Skocz do zawartości

Bassreflex !!! ... problem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis patrzyłem do manuala z głosnika infinity kappa 122.2 w i tak patrze ze przy budowie skrzyni bassreflex potrzebna rura o wymiarach 312 mm długość i srednicy 102 mm patrze po allegro ale tam takich wogóle nie ma... co zrobic w takim wypadku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie kumam co Ty chcesz, chodi Ci skad taka dluga rure ?? :P

 

idziesz do casto, nomi, praktikera, leroy merlę, czy cos tam masz na miescie a jak nie to do żelaznego i kupujesz rure kanalizacyjna 100mm fi :P

 

i nakladasz jedna na druga, miedzy to klej np montazowy albo mozna zgrzac i juz masz dluga na ile chcesz

 

i nie smiej sie bo tak sie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie musi byc co do 1 mm średnica ?

To od razu załatw sobie sprzęt do pomiaru impedancji, bo strojenie które uzyskasz może różnić się od tego podanego przez program nawet o 5-10Hz.

Np. jak przysuniesz tunel w rejony bocznej ścianki to strojenie wypada nieco niżej niż zakładane. Dlatego zaleca się tunel odsunąć od bocznych ścianek o odległość równą jego średnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no mozliwe, choć mam jeszcze pytanie takie, co to vent lengh ? rura bassreflex ? bo mi 40 cm wyszło w winsdzie :)

 

[ Dodano: 2009-04-13, 21:46 ]

Chyba ze zle cos uzupełniłem, tu jest manual do głosnika http://manuals.harman.com...ters/122.7w.pdf a tu jak pouzupełniałem (screena zrobilem)

post-1-1239651575.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no mozliwe, choć mam jeszcze pytanie takie, co to vent lengh ?

 

Długość rury BR. Jeżeli port szczelinowy, no to wówczas głębokość szczeliny.

Link nie działa. Poza tym uważaj na jednostki - czasem np max wychylenie jest podawane w metrach, czasem w mm. I tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz link bedzie działac, http://manuals.harman.com/INF/CAR/Boxes%20...ters/122.7w.pdf ale z tego co mi sie wydaje to wlasnie dobrze powpisywalem wiec nie wiem :hyhy: moze dac po prostu tak jak w manualu zalecają ?

 

No jak dobrze, jak masz Xmax 12 metrów zamiast 12 mm :) Poza tym w metrze kwadratowym jest 10000 cm^2 a nie 100 więc Sd też masz źle. Od razu się przyznawaj do wagarowania na fizyce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam :) drobna pomyłka :D xmax 12 mm czy 12 m prawie róznicy nie ma :P rózni sie tylko jednym "M" :D a teraz jest dobrze ? bo dalej mi pokazuje ze mam miec rure 400 mm

 

[ Dodano: 2009-04-14, 16:19 ]

nie dodalem załącznika ;p

 

[ Dodano: 2009-04-14, 16:22 ]

co to jest jeszcze turning ferq., power to mam dac 1400 muzycznej czy 350 rms ? co to distance ? to tez trzeba uzupełnic :D ?

post-1-1239718746.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jak obiecywałem - wklepałem to do WinISD w ramach sprawdzenia :) Pokazuje, że zaleca clozeta. Ale wybieram vented, skoro tak chcesz :P

 

Strojone na 30 Hz w pojemności zalecanej przez producenta 56,64 L pokazuje rurę średnicy 102 mm i długości 39,7 cm. U producenta - 31,2 cm. Różnica 8,5 cm skąd wynika - nie wiem. Może metody obliczeń WinISD są bardziej uproszczone.

 

http://img523.imageshack.us/img523/1630/kappa.jpg

 

Ja bym radził zastosować się do zaleceń producenta i dać pojemność 56,64 L, rurę 31,2 cm i średnicy 10 cm. Chyba, że wolisz port szczelinowy - wówczas brać dane z WinISD. Albo inną pojemność jeżeli chcesz powiedzmy. Ale to już musisz zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn robie 2 skrzynie tak czy siak zamkniętą i z br ta która mi bardziej podejdzie to ją zostawie :) a 2 to sprzedam koledze :P a wlasnie gdybym chciał port szczelinowy to po prostu musze zrobic port który ma tą samą "obiętość" co rura br zakładając ze rura br i port szczelinowy bedą miały taką samą długosc czy cos pokręciłem ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...