Skocz do zawartości

Infinity REF 1250/60w vs. MB Quart DWH 302


maximus1919
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w zamierzeniach miałem kupić Głośnik infinity ref1250/60w i wzmak Car Power 1502 ale ostatnio facet ze sklepu z car audio wymyślił mi że ciekawszym ale droższym rozwiązaniem będzie ten MB Quart DWH 302... :) poradzcie mi czy faktycznie będzie taka duża róznica w jakości dzwięku, konkretnego uderzenia i jakości tych 2 głośników?? Ps. jaki wzmak będzie odpowiedni do tego MB Quart-a (jak możecie to podajcie pare propozycji :] )?? Jeśli się przyda to sprzęcik będzie grał w Hondzie civic 94r. HB przy pionieerze deh-3900mp 4x50W (nutka mniej więcej: dance,pop,techno,trans i radio) :)

 

Prosze o jakąś konkretną radę (jeszcze jedno; zestaw infinity około z montarzem 850zl a MB Quart-a 1100zl) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odczujesz roznice to juz zalezy jak wnikliwy masz sluch , sa ludzie ktorzy nie zobacza roznicy ostatnio uslyszlem ze moj stary sub helixa z najnizszej seri za 300zł gral lepiej nin moj obecny RF P3 za prawie 800zł , tez wiele zalezy od tego ile innych systemow slyszles jakai masz porownanie do lepszych i gorszych systemow , w tym zestwie ktory ci proponuja wzmak jest napewno daleki od jakosciowego i i jego moc zawyzona o 96wat :P

MB Quart jest troszke bardziej jakosciowym glosnikiem od infinity

 

[ Dodano: 2009-04-20, 00:47 ]

Zeby dawac propozycje musze wiedziec czy uzywany sprzet wchodzi w gre ? Powiem ci ze jezeli z montarzem kablami , bespiecznikiem chca od ciebie 8560zł za pierwszy zestaw to powiedz co to za zaklad bo w tej cenmie to na allegro nie kupiusz takiego zestawu albo bardzo na styk bo sub to jakies 450zł a wzmak dobre 430zł wiec juz dozej + zestaw kabli 100zł to masmy prawie 1000zł a u nich taniej :D Powiedz gdzie to tyo pojade sobie poogladac sprzety :)

 

[ Dodano: 2009-04-20, 00:51 ]

Ale swoja droga to niezly walek ze skrzynia sub kosztuje 450zł a bez 300zł a skrzynie za 50zł sobie mozna zrobic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym infinity jest tak że tego car powera mi proponowano właśnie u was na strefacaraudio.pl a oni mi zaproponowali inny wzmacniacz bo do cp ciężko później z klamotami jak sie spierniczy :P Uzywki za bardzo w gre nie wchodzą (bynajmniej napewno nie głośnik, wzmachol jeszcze może być używany) A jesteś w stanie zaproponować mi jakiś dobry i w miare sprzęt?? Widzę że jesteś z Poznania tak jak ja :P więc pewnie będziesz wiedział gdzie jest rondo obornickie i z tamtąd jak byś jechał do suchego lasu to zaraz za Orlenem po prawej stronie zajmują się instalacją Car Audio :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś z Poznania tak jak ja więc pewnie będziesz wiedział gdzie jest rondo obornickie i z tamtąd jak byś jechał do suchego lasu to zaraz za Orlenem po prawej stronie zajmują się instalacją Car Audio :)
Audio Complex :P

Chyba to nie jest audio complex :niepewny: audio complex jest na Dąbrowskiego :] a oni się bodajrze nazywają MAXPOL :niepewny:

 

Ps. No właśnie mają mi coś dobrać żeby dobrze grało i żeby było tansze niż ten car power :) Do tysiaka i nie mam kompletnie nic :P Inwestuje od podstaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze że napewno zależy bo to też mi zaproponowali :) ale boję się tylko tego że ja zostane przy tym zestawkie jaki mi się spodoba a w realiach może się okazać że ten wzmak będzie np. za mocny (źle ustawiony) i w konsekwencji przy głośniejszym słuchaniu spali mi głośnik... :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazać że ten wzmak będzie np. za mocny (źle ustawiony) i w konsekwencji przy głośniejszym słuchaniu spali mi głośnik...

Jedna uwaga, trudniej spalić głośnik mocniejszym wzmacniaczem od głośnika, niż słabszym. Wynika to z jednej prostej rzeczy, a mianowicie zniekształceń. Słabszy wzmacniacz musisz bardziej rozkręcić, a co za tym idzie łatwiej wpadnie w przester, mocniejszy wzmak zamiast rozkręcać gain na 3/4 jak w przypadku słabszego, ustawisz np. na 1/2. Wzmak odda podobną moc, z tym, że ten mocniejszy będzie mieć zapas mocy dla sytuacji gdzie będzie potrzebne mocniejsze uderzenie. W tym samym momencie słabszy wzmacniacz może wpaść w przesterowanie, a to jest znacznie bardziej szkodliwe niż 20-30% większa moc ale czystego sygnału podana przez chwilę.

 

Dobrym przykładem jest tu np. mastah22, który 2xRE Audio RE-10S4 zasila mono rockforda, który przy 2ohm ma 720W RMS, dodam tylko, że jeden RE-10 ma 175W RMS.

 

Co do ustawienia to wystarczy popatrzyć na głośnik. Jeśli głośnik dostanie dużych wychyleń to znaczy, że albo wzmacniacz nie radzi sobie z kontrolą nad głośnikiem, albo wpada w przesterowanie(zakładam, że obudowa jest wykonana poprawnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawienia to wystarczy popatrzyć na głośnik. Jeśli głośnik dostanie dużych wychyleń to znaczy' date=' że albo wzmacniacz nie radzi sobie z kontrolą nad głośnikiem, albo wpada w przesterowanie[/quote']

Po czym to rozpoznać?? Widać to jakoś czy jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac i slychac ze wewbrana lata jak szmata zamiast udezac w kontrolowany zwarty sposob , i poprostu nie sluchaj slepo wszystkiego co gadaja tylko porownuj parametry nie daj sobie wcisnac wzmaka ktory ma mniej mocy RMS niz glosnik niech ma tyle samo albo wiecej o jakies 20%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowali mi takie coś: wzmak PYLE PLA-2220 tj. tutaj http://www.elektrik.pl/pyle/wzmacniacz/sam...220-p-1223.html

i skrzynia z Bass Reflexem MB Quart DWH 302 tj. tutaj http://www.allegro.pl/item606023848_mb_qua...er_12_cali.html :) Puka ładnie ale to jest mój pierwszy zestaw więc nie mam jako takiego pkt. odniesienia tylko własną ocene :rotfl:

 

Co sądzisz na takie zestawienie sprzętu?? A radyjko jak co Pioneer DEH-3900MP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...