Skocz do zawartości

Podłączenie masy filtra na zasilanie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Od kilku lat mam następującą instalacje : piec JL Audio G4500, z tyłu sub infiniti 30 cm( nie znam modelu), w drzwiach Focal KR. Radio to Kenwood KDC-BT92 SD. Kiedys wszystko grało ok po jakiś dwoch latach pojawiły się zakłocenia. Moze to zbieg okolicznosci ale zaraz jak wyjechałem z warsztatu po wymianie uszczelki pokrywy zaworów( podejrzewam ze byc moze zmnieniło sie polozenie kalbli wysokiego napiecia). Te zakłocenia to nie gwizd tak jak jest zazwyczaj a takie ciche popukiwanie- jest słyszalne szczegolnie w cichyba kawałkach utworów. Podejrzewam ze jest to wplyw raczej ukladu zaplonowego - jak samochod jedzie np. pod gorke to slychac glosniej jak jest malo obciazony to duzo ciszej. Zmieniłem przewody WN- dalej to samo. Pozostały mi jeszcze swiece do wymiany. W miedzyczasie kupiłem jednak filtr na zasilanie radia. Dokładnie EF-10 sinuslive. Jest tam kilka opcji podlaczenia - jeden kabelek daje sie do radia drugi do jego zasilania , czarny mozna podlaczyc do masy radia albo wcale. Gdy zalozylem filtr bez podlaczania masy nie bylo roznicy. Wpadlem jednak na pomysl zeby podlaczyc go do masy wzmacniacza. UZylem wiec do tego tego cienkiego kablelka ktory idzie przy RCA i mase tego filtra polaczylem ze wzmacniaczem. Objawy prawie zninkely, zaklocenia sa ale marginalne. Moje pytanie czy moze pozostac w ten sposob podlaczone. Czy ten kabelek nie bedzie sie grzal? Dodam  ze plus i minus mam podlaczone ze wzmaka do aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...