Skocz do zawartości

Rockford Fosgate 800a2


Kuman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :P

Myślałem nad zmianą wzmacniacza pod suba.

Bo pod yakuzke ten PG jest troche zasłaby :P .

Znalazłem takiego Rockford Fosgate 800a2

Co myślicie nad taką zmianą??

czy on ma zeczywiscie 800w RMS w mostku 4ohm??

Czy ten model jest dobrej jakości?

Może coś innego :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada nedznie ( z zewnatrz ) ale jednego mozesz byc pewien mianowicie ze on na bank nie ma 800 wat rms rockford wali zawsze scieme tylko taka po amerykansku :chytry: Oni zanizaja swoje moce :P Jakuza wyskoczy ze skrzyni :P

 

[ Dodano: 2009-04-12, 23:58 ]

Sam mysle czy by go nie lyknac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ile moze mieć w mostku bo do yakuzki nie ma co za duzo walic mocy :chytry: z tego co słyszałem lubia sie sypac.

Cieszyło by mnie gdyby miał 600-700w.

A czy lepszy jest niz PG jakościowo??

Pozatym PG to monoblock, a RF jest 2 kanalowy, jak jest w jego przypadku z zakresem regulacji do suba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczylem sie tego ze moc ktora podaje rf to jest jakies 70 - 90% prawdziwej , RF podaje ogolna moc ( zanizona w wiekszosci przypadkuw ) a pozniej dodaje do kazdej sztuki certyfikat ile dokladnie co do wata dany egzemplarz ma mocy wiec ten moze miec 800 a moze miec 1000 w mostku wachania sa zazwyczaj bardzo duze , twoja Yakuza ile ma RMS ?

Zawsze mozna skrecic gaina i grac z rozsadkiem to Yaku przezyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakosci to coz RF to legenta a stare wzmaki moim zdaniem naprawde fantastyczne :chytry:

 

[ Dodano: 2009-04-13, 00:39 ]

Na ebay potrafi isc nawet za 150 - 200 dolarow Tutaj widze ze ktos juz poszarzowal z cena martwi mnie jesszcze jego stan wizualny ta naklejka na lednym ze zdjec wyglada jak by wilgoc zlapala a wzmak jest ogolnie zaniedbany ja mialem zamiar licytowac wstepnie do 400zł ale mam coraz wieksze watpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuman ten piecyk bedzie dobry do yakuzy. Sam miałem kilka yakuz i pod 700rms dopiero ten głośnik pokazuje na co go stać :chytry: Jednak trzeba dobrze wysterować sprzęt (bez przesterów)bo yakuzy są na to czułe.Jak przedobrzysz to drut spadnie, a naprawa to ok 150zł :P Jak chcesz dobrze ruszyć yakuze to polecam BM 990atx bardzo fajny piecyk, a używke można wyczaić za 300-350zł albo ZX3t2 to te same bebechy tylko obudowa inna. Oto przykład katowania yakuzy:

post-1-1239576058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze najpierw umówie sie z gosciem i go dokładnie obejrze bo do ośw. mam 10 min drogi wiec w ciemno nie brałbym go :chytry:

 

[ Dodano: 2009-04-13, 00:45 ]

Jak naraze jestem wstanie dac 500 zl ale czy bedze warto to sie jescze okarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie sam wygląd to nie problem. Chociaż po tym widać ,że alu wygląda jakby w szopie kilka lat leżał. Skoro masz do gościa 10min to jedź do niego sprawdź. Jak wszystko będzie dobrze to niech Ci facet da jakąś gwarancje rozruchową i bierz go śmiało bo RF to good amp :chytry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tego phoenix to nie wiem bo nie słyszałem o takim czymś. W każdym razie na jakimś forum gościu chciał 430zł do negocjacji i szybko sprzedał. A jakby z tym RF było coś nie tak to tu masz nówke BM za 590zł ma ok 700RMS przy 4ohm. To dobry wzmak.Sam miałem 990atx(te same bebechy) pół roku z czego z 4miesiące pracował w mostku na 2ohm w mostku i nigdy mnie nie zawiódł. A yakuza pokazywała na nim wszystko co mogła.

 

[ Dodano: 2009-04-13, 01:05 ]

BM

BM ZXIII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega stefanb ma racje nie zamieniłbym PG na BM, choć moze ma węcej mocy

to nie jestem przekonany do tej firmy, yakuzke mialem podpieta pod pg i Carpower HPB 1502, tylko w różnych skrzynkach, ale wydaje mi sie ze pg choc ma mniej mocy lepiej trzymało Yakuzke (jak to mówicie :chytry: ) za pysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem i ogoladałem i mam kilka pytan podłączylismy go u niego w aucie, poniewarz mały problem z kablami był, dziala ale coś piszczy (taki sam sygnał jak sie zalacza)

w rytmie bassu, niestety podłaczony był tylko na 1 x 10 mm kablu wiec nieweim,

gdy podłaczył spowrotem swój sprzet było jakies przebicie na cincze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za wiele zrozumialem z tego co opisujesz , sluchales w jego aucie twojej yakuzy pod RF czy miales w swoim aucie tego RF ten 10mm to zasilanie ? :) 800wat na 10mm kablu no tutaj chyba pradu brakowalo :hyhy: Powiedz czy ten wzmak na zywo wyglada rownie tragicznie jak na zdjeciach ??

 

[ Dodano: 2009-04-14, 01:19 ]

Byl podpiety do dwoch roznych RCA ? I na obu piszczal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na kablach mam pozaciskane koncówki , wiec postanowilismy podpiąc go u niego w samochodzie RF ( poniewarz go nie używa),

niestety miał strasznie namieszane w tej instalacji, podpieliśmy wzmacniacz pod jego instalacje + yakuza, jak załączył sie wzmacniacz to ciagle cos piszczał w rytm muzyki,

nawet przy cichym graniu (grał sam sub tylko bo przepiejlsmy sygnał na RF, wiec przedni system nie dzialał), kable miał chyba 10 mm dos cienki, pewnie mu brakowało mocy bo sie wyłączał, miał jakieś różowe kable RCA :) , jak się okazało potem spowrotem podpioł swój sprzet i bylo słychać jakieś prebicie na sygnale, podobne jak u kolegi w polonezie, wzmacniacz w takim sobie stanie, wyjscie na kable były troche poniszczone ale miał orginalne blomby więc chyba nie był rozkręcany, wczoraj juz było puzno wiec postanowłem sie umówć z nim na inny dzien i sprawdzic wzmacniacz pod inna instalacja, zgodził sie tez by go sprawdzic w srodku.

 

[ Dodano: 2009-04-14, 11:53 ]

mówił ze wczesniej używał go i spalił na nim dwa głośniki jeden cos koło 400w,

chyba Cervin Vega 15, jak go dokładniej sprawdze to dam znac

 

[ Dodano: 2009-04-18, 00:06 ]

mam go w domu oto fotki (pożyczony)

http://img15.imageshack.us/img15/9620/photo00048i.th.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/7893/photo00052.th.jpg

http://img11.imageshack.us/img11/6995/photo00049.th.jpg

http://img9.imageshack.us/img9/2999/photo00050.th.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/6493/photo00051s.th.jpg

 

stan taki sobie, ciagle piszczy przy poborze mocy( był podlaczony prwizorycznie narazie)

i teraz sie zastanawiam czy go wziasc cena od 400 w góre bo ciagle jest na licytacji.

Znalazłem tez na allegro Sinuslive sla 1500 v2

wiem ze sla to nie to samo co rf ale zastanawiam sie nad jakims monoblock tak do 650zl

tak na przyszłosc by byl stabilmy do 1 ohm.

Ten koles mówi ze ma jeszcze RF gólsnik starej serji 15" dokladny model mi jeszcze poda tylko cewka do przewiniecia

cena 100zl opłaca sie?? podobon 1000w ale nie wiem czy rms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...