Skocz do zawartości

Zwrotnica dla Helix RS806


anics77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Widziałem, że jest na forum kilka osób posiadających te głośniki, a wiele osób je miało- podpowie ktoś jakie elementy siedzą w zwrotce z zestawu RS6 - chodzi mi dokładnie o woofer RS806? Ewentualnie, jak go najlepiej puścić, bo ori zwrotki nie ma szans dostać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by super, bo nabyłem ori Helixa (wygląda identycznie), ale woofer stracił na niej całkowicie średnicę, w ogóle nie da się tego słuchać, więc chyba jest od innego zestawu. Szkoda że Helix nie opisuje modeli zwrotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dystanse: http://www.strefacaraudio.pl/topic/43934-naklejanie-nowych-mat-na-stare/page-2?do=findComment&comment=458572

W Leonie głośnik nie jest osiowo do tapicerki- górną część głośnika zasłania plastik tapicerki, wycięłem wszystko co przysłaniało woofery i dałem na około dystansu piankę GMS, aby dźwięk nie uciekał do przestrzeni między blachą a tapicerką. Więcej się nie da.

A do czego zmierzasz?

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie długi ten Twój dystans, proponował zrobić szerszy i zwężający się na górze, miałem podobny ale raptem 3cm długi to przez Mehowa, zostałem zjechany, że takie nie mogą być :P (i chwała mu za to!!)

no i wyciągnąć WF przed tapicerkę bo inaczej nie uzyskasz tego czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Raadek, dnia 16 List 2015 - 20:14, napisał:

Jest jeszcze coś takiego jak doświadczone ucho, które potrafi więcej dobrego zdziałać jak niedoświadczony z pomiarami :wink2:

amen!

jeszcze dodam że słucha się muzyki a nie wykresów :wink2:

 To tez fakt, ba mozna nawet i fartem czasem sie wstrzelic, ale zazwyczaj nie jest to takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie długi ten Twój dystans, proponował zrobić szerszy i zwężający się na górze, miałem podobny ale raptem 3cm długi to przez Mehowa, zostałem zjechany, że takie nie mogą być :P (i chwała mu za to!!)

no i wyciągnąć WF przed tapicerkę bo inaczej nie uzyskasz tego czego szukasz.

Pewnie masz rację, ale główną bolączką są oryginalne zwrotnice "ograniczające" te woofery, i nawet poprawnym montażem tego nie przeskoczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to są najlepsze głośniki jakie miałem, ale chciałbym z nich wycisnąć jeszcze więcej.

Myślałem nad aktywką, ale doszedłem do wniosku, że za dużo z tym zabawy/kosztów- nowe radio ze zwrotką lub/i drugi wzmacniacz na suba, chcę zostać przy tym  co mam, a zwrotnica pasywna ma być drogą na skróty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...