Skocz do zawartości

Nowa skrzynia do Rockford Fosgate P1S4-8


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, posiadam Ford-a Focusa mk1 w nadwoziu 3 drzwiowym, na pokładzie następujący sprzęt:

Alpine CDA 9887R

PowerBass 2XL-60C

Rockford Fosgate P1S4-8

Rocford Fosgate P400-4

Kable Hollywood Energetics

Dystanse MDF, drzwi wygłuszone GMS-08, STP Silver i tapicerka GMS-02.

 

Teraz mam do wszystkich pytanie, czy miał ktoś okazję posłuchać mojego Rockford-a w obudowie BR?

Obecnie do basu nie mam żadnych zastrzeżeń, tylko aby delikatnie niżej potrafił zejść...  

Parametry głośnika:

Fs (Hz): 40
Re (Ohms): 3.8
Le (mH): 2.99
Qms: 4.00
Qes: 0.48
Qts: 0.47
Vas (Liters): 12
Sd (cm2): 211

 

Czytając różne fora natrafiłem na dwie różne informacji odnośnie skrzyń do głośnika.

Wg jednych głośniki z Qts(Qes przyznam że nie do końca pamiętam :) ) >0.4 to głośnik do skrzyni Closed, natomiast inni mówili, że >0.5 to do skrzyni Closed...

Wg Rockforda wskaźnik EBP ma na poziomie 84, czyli jest mu bliżej do BR niż do Closed.

Teraz moje pytanie, czy jest sens pakowania go do skrzyni BR? 

Wzmacniacz wg testów Rockforda ma 245W w mostku. Bardzo proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niestety ale te 245RMS dla tego głośnika to zdecydowanie za mało. Miałem ten głośnik prawie rok czasu i testowałem pod różnymi piecami. Dopiero jak dostał prawdziwe 400RMS zaczął grać tak jak chyba przewidział to producent. Ta nowa serie puncha jest twardo zwieszona i chyba dlatego potrzebuje sporo watów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niestety ale te 245RMS dla tego głośnika to zdecydowanie za mało. Miałem ten głośnik prawie rok czasu i testowałem pod różnymi piecami. Dopiero jak dostał prawdziwe 400RMS zaczął grać tak jak chyba przewidział to producent. Ta nowa serie puncha jest twardo zwieszona i chyba dlatego potrzebuje sporo watów.

Własnie, jak głośnik "macałem" to myślałem, że jest popsuty bo tak mega twarde zawieszenie miał. Obecnie gain mam na ok 60%, jak podkręcę do 100% może się coś poprawić? U mnie obecnie jest taki objaw, jak odkręcę ponad 25 na skali, to sub zaczyna się tracić przy frontach. Miałem też na moment w bagażniku skrzynię JBL GTO 1204BP (mega buczydło moim zdaniem), kolega chciał sprawdzić jak będzie grać u mnie, to miałem wrażenie, że wzmacniacz znacznie lepiej z nim podpierdzielał, odkręcałem do 29 i nadal sub coraz mocniej grał. 400W RMS? Ale producent zaleca 200W, przy 400W to już wskaźnik danger :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o ustawieniu gain.

Czytałem wątek na forum i powiem szczerze, że jednoznacznie to ja nie wiem, bo jedni mówią, że ma znaczenie a inni znów że nie ma. Mam pytanie odnośnie ustawiania gainu z użyciem prawa OHM-a. Nagrywa się na płytę sygnał 50Hz i teraz do ilu odkręcam gałkę na radiu? Do oporu? A później wg obliczeń ustawiam gain tak aby mieć odpowiednie napięcie. A co w przypadku frontów? Jaki sygnał tam podaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 


gałkę na radiu?

3/4

 

 


A co w przypadku frontów?

Przepinasz na wyłączonym radiu RCA suba na wzmak frontu i robisz to samo.

 

Tak samo ustawiłem kiedyś - 3 wzmaki - 3/4 na radiu i do 20V na kanał. Było zdecydowanie za dużo.

W skali do 62 mogłem dobić do 45. Było słychać że jest za duże wzmocnienie.

Teraz mam na ucho i jest o niebo lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...