Skocz do zawartości

Chromowany rant w alufeldze


komar830
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poleruje to się paznokcie :wink:  Bo na połysk jest inna metoda która jest znacznie skuteczniejsza i bezproblemowa w podobnej cenie co chromowanie :wink2: . Jednak inaczej wygląda felga polerowana, malowana, toczona i chromowana. Skoro mam oryginał to chcę odbudować to co było wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka kompletów felg z rantem wypolerowałem i jak najbardziej polecam polerke na aucie, ale podobno jest to szkodliwe dla mechanizmu różnicowego. Wiele razy zdarzało mi się polerować felgi w których ranty były pokryte oryginalnym klarem (strasznie twardy), wtedy zaczynałem od papieru P80 i tak rosnąco aż do P2500, później pasty i efekt jest bardzo ładny. Otarcia od krawężników, wżery 2-3mm, przebarwienia, wszystko da się usunąć. Polerowałem też felgę ze spawanym zewnętrznym rantem i po zakończeniu prac było widać tylko jaśniejszą plamę w miejscach gdzie byl położnony spaw.

Średnio na polerkę kompletu rantów potrzeba ok 2-3godz ( chodzi o felgi w takim stanie jak wyżej kolega wrzucił zdjęcie) i koszt nie przekracza 50zł, dlatego myślę, że warto jest to zrobić.

 

 

Te felgi były w gorszym stanie niż te które ma komar830post-16579-0-26533400-1431962300_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ładnie sa zrobione te fele. Ja sciagne te nakladki i tylko musze sie zdecydowac czy polerowac te ranty czy pomalowac wszystkie alu w czarnym macie. Myslalem tez o dymionym zlocie ale nie chce robic czegos w stylu "wieś śpiewa, wieś tańczy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...