Skocz do zawartości

Jak zestroić zestaw i jaki sub?


pietro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam w aucie radio alpiny cde z hpf (60,80,100,200), w drzwiach helixy 62.1, wzmacniacz philpsa 4x50 (2x130, HPF,LPF - 60,80,100,120) (mono l+r, mono r, stereo)

W bagażniku ma wylądować subwoofer (najprawdopodobniej będzie to MDS).

Znajomy ma w skrzynce br mdsa 08. Chciałbym podłączyć go u siebie i odsłuchać przed kupnem takiego głośnika. Jak najlepiej skonfigurować ten zestaw aby uzyskać jak najlepsze rezultaty?

Czy przy wzmacniaczu wszystkie podbicia i treble, basy w radiu mam poskręcać na 0?

Mam dwa wyjścia rca. Fader mam max na przód, czy faderem przy podłączonym subie można nim sterować? Wiem, że w pokrętle mam sterowanie poziomem suba. Czy ten fader coś też da?

 

Może macie jakieś inne propozycje niewielkiego suba do tego wzmacniacza?

 

Mam niedużego hatchbacka i nie chciałbym też dużej skrzynki. Sub mam mi uzupełnić bas w helixach.

Proszę o jakieś propozycje, może jakieś odsłuchy we Wrocławiu i okolicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wzmacniaczu wszystkie podbicia i treble, basy w radiu mam poskręcać na 0?

tak

czy faderem przy podłączonym subie można nim sterować?

a nie masz wyjścia bezpośrednio na wzmak do suba?

na helixy możesz dać hpf na 60hz, wtedy na suba dajesz do 60hz, posłuchaj a potem daj na helixy hpf 80hz no i analogicznie przytnij suba do 80hz :] podstawa to odsłuchy :)

nie chciałbym też dużej skrzynki. Sub mam mi uzupełnić bas w helixach.

w takim razie mds będzie odpowiedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niedużego hatchbacka i nie chciałbym też dużej skrzynki. Sub mam mi uzupełnić bas w helixach.

Warto też wziąć pod uwagę RE Audio RE8 i Mivoc XAW-210HC.

 

Tego drugiego mam i jeśli Ci się nie pali z subem to możemy się spiknąć, Prawdopodobnie za jakiś miesiąc-półtorej kumpel będzie odstawiać swoje cabrio do wrocka, żeby uszyć nowy dach. Bardzo możliwe, że będę jechać z nim wtedy, mógłbym wziąć moją skrzynkę i posłuchałbyś.

 

RE i Mivoc potrafią zagrać "miesiście", MDS'a niestety nie miałem jeszcze okazji słuchać, ale od osoby, która słyszała IT i Mivoca wiem, że te przetworniki grają bardzo odmiennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re audio tak :]

napisałeś że

Sub mam mi uzupełnić bas w helixach

ja kiedyś też tak napisałem i polecono mi u-Dimension 1004jr. nie powiem subik fajny ale tylko do uzupełnienia pasma. woziłem go w bagaju przez 3 miechy więc wiem, teraz przesiadka właśnie na re, no i moge powiedzieć że większe zadowolenie. nie tylko uzupełnienie pasma ale też jak tylko potrzebuje to go odkręcam i słychać sporo mięska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz wyjścia bezpośrednio na wzmak do suba?

 

tak mam wyjście na suba, ale pytam czy fader na przód nie wpłynie na sygnał wysyłany do suba?

 

elixy możesz dać hpf na 60hz, wtedy na suba dajesz do 60hz, posłuchaj a potem daj na helixy hpf 80hz no i analogicznie przytnij suba do 80hz

 

Głównie mi chodziło jak z tym częstotliwościami, czy mają się po odcięciu nakładać czy być "na styk" jak napisałeś. W takim razie będę próbował.

Warto też wziąć pod uwagę RE Audio RE8 i Mivoc XAW-210HC.

O RE już mi ktoś wspominał, natomiast ten drugi to również w Polsce dostępny jak MDS :)

cursor, Powiedz mi bo też masz philipsa. one ostrzą górę? jak z basem?

 

Mam jeszcze pytanko na temat tego czy jak ciągnąłem głośnikowe przewody z bagażnika do przednich drzwi i podłącze je teraz tylko pod kostkę, bez wiercenia i przepychania czy odczuje różnicę między fabrycznymi a 2x1,5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietro, chyba Cię kojarzę byłeś w Axelu :)

 

 

Odsłuchaj tego MDSa, ale tak jak mówiłem RE Audio też będzie miało małą skrzynkę.

 

u-Dimension 1004jr

 

Miałem ten głośnik, jak dla mnie rewelacji nie było i stary STX grał lepiej... Obydwa głośniki w skrzyniach zamkniętych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietro, nie ma tu co pisać... Weź MDSa od kumpla podłącz posłuchaj kilka konfiguracji, jak będzie Cię satysfakcjonowało to kupuj... Chociaż MDS musi mieć skrzynie BR bardzo dobrze policzoną bo niewiele większa lub mniejsza nie zagra dobrze...

 

Najlepiej weź wpadnij do AXELA mamy gotową skrzynkę zamkniętą do MDSa, tą co Ci pokazywałem.

 

Chyba, że chcesz to RE AUDIO Ci zamówimy :)

 

[ Dodano: 2009-04-15, 20:26 ]

w drzwiach helixy 62.1

 

Nie pamiętam drzwi masz wygłuszone? Myślałeś, aby wrzucić coś lepszego w przód?

PB S6C lub Element Comp 6??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor, Powiedz mi bo też masz philipsa. one ostrzą górę? jak z basem?

Porównałem bezpośrednio narazie tylko DAP600 i alpine 3544. Wg mnie z alpine góra była łagodniejsza, philips jednak nieco wyostrzył górę.

Nie porównywałem 650(a taką pewnie ty masz :) ) i 4040

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko na temat tego czy jak ciągnąłem głośnikowe przewody z bagażnika do przednich drzwi i podłącze je teraz tylko pod kostkę, bez wiercenia i przepychania czy odczuje różnicę między fabrycznymi a 2x1,5 ?

 

 

Przy tych mocach nie powinieneś odczuć wielkiej różnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd to przeczucie?

Tylko 6040(xp640) i 650 z philipsów, które miałem, miały:

HPF,LPF - 60,80,100,120

A strzeliłem w 650, bo dużo pisaliśmy z mastahem o mojej 600 i pomyślałem, że stąd pytanie w moim kierunku o philipsa.

 

Jak nie zapomnę to jutro porównam 650 i 4040 z alpine 3544

 

Czaiłem się na Twojego 6040 ale ktoś z forum mojego auta mi go gwizdnął jak był na alle... ;P

Mocowo może i najlepiej wypada, ale jakoś wolę 600 i 650. Co old-school, to old-school :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietro odsluchy najwazniejsze...nie sluchaj zeby wszystko ustawiac na zero na radiu!

kazde radio inaczej gra...kazdy ma inny gust ....wiec po to jest zmiana wyskokich, srednich i niskich tonow wlasnie na radiu!

takze niech nikt mi nie mowi ze ma byc na zero i koniec :) ...jakbym ja przy swoich pb s6c wszystko mial na zero to by totalna kicha byla....a po co ma byc dno skoro moge sobie cos podbic na radiu?

pb s6c slynie ze slabego dołu wiec na radiu trzeba troche dołożyc im zeby coś chociaz pokazały...

ale na twoim miejscu odpuscil bym te glosniki bo sie napalisz na niewiadomo na co a moze niewiele lepiej od helixow zagraja pod tym wzmakiem...

pozdrawiam i milego wysterowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na twoim miejscu odpuscil bym te glosniki bo sie napalisz na niewiadomo na co a moze niewiele lepiej od helixow zagraja pod tym wzmakiem...

to się wtedy pomyśli nad rozwinięciem skrzydeł :) a doświadczenie kolejne się złapie :]

 

a co proponujesz w mojej sytuacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze niech nikt mi nie mowi ze ma byc na zero i koniec

ale kto tak mówi? na zero ustawiasz wszystko przed 1 podłączeniem wzmaka, potem wedle gustu :)

finchers, ja u siebie słucham treeble na zero , bass plus 1 i tak mam wyśmienicie. ustawienia w radiu zależą nie tylko od przetworników(głośników), ale także od wzmacniacza(który często podbarwia rózne częstotliwości), ale też i od zródła dzwięku czyli radioodtwarzacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zapomnę to jutro porównam 650 i 4040 z alpine 3544

No i dzisiaj zrobiłem porównanie. 650 zagrała ostrzej od 3544. 4040 okazał się łagodniejszy, ale odniosłem wrażenie, że słychać mniej szczegółów.

 

Więcej napiszą inni po niedzielnych odsłuchach na spocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co powiecie o tym subie?

podłączony pod tego philipsa w mostku (130W)

 

http://www.allegro.pl/item614356634_hertz_...0w_wroclaw.html

 

Czy może ktos go słuchał?

 

Trudno mi jest dostać nowego MDS'a i tak się rozglądam za czymś podobnym

 

[ Dodano: 2009-04-28, 10:52 ]

A co powiecie o tym subie?

podłączony pod tego philipsa w mostku (130W)

Hertz ESX200

http://www.allegro.pl/item614356634_hertz_...0w_wroclaw.html

 

Czy może ktos go słuchał?

 

Trudno mi jest dostać nowego MDS'a i tak się rozglądam za czymś podobnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym subie?

podłączony pod tego philipsa w mostku (130W)

 

http://www.allegro.pl/ite...0w_wroclaw.html

Mimo, że to 8" to może trochę za mało watów, żeby dobrze go rozbujać

 

 

Zapytaj użytkownika rafalslusarczyk z allegro:

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=541398

Czy ma dostęp do Mivoc'a XAW210HC.

Nie jest wymagający mocowo, brzmieniowo bliżej mu do hertza niż IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik Alpine SWE-843

ktoś miał do czynienia z tym głośnikiem? 20 cm sub od alpiny za 270 PLN można go dostać.

Jak alpine się sprawdza w głosnikach?

 

poniżej parametry:

* 8cali (20 cm) subwoofer (4 omy)

* Moc maksymalna: 400 W

* Moc sinusoidalna: 120 W

* Pasmo przenoszenia: 34 Hz - 1,5 kHz

* Skuteczność: 87 dB/W/m

* średnica montażowa: 183 mm

* Głębokość: 114 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...