z nich? jak słabą, to sobie odpuszczę

 

3. wzmacniacz puki co pracuje w mostku, pełne pasmo, ale zastanawiałem się nad podłączeniem przodu pod 2x50w (hlf), a na mostek (lpf) małego suba jakiś 20-25cm w zamkniętej obudowie, tylko jaki? jestem pewien, że mi doradzicie oddzielny, mocniejszy wzmacniacz do suba, bo dzwięk będzie lepszy, dynamiczniejszy, ale czy ogólnie grzechem będzie tak zrobić?:hyhy: wzmacniacz ma potencjał, a ja nie przepadam za ogromnymi pokładami basu, br odpada i oczywiście z kasą krucho, prosiłbym możliwie dobrze w miarę tanio, chwilowo nawet na re audio RE-10 mnie nie stać a swoją drogą uważam, że by pasował

 

z góry wszystkim dziękuję za wypowiedzi, pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) hmm, 778 ostatnio na alledrogo poszło za 460zł, a za 788 ludzie sobie życzą po 800zł więc głównie to mnie zastanawia,

3) a jak z tym subem, starczy mu prądu? albo może jest coś lepszego i tańszego od re-10? czy tylko w snach? da się taniej kupić nówkę niż za 250zł?

dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) hmm, 778 ostatnio na alledrogo poszło za 460zł, a za 788 ludzie sobie życzą po 800zł więc głównie to mnie zastanawia,

3) a jak z tym subem, starczy mu prądu? albo może jest coś lepszego i tańszego od re-10? czy tylko w snach? da się taniej kupić nówkę niż za 250zł?

dzięki za odp

 

ad.1 Jesli faktycznie za tyle poszlo to albo desperat albo radio z "przeszloscia" (moze z jakas ukryta wada) lub nie zorientowal sie ze aktualne ceny z magazynow praktycznie na wszystko poszly w ok 300 PLN w gore.

Druga sprawa moze radio bylo w uzytku juz ponad rok lub wiecej i nosilo duzo "znamion" ze bylo dosc mocno uzywane.

Generalnie jedna cena nie ma co sie sugerowac bo takie okazje, rzecz jasna ze sie zdarzaja ale bardzo rzadko, tylko na okazje rowniez trzeba uwazac

Jeszcze ok. 1 miesiac temu 788 nowke na gwarancji ze sklepu (na allegro mozna bylo kupic za ok 999 PLN), teraz ponizej 1300 PLN nowego tam nie znajdziesz.

A roznica miedzy 778 a 788 jest praktycznie zadna. 1-sza to rok modelowy 2007 druga rok modelowy 2008, przyciski do podglasniania w 778 sa srebrne a 788 czarne no i cos zaktualizowali odnosnie dodatkowych urzadzen laczacych sie przez Cenet czy cos takiego. Poza tym zadnych innych roznic nie. Funkcje, granie, wlasciwosci to doslownie to samo, nic nie zmienili.

Dlatego bardziej oplaca sie kupic model 778 poniewaz mozna go troche taniej wyrwac niz 788 a tak dokladnie to jest to to samo radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A roznica miedzy 778 a 788 jest praktycznie zadna. 1-sza to rok modelowy 2007 druga rok modelowy 2008, przyciski do podglasniania w 778 sa srebrne a 788 czarne no i cos zaktualizowali odnosnie dodatkowych urzadzen laczacych sie przez Cenet czy cos takiego. Poza tym zadnych innych roznic nie.

 

Jeszcze jest różnica w sposobie połączenie iPoda. W 788 można go pchać od razu do USB, a w 778 - nie. Ale kto by tam używał iPoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, 1-sze co sie rzuca w oczy (moze sie myle a moze nie):

Brak polskiej intrukcji obslugi wiec radio pewnie kupione zagranica,

Brak gwarancji (przynajmniej nie wspomniane w aukcji)

Nie wiadomo kiedy kupione i czy dlugo juz bylo "meczone"

 

te kilka czynnikow maja znaczacy wplyw na cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...