Skocz do zawartości

Muzyka 24Bit 192Khz w samochodzie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jakiś czas temu natrafiłem na muzykę w 24bitach,w formacie FLAC i efekt wyrwał mnie z butów na sprzęcie stacjonarnym. Wręcz oczarowany jakością, postanowiłem przekonwertować to do plików wav, 24/96 i nagrać na CD albo posłuchać na sprzęcie w samochodzie. Gra tam Alpina CDA 9887r i tutaj spotkało mnie małe rozczarowanie, moja Alpina nie widzi utworów... Czy one tylko odtwarza 16/48? Nie da rady 24/96? Czy może coś źle robię. 

Reszta sprzętu, gdyby było potrzebne:

PowerBass 2XL-60C

Rockford Fosgate P400-4

Rockford Fosgate P1S4-8

Drzwi wygłuszone, instalacja poprawna :)

 

Bardzo bym prosił o wypowiedzi, bądź o wyprowadzenie z błędu i rozwianie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No więc, wyprowadzam Cię z błędu. Płyta CD AUDIO to format 16bit/44,1kHz i nic wyżej nie nagrasz i nie odtworzysz.

 

Jeśli na płytę CD nagrałeś gęste pliki wav jako DATA CD, to masz odpowiedź. Twoje radio nie widzi tych plików i ich nie odtworzy.

 

BTW. Ipod odtwarza pliki max. 24/48.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, wyprowadzam Cię z błędu. Płyta CD AUDIO to format 16bit/44,1kHz i nic wyżej nie nagrasz i nie odtworzysz.

 

Jeśli na płytę CD nagrałeś gęste pliki wav jako DATA CD, to masz odpowiedź. Twoje radio nie widzi tych plików i ich nie odtworzy.

 

BTW. Ipod odtwarza pliki max. 24/48.

 

.

Dokładnie, tak to zrobiłem nagrałem jako DATA CD, a jest jakiś inny sposób, aby odtworzyć pliki 24bit na alpince, czy nie da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci to nie da. Ipod tam leci po KCE-422i czyli po ANALOGU przez Ai-Net. Każdy inny konwerter USB też musi wypluć analoga i wchodzi do radia po analogu przez Ai-Net.

 Czyli nie ma opcji, a inne alpinki dają rady? Czy żadna CDA nie odczyta 24/96? Ipod ma osobny kabel, wbudowane to jest w radio, żadnego KCE nie mam.

 

Kolego drogi miałbym do Ciebie jeszcze jedno pytanko, bo widzę że ogarniasz temat AiNet, pomógłbyś mi dobrać jakąś dobrą zmieniarkę do tej alpiny, ale taką, aby moje radio dekodowało dźwięk a nie zmieniarka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czyli nie ma opcji, a inne alpinki dają rady? Czy żadna CDA nie odczyta 24/96? Ipod ma osobny kabel, wbudowane to jest w radio, żadnego KCE nie mam.

 

Kolego drogi miałbym do Ciebie jeszcze jedno pytanko, bo widzę że ogarniasz temat AiNet, pomógłbyś mi dobrać jakąś dobrą zmieniarkę do tej alpiny, ale taką, aby moje radio dekodowało dźwięk a nie zmieniarka? 

Takim kablem podłączasz iPoda? http://www.alpine.com.pl/p/Products/ipod-cables682/kce-422i

Zmieniarek niestety nie ogarniam, ale chyba raczej każdą podłączasz właśnie przez Ai-Net...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim kablem podłączasz iPoda? http://www.alpine.com.pl/p/Products/ipod-cables682/kce-422i

Zmieniarek niestety nie ogarniam, ale chyba raczej każdą podłączasz właśnie przez Ai-Net...

Tak takim podpinam ipoda kablem

Masz cały temat o tych płytach, nagrywaniu, możliwościach itd.

Tylko nie pytaj gdzie... :)

Już czytam, znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te potrafiące czytać DVD zaczytają jak im zapodasz DVD Audio 24bit zrobione z takich flac-ów albo wav-ów, o których napisałeś w pierwszym poście.

Sorki za może głupie pytanie,ale też się dopiero uczę i proszę o wyrozumiałość.

Ale czy taki Ai-Net to nie zwykły analog? i po podłączeniu takiej zmieniarki która przeczyta 24/96 w ten sposób cały czar pryśnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw jak sie radio zachowa po zapięciu zmieniarki DVD, niby sygnał analogowy będzie i radio powinno to łyknąć i różnica jakości powinna być odczuwalna... tylko że sama różnica 24 i 16 bit stała się dyskusyjna. Bardzo możliwe, że taki kiepski rip 24-bitowy będzie odczuwalnie gorszy od dobrze zrobionego CD a dodatkowe zamieszanie robią jeszcze 24-bitowe ripy z czarnych płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli

 

Sam jestem ciekaw jak sie radio zachowa po zapięciu zmieniarki DVD, niby sygnał analogowy będzie i radio powinno to łyknąć.

Zachowa jak zachowa,kolega bedzie się cieszył że odtworzyło 24/96,ale co zostanie z tego po zdekodowaniu przez zmieniarkę?[

A koledze chodziło o to

quote name=Krzysiek1989' timestamp='1426282747' post='469771]
aby moje radio dekodowało dźwięk a nie zmieniarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co zostanie z tego po zdekodowaniu przez zmieniarkę?

To wiedzą ci, którzy męczą gęstymi plikami zmieniarki :) pewnie zależy to od sposobu przetwarzania w zmieniarce, radio/procek zwykle radzi sobie z tym tematem lepiej.

 

 

aby moje radio dekodowało dźwięk a nie zmieniarka?

To akurat samo z siebie raczej odpadnie bo radyjka (te mi znane) posiadają tylko wyjście optyczne wiec nie bardzo jest jak dostarczyć sygnał cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiedzą ci, którzy męczą gęstymi plikami zmieniarki :) pewnie zależy to od sposoby przetwarzania w zmieniarce, radio/procek zwykle radzi sobie z tym tematem lepiej.

 

 

To akurat samo z siebie raczej odpadnie bo radyjka (te mi znane) posiadają tylko wyjście optyczne wiec nie bardzo jest jak dostarczyć sygnał cyfrowy.

Czyli zacytuję siebie :wink:

Czyli Krzysiek1989 nic z tego radia(takie było założenie)nie nie wystruga.Pozostaje wyżej wspomniane DVD i jakiś procek po światełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...